Ev yapımı çok amaçlı deterjan tarifi

Uzman SühaN

Administrator
Ev yapımı çok amaçlı deterjan tarifi
Ev temizliğin de her alan için farklı deterjan kullanıyoruz.Banyo ve tuvalet için ayrı,mutfak için ayrı,parke temziliği için ayrı ve toz almak için ayrı deterjanlar.Bu hem maddi anlamda hemde manevi anlamda yük.Banyolar yığınla deterjan kutulurı ile dolu.Bunlara harcanan paralar la inanın birikim yapılsa gözle görünür eşyalar alınır.Tüm bu işleri tek deterjan ile temizlemek mümkün nasılmı Ev yapımı çok amaçlı detarjan ile.Ev yapımı çok amaçlı deterjanın tarifini sizlere vericez öncesi bulaşıklarınızın pırıl pırıl olması için ; Ev yapımı bulaşık deterjanı yapılışı adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.


Temizlik biz Türklerin vazgeçilmez unsurlarından biri.Evimizin her alanının temiz ve güzel görünmesi için birbirinden farklı deterjanlar kullanırız.Bu maddi anlamda küflet olduğu gibi yeterli saklama alanı olmayanlar içinde sıkıntıdır.Günümüzde çok amaçlı temizlik malzemeleri satılsada bir çok insan kullanmayı tercih etmiyor.Kimi temizliğinden emin olmadığından ,kimi bütçesinden ötürü.Ben size çok amaçlı deterjan yapılışının tarifini vericem.Bu deterjanla hem mikropları ölürerek hijyeni sağlıycaksınız ,hemde bütçenizi sarsmadan ne kullandığınızı bildiğiniz bir deterjana sahip olucaksınız.Çok Amaçlı Ev Yapımı Deterjan tarifimizi sizlerle paylaşıyoruz.

çok amaçlı deterjan.jpg

Çevre dostu çok amaçlı temizleyici, kirli ve yağlı lekeleri kolaylıkla çıkaracaktır. Aynı zamanda temizlik yaparken, boraks bir dezenfektan olarak görev yaparken, sirke bakterileri yok ederken, hidrojen peroksit doğal temizliği sağlayacaktır. Bu karışı evinizde hazırlayın ve her zaman elinizin altında tutun.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1/2 su bardağı sirke

1 yemek kaşığı Boraks

1 yemek kaşığı hidrojen peroksit

2 su bardağı sıcak su

1 limon suyu

biberiye yağı (isteğe bağlı)

Esansiyel yağ (isteğe bağlı)

Karıştırma kabı

Çırpma teli

Sprey şişesi

Yapılışı:

Çok amaçlı temizleyici yapmak için gerekli malzemeleri toplayın. Kasenizin içine önce boraksı ekleyin ve üzerine sıcak su ile kaplayın. İyice karışıncaya kadar çırpın. Ardından kaseye hidrojen peroksit, sirke ve limon suyunu ekleyin. Karışımı yavaş bir şekilde karıştırın.

Ardından en sevdiğiniz birkaç damla uçucu yağ, biberiye yağını ekleyin. Tüm bu karışımı bir sprey şişesinin içine dökün.

Bu çok amaçlı temizleyici rahatlıkla evye ve mutfak tezgahınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.
 
Üst