Etiketler:
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Evde Cezerye Yapımı Nasıl Olur ?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Cezerye Tarifi Ev Yapımı Cezerye Resimli

Sevgili melekler, her ne kadar dışarda satılan yiyecekler zaman zaman hoşumuza ve kolayımıza gitse de ev yapımı ürünler daha lezzetli ve en önemlisi daha sağlıklı, hijyen oluyor. Nasıl ki evde meyveli yoğurt ya da çikolata yapabiliyorsanız, ev yapımı cezerye tarifi ile kendi ellerinizle cezerye yapabileceksiniz.Nasıl mı ? Buyrun tarifimize.. :tik:

< Konu Resmi..>

Malzemeler

-1 kilo iri havuç
    -2 su bardağı toz şeker
    -200 gr fındık
    -1 su bardağı hindistancevizi

Yapılışı

Havuçları iyice yıkayıp soyun ve bol suda yumuşayıncaya kadar haşlayın.

Haşlanan havuçların suyunu süzün ve rendenin küçük tarafı ile renceleyin.

Rendelediğiniz havuçları derin bir tencereye alıp üzerine 2 su bardağı şekeri ilave ederek tahta kaşıkla kavurun.

Havuçlar suyunu salıp, şeker tamamen yok oluncaya kadar yüksek ateşte karıştırarak kavurun. Daha sonra havuçlar suyunu çekip iyice eriyene kadar orta ateşte kavurmaya devam edin.

Fındıkları rondodan geçirip havuçların içine ekleyin ve 2 dakika daha kavurun.

Hazırladığınız cezeryeyi geniş bir borcam ya da porselen kaba yayın. Soğuyup koyulaşınca dilimleyin ve hindistancevizine bulayarak servis yapın.

Evde Cezerye Yapımı Nasıl Olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Merhaba kızlar kocişim kumpiri çok seviyor nedense o seviyor diye bende sevmeye başladım sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz kumpir yemek için ama benim aklıma kumpiri evde yapmak geldi de işte tarifini bilmiyorum aranızda evde kumpir yapan varsa bana tarifini versin lütfen.
  2. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.
  3. Ev Yapımı Cezerye nasıl yapılır

Ev Yapımı Cezerye nasıl yapılır

bir şey diyecem belki ayıplayacak ya da güleceksiniz ama ben iki yıl öncesine kadar cezeryenin pekmez ile yapıldığını düşünüyordum ta ki kardeşim havuçla yapıldığını söyleyene kadar :D:D:D:D Sizden de Ev Yapımı Cezerye tarifi istiyorum bende evde deniyecem:)
  4. Ev Yapımı Müsli nasıl yapılıyor

Ev Yapımı Müsli nasıl yapılıyor

Hanımlar ben evde müsli yapmak istiyorum ama inanın nasıl yapıldığına dair hiç bir fikrim yok. Acaba aranızda Ev Yapımı Müsli yapmayı bilen var mı diye düşündüm ve o bilen arkadaşlarımdan Ev Yapımı Müsli yapılışını istiyorum.
  5. Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

Ev Yapımı Mum nasıl oluyor

Arkadaşlar ben de bir mum aşkı var çok seviyorum mumları. Kokulu kokusuz renkli renksiz irili küçüklü bir ton mum aldım ve şimdi de mümkünse evde kendim mum yapabilir miyim diye düşünüyorum acaba Ev Yapımı Mumlardan anlıyan var mı yani mum nasıl yapılır?

Sayfayı Paylaş