Ev Yapımı Güneş Kremi Tarifleri

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ev Yapımı Güneş Kremi Tarifleri
güneş kremi tarifleri
ev yapımı güneş kremi
güneş kremi nasıl yapılır
Sevgili melekler, güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekiyor. Ancak bunu yaparken etek dolusu para vermeye de gerek yok. Gayet basit malzemelerle siz de güneş kreminizi evde yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte 6 değişik tarif...


gunes-kremi.jpeg1.Kakao, fındık ve badem yağları ile kremimize yumuşak bir kıvam vermesi için gliserin kullanacağız. Yağlardanı birer tatlı kaşığı olacak şekilde biraz gliserinle karıştırıyoruz. Karışım yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar gliserin eklemeye devam ediyoruz. Kremi, ağzı kapalı bir kapta ve güneş görmeyen serin bir yerde saklamaya özen gösterin. Hazırlamış olduğunuz kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce vücudunuza uygulayabilirsiniz. Böylelikle güneşin zararlı etkilerini sizden kaçacak!

2.Kakao yağı, fındık yağı, havuç yağı, gliserin yağı, badem yağı ve ozon yağımız hazırsa diğer tarifimize geçiyoruz! Derin bir kap içine tüm yağlardan birer tatlı kaşığı koyuyoruz. Ozon yağının iki kaşık olmasına dikkat ediyoruz. Eğer yoğun bronzluk istiyorsanız havuç yağını da iki tatlı kaşığı kullanabilirsiniz. Tüm bu yağları kullanışlı bir sprey kutusuna koyarak gönül rahatlığıyla plajlara koşabilirsiniz.

3.Evinizde havuç, karanfil, susam ve zeytin yağı varsa tarifimize başlayalım. İki adet havucu rendeliyoruz. Havuçların üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ve susam yağı döküyoruz. Kremimizin güzel kokması için de içine karanfil ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı bir kavanoza ya da boş bir sprey kutusuna koyuyoruz. İşte bu kadar!

4.Güneş kreminizin koruyucu etkisini çoğaltmak isteyenler için de bir tarfimiz var. Üç soğan kabuğunu bir su bardağı suyun içinde kaynatıyoruz. Daha sonra suyunu iyive süzüp ayrı bir kaba alıyoruz. Bu suyun içerisine iki tatlı kaşığı badem yağı, susam yağı, kako ve bir tatlı kaşığı havuç yağı ilave ediyoruz. İşte kremimiz hazır!

5.Ahmet Maranki de doğal güneş korumasının formülünü veriyor. 40 korumalı güneş kreminiz için öncelikle bu malzemelere ihtiyacınız var 20 gram zeytinyağı, 10 gram havuç yağı, 10 gram kakao yağı, 10 gram susam yağı, 10 gram badem yağı, 10 gram ceviz yağı, 10 gram kayısı yağı, 10 gram keten tohumu yağı, 20 gram fındık yağı. Bu malzemeler karıştırıyoruz ve güneşe çıkmadan 20 dakika önce temiz cilde uyguluyoruz. Eğer doğal güneş kreminizi yazın uygulayacaksanız iki saatte bir yenilemeniz yeterli.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
5
Görüntüleme
4K
gamzeess
G
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
T
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
Üst