Evcil hayvan kokusu evden nasıl çıkar ?

Uzman SühaN

Administrator
Evcil hayvan kokusu evden nasıl çıkar ?
Küçük sevimli dostlarımız kediler köpekler ..Bu samimi tüy yumaklarını bir çoğumuz doğasında sevip beslemeye çalışsakta, bir kısmımız da evimizde bakımını üstleniyoruz.Evcil dostlarımızla eğlenceli dakikalar geçirmek tarifsiz olsada evimize gelen konuklarımız bu durumdan hoşlanmayabilir.Hoşlanmayabilir diyoruz çünkü bu sevimli dostlarımızın kokusu evimizin havasını değiştirebiliyor.Peki evcil hayvan kokusu nasıl giderilir tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Evdeki kedi kokusu nasıl çıkar? Adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.


Evinizde kedi ve köpek besliyorsanız ,evinizin hijyenini de sağlamak zorundasınız.Gerek sizin gerekse evinize gelen konuklarınızın sağlığını düşünmelisiniz.Kedi ve köpekler tüy döktüğü için mekanın her alanını çok iyi temizlemelisiniz.Bu sevimli dostlarımız koltuklarda ,kanepelerde sandalyelerde yataklarda dinlenmeyi sever.Haliyle kokuları da bulundukları yere ve ortama yayılır.Özellikle terleme,idrar , tüyler ve deri döküntüleri koku sebebidir.Yazımızın devamın da evcil hayvan kokusu nasıl giderilir,evcil hayvan besleyenler nasıl temizlik yapmalıdır gibi ayrıntıları, önerileri bulabilirsiniz.evcil hayvan kokusu.jpgYumuşak Mobilyalardan Evcil Hayvan Kokusu Nasıl GiderilirKediler ve köpekler sandalye ve koltuk gibi mobilyalarda oturarak ya da yatarak zaman geçirmeyi çok sevdikleri için, bu gibi eşyalara sinen kokuları temizlemek uğraştırıcı olabilir. Aşağıdaki yöntemi en az haftada bir uyguladığınız takdirde işiniz kolaylaşacaktır.

İlk önce, sandalyenin ya da koltuğun kumaşına yapışan tüyleri ve dökülen deri parçalarını arındırmak için elektrikli süpürgeyle iyice süpürün.
Kalan lekeleri Omo color sıvı deterjan ile hazırlamış olduğunız bir bezle kumaşı silin. Ardından sadece su ile hazırlanmış bir bez ile tekrar silin. Burada önemli olan lekeyi sürterek değil de, üzerine bastırarak silmektir.
Son olarak, geriye kalan kokuları yumuşak mobilyalar için üretilmiş sprey yardımıyla giderin.

Yataktan ve Kıyafetten Evcil Hayvan Kokusu Nasıl Giderilir

Mümkün olduğu sürece, yastık kılıflarınızı, battaniye ve yorganlarınızı çamaşır makinesinde yıkama talimatlarına uyarak yıkayın. Kilim gibi özel bakım gerektiren eşyalarınızı kuru temizleme gibi profesyonel temizlik sağlayan uzmanlara götürebilirsiniz.
 
Üst