Evde cilt bakımı

M

Misafir

Forum Okuru
Evde cilt bakımı
evde cilt bakımı, nasıl yapılır, maskeleri, yapalım buyrun arkadaşlar.
Hayalinizde ki cilde sahip olmanızı sağlayacak, etkili cilt bakım önerilerini sunuyoruz ve evinizde yapabilirsiniz diyoruz Melek'ler.

Aynaya bakarken yüzümüzü yani cildimizideki belirgin kılcal damarlar, akneler, aşırı yağlı cilt yüzeyi görmek keyfimizi kaçırabilir. Cilt bakımı yapmak için evde de kolayca uygulayabileceğiniz önerilerimiz;

Belirgin Kılcal Damarlar için;

Hava değişimi, heyecan, hava kirliliği gibi etkenler cilt yüzeyinde belirgin kılcal damarlar oluşmasını sağlayabilir. Gül yağı hem kokusu hem de görüntüsüyle cilt bakımınız için yardımıcı olmaktadır.Doğal gül yağını parmak uçlarınızla yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Nemlendirici, sıkılaştırıcı ve ölü hücreleri giderici gül yağı ile güzelliğinize güzellik katın. Özellikle , banyo suyunuza bir miktar gül yağı eklerseniz günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden kaldırıbilirsiniz.

Akne Tedavisi için;

Akne sorununa aşırı yağlı cilt, dengesiz beslenme, ilaç kullanımı gibi etkenler yol açar. Mucize özelliklere sahip olan çay ağacı yağı ile akne tedavisini kendi evinizde çözüm bulubilirsiniz.Çay ağacı yağı içerdiği maddelerle cildi arındırır, bakteri oluşumunu önler ve cilt gözeneklerini sıkılaştırır.

Akne tedavisini uygulamak için temiz bir kulak temizleme çubuğunu çay ağacı yağına batırın. Sonra sorunlu bölgeye sürün. 2 saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.Özellikle göz çevresidne çay ağacı yağını kullanmaya dikkat edin.

Aşırı Yağlı Cilt için;

Yüzünüzde ve boyun bölgenizde aşırı yağlanma ve parlama varsa sivilce sorunu ile karşılaşıbilirsiniz.Cilt bakımınızı her zaman cilt türünüze göre yapmalı ve yağ dengesini düzenlemelisiniz.Yağlı cildinize bakım yapmak için ;pirinç maskesi yapabilirsiniz. Pirinç; ciltteki aşırı yağı emer ve sivilce oluşumunu engeller.Uygulama yöntemi ise 1 bardak pirinci sıcak suyun içinde yarım saat bekletin ve elde ettiğiniz pirinç suyunu macun kıvamına gelecek kadar pirinç unuyla karıştırın. Pirinç maskesini yüz ve boyun bölgenize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.
 
Üst