1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ev yapımı Limonata Tarifi

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Evde Nasıl Limonata Yapılır Evde Limonata Yapılışı

Yazın bu sıcak günlerinde içinizi serinletecek harika bir limonata tarifi ile daha karşınızdayız melekler :) Daha diyoruz çünkü bir önce ki konumuzda da nane yapraklı limonata tarifi paylaşmıştık sizlerle. Hepsi birbirinden leziz tarifler içinde evde nasıl limonata yapılır diyenlere işte tarifimiz... :)

Evde limonata yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler:

6 adet limon
    1 kg toz şeker
    6 lt su

Yapılışı

Şekeri büyük bir kaba dökün. Rendenin ince kısmıyla limonların kabuklarını rendeleyin. Şeker ile limon kabuğu rendesini karıştırın. Ovma yöntemiyle limonun aroması çıkana kadar (şeker iyice sararana kadar)karıştırmaya devam edin. Limonları ikiye kesip karışmının içine sıkın. 6 lt suyu azar azar ilave ederek şekeri eritin. Tülbent kullanarak başka bir kaba süzün. Soğuması için buzdolabına koyun.

Ev yapımı Limonata Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ev yapımı pizza tarifi

ev yapımı pizza tarifi

pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D MALZEMELER: Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var. Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant)...
  2. Evde Limonata Yapımı

Evde Limonata Yapımı

Evde Limonata Yapımı nasıl oluyor? Arkadaşlar ben artık hazır içeceklerden tiksiniyorum evde limonata yapmak istiyorum tarifini verirmisiniz bana
  3. Ev Yapımı Limonata Tarifi istiyorum sizden

Ev Yapımı Limonata Tarifi istiyorum sizden

Selam hanımlar bu yaz sıcaklarında serinlemek ve bildiğimiz bişeyle serinlemek için sizden Ev Yapımı Limonata Tarifi paylaşmanızı rica ediyorum Hazır olan içeceklere pek güvenmiyorum doğrusu
  4. Ev Yapımı Bronzlaştırıcı Tarifi

Ev Yapımı Bronzlaştırıcı Tarifi

ev yapımı bronzlaştırıcı evde bronzlaştırıcı nasıl yapılır doğal bronzlaştırıcı Sevgili melekler, yaz geldi, havalar iyice ısındı. Hatta batı ve güney bölgelerimizde deniz sezonu açıldı bile. Eğer siz de yakında tatil planları yapıyor ve güneş ve denize kendinizi bırakmayı düşünüyorsanız, şimdi vereceğimiz tarif işinize hayli yarayacak. Herşeyin doğalı son günlerde en çok tercih edilen....
  5. Ev yapımı aseton tarifi

Ev yapımı aseton tarifi

Asetonunuz bitti ve ojenizi acilen çıkarmanız gerekli. Bunun için 5 farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de kolonya ile oje çıkarma. Gerekli malzemeler; Kolonya, Tabak, Bir miktar pamuk. Öncelikle kolonyadan bir miktar tırnaklarımızı kaplayacak yükseklikte tabağa koyuyoruz. Tüm tırnaklarımızı kolonyada 3-4 dk beklettikten sonra yine limonlu pamuk yardımıyla ojeyi çıkartıyoruz....

Sayfayı Paylaş