Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye meleklere özel

M

Misafir

Forum Okuru
Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye meleklere özel
Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye Resimli Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye Tarifi
Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda şekerli pasta ve kurabiye çeşitleri sevmiyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, tuzlu kurabiye tarifi veriyoruz. Tarifini vereceğimiz bu ev yapımı tuzlu kurabiyeler ile 5 çaylarınızı ve misafir ikramlarınızı zengin kılabilir ailenizle afiyetle yiyebilirsiniz Melekitoşlarım:D:D:D:D

Kurabiye İçin Gereken Malzemeler
-1 paket vanilya
-1 paket kabartma tozu
-Aldığı kadar un

-1 paket margarin -2 yumurta
-3 kaşık yoğurt
-1 çorba kaşığı silme tuz
Üzeri için
-Susam,Çörek otu ve yumurta sarısı

Ev Yapımı Tuzlu Kurabiyenin Hazırlanışı
Daha önceden Buzdolabındna çıkardığınız Oda ısısındaki margarine,yoğurt,yumurta,tuz,vanilya ve kabartma tozunu ilave edip ele yapışmayan yani kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlayıp istediğiniz gibi şekli verip üstüne yumurta sarısı sürün ben susam tercih ettim ama siz beyaz haşhaş veya çörek otu kullanabilirsiniz.Vanilya çok hoş bir koku ve tat veriyor yani yanlış yazılmış diye düşünmeyin.185 derecede hafif pembeleşene kadar pişirin.

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bende bu tarifin aynısını yapıyorum ama içine mahlepte koyuyorum. Mutlaka denemelisiniz . Mahlep pastaya muhteşem bir aroma veriyor. Benim tuzlu kurabiye ve çöreğimin olmazsa olmazı mahlep. Ayrıca mahlebin sayısız faydası var. Şifa niyetine mutlaka tüketin.

Ramazan Pidesi / Ev yapımı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Photoshop cs6 Basit Logo Yapımı Photoshop cs6 Basit Logo Yapımı
Photoshop Programı ile basit logo yapımını anlattım. 10 dakikada mükemmel logonuzu tasarlayabilirsiniz. Vİdeoyu izlemek için : https://goo.gl/K6gvtH
Photoshop 0
Adetime 1 gün var test yapsam çıkar mı Hamile miyim ? Adetime 1 gün var test yapsam çıkar mı Hamile miyim ?
Merhaba , korunmuyorum adet günüme 1 gün var bu ay farklı olarak akıntılarım çok yoğundu göğüslerimde çok fazla sızlama var şu an kasıklarımda ağrı var biraz, kan testi ne zaman yapmalıyım bunlar gebelik belirtisi midir ?
Soru-Cevap 1
Ev yapımı yağ çöz tarifi Ev yapımı yağ çöz tarifi
Biz Türkler temizliği çok severiz.Temizlikte ayrıca hijyen bizim için önemlidir. Fakat çoğumuz temizlik yaparken hijyeni dikkate almıyoruz. Temizlik kirli alanların temizlenmesidir, hijyen ise temizlik önlemleridir.. Market alışverişi...
Tüm Bilgiler 2
Ya çoğu kişi yazmış vampirim diye gelin beni vampir yapın o zaman öyle vampirim demekle olmuyo Ya çoğu kişi yazmış vampirim diye gelin beni vampir yapın o zaman öyle vampirim demekle olmuyo
Ya herkez vampirim bn diyo gel beni vamoir yap o zaman vampirim diyen bana ulaşsın madem
Soru-Cevap 1
Ramazan Pidesi / Ev yapımı Ramazan Pidesi / Ev yapımı
Sadece ramazanda değil, her zaman bayılarak tükettiğimiz milli pidemiz :) Malzemeler: *** 1 su bardağı ılık su/1 su bardağı ılık süt (süt kullanmadan,sadece su ile de yapılabilir.) 1 yemek kaşığı kuru maya 1 yemek kaşığı şeker 1/2 çay bardağı...
Ekmekler&Pideler 0