Evde biri varmış gibi hissetmek

A

ahleylaahhh

Forum Okuru
Evde biri varmış gibi hissetmek
EVDE BİRİ VARMIŞ GİBİ HİSSETMEK

Evde gece biri varmış gibi hissediyorum - hissedenler öyle bir durumdayım ki artık kafayı yemek üzereyim.

Şimdi arkadaşlarım benim yaşım 43 bayanım ve geceleri eşim işe gecici olarak gidiyor henüz çocuğum da yok sürekli olarak evde birileri beni izliyor birileri varmış gibi hissediyorum inanılmaz derecede korkuyorum bunun islami bi açıklaması var mı yoksa ben şizofren mi oldum ya da ne bilim bilimsel olarak bir izahı var mı bu durumun en önemlisi

Evde biri varmış gibi hissedenler var mı aramızda kafayı yiyecem kimseye de anlatamıyorum dalga geçecekler diye korkuyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ya aslında işin psikolojik bir durumu var mı bilmiyorum ben de namaz kılıyorum sanki arkamda birisi var mış gibi korkuyorum bu bana her zaman olan bir durum değil geçtiğimiz haftalarda oldu. Ben islami olarak doğru bir yolda ilerlediğimi düşünüyorum. Şeytan da şeytanlığını yapmak için kalben vesvese veriyor diye hissediyorum. Ama bilimsel bir açıklaması var mı bilmiyorum şimdi sen yazınca farkettim bi araştırayım bir şey çıkar ise buradan sana bilgi vereyim.

Sahi kızlar bu durum hiç sizin başınıza geliyor mu ? @Mügü @Likapam

Bazen de evde kimse olmadığı halde sanki biri varmış gibi deliler gibi dolanıyorum evin içinde yani banyoya tuvalete kapalı tüm alanlara bakmadan da yaatamadığım zamanlar oluyor bu nası bi soruydu yaaaaa teşekkür ediyorum hep aklımda olan yer tutmayan ama sıkıntı veren bir konuydu merak ediyorum başka kimsenin böyle bir durumu var mı diye ?

Tövbeler olsun bende gece yattığım da yatagin altında sanki biri ya da bir şey var gibi hissediyorum. Neyse bu konu da yalniz degilmisim

Ya aslında işin psikolojik bir durumu var mı bilmiyorum ben de namaz kılıyorum sanki arkamda birisi var mış gibi korkuyorum bu bana her zaman olan bir durum değil geçtiğimiz haftalarda oldu. Ben islami olarak doğru bir yolda ilerlediğimi düşünüyorum. Şeytan da şeytanlığını yapmak için kalben vesvese veriyor diye hissediyorum. Ama bilimsel bir açıklaması var mı bilmiyorum şimdi sen yazınca farkettim bi araştırayım bir şey çıkar ise buradan sana bilgi vereyim.

Sahi kızlar bu durum hiç sizin başınıza geliyor mu ? @Mügü @Likapam
yok hiç öyle birşey olmadı
çünkü hiç korkmam

Yine Risalede şey diyor bu hususla alakalı. Namazda aklınıza gelecek her türlü küfür cinsel içerikli şeyden mesul ve zerrei misfak hatanız olmadığı gibisize bu şekilde vesvese gelir ise işte felak nas ayetel kürsüi okuyun diyor. Gerçekten tamamdır işe yarıyor. O şeytan efendi işini yapıyor. Ama öyle bi yerden üflüyor ki zannediyorsun ben söyledim ben düşündüm halbuse onun işi :D:D Nımıssız :D:D

Geri