Evde çalışma ortamı nasıl olmalı?

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Evde çalışma ortamı nasıl olmalı?
ders çalışma ortamı nasıl olmalı uygun çalışma ortamı evde uygun bir öğrenme nasıl olmalıdır bir öğrenme olmalıdır olmalı . Geleneksel yaklaşıma göre, öğrencilere ders çalışırken birtakım şartlar öne sürülür. Örneğin; çalıştığı masanın düzenli olması, sandalyede oturarak ve uzun süre kalkmadan ders çalışması, odanın sessiz olması, bir şeyler atıştırmaması gibi... Oysa çocuğunuzun nasıl düşündüğünü bildiğinizde onun başarısı için uygun ortamı yaratmanız mümkün.

* Analitikler ışığa ve sessiz ortama ihtiyaç duydukları için onlar için sessiz bir ortam yaratmak gerekir.
* Global düşünen öğrenciler ses ister. Bu nedenle ders çalışırken müzik dinlemek onların öğrenmelerini olumlu etkiler.

* Azimli olanlar, ara vermeden görevi bitirenler analitiklerdir.

* Globallerin aynı anda sürdürdüğü beş ayrı işi vardır. Bu onların öğrenme biçimleri olduğu için onlardan birini tamamladıktan sonra diğerine geçmesini beklemek hata olur.

* Ders çalışırken bir şeyler de atıştırdığında ona sinirlenmeyin ya da engellemeyin. Çünkü global (bütünsel) düşünüyorsa, bir şeyler yeme ihtiyacı hissedecektir.

* Global öğrenciler konsantre olabilmeleri için rahatlamak ister. Daha rahat bir oturma düzeni yaratmak için minder, sallanan sandalyede oturmak ister.

* Global düşünenler çalışırken ara vermeye ihtiyaç duyarlar, onun için onlardan aralıksız çalışmalarını beklemeyin.

sabah.com

Evinizde çalışma alanınız var mı? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar
Bir böbrek enfeksiyonu hızlı bir tedavi gerektiren ciddi bir tıbbi durumdur. Böbreklerimiz, vücudumuzun önemli organlarından biridir. Kanımızdaki tüm zararlı atıkları ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, kanı her...
Tüm Sağlık Konuları 0
Düzenli ev dekoru fikirleri Düzenli ev dekoru fikirleri
Ev dekorasyonları düzenli oldukça birçok kişi tarafından daha beğeni kazanır. Kimileri oldukça titiz davranarak evin her yerinde her zaman düzen...
Tatlı Evim 0
Ev Dekorasyonunda Yeni Trend Dekoratif Tavan Çalışmaları Ev Dekorasyonunda Yeni Trend Dekoratif Tavan Çalışmaları
dekoratif tavan kaplamaları dekoratif tavan aydınlatma dekoratif tavan çalışmaları Ev dekorasyonunda tavanlar da konuşuyor melekler :) Eskiden olduğu gibi artık tavanı bembeyaz ve dümdüz salonlar yavaş yavaş tarihe karışıyor. Ev...
Ev Dekorasyon Önerileri 1
Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları
otizm, çocuk, eğitim, nasıl olmalıdır, oyun oynaması nasıldır, evde yapılabilecek şeyler hakkında bilgi Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları v...
Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0
Evinizde çalışma alanınız var mı? Evinizde çalışma alanınız var mı?
Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize...
Çöplük 0