Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.288
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Evde Doğum Mu Hastanede Doğum Mu Daha Iyi?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamileyim evdemi doğum yapmalıyım hastanedemi,evde doğum yapmaksakıncalımı,neden hastanede doğum yapmalıyım,bebeğimi hastanedemi evdemi doğurmalıyım,doğum hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Kadınlar arasında evde doğum yapma giderek yaygınlaşıyor. Bunu talep eden kadınların en yaygın nedeni ise rahatlık. İşte size evde doğumla ilgili bilmeniz gereken 6 gerçek!
  1- Doktorlar, hastanede doğumun daha güvenli olduğunu söylüyor:
  Evde doğumun güvenli olup olmadığı hakkında tartışmalar devam ediyor. Evde doğumda yeni doğan ölüm riski daha yüksek.
  2- Evde doğum riskli: 2010 yılında yapılan bir çalışmaya göre, evde doğan bebeklerde, ilk ayda ölüm riski daha fazla.
  Ancak elde edilen sonuçlar evde doğumla hastanede doğumun kesin risklerini ve avantajlarını yansıtmamaktadır.
  3- Evde doğumda, bazı durumlar daha az riskli:
  Evde doğan bebekler, hastanede doğan bebekler ile karşılaştırıldığında, erken doğum ve düşük kilo gibi sorunlar daha az görülüyor.
  4- Ebe çok önemli:
  Genel anlamda evde doğan bebekler genellikle felç riskiyle karşı karşıya kalıyor ve Apgar skorları (bebeğin nefesine, kalp hızına, kaslarına ve reflekslerine göre yapılan genel sağlık testi) düşük oluyor.
  5- Evde doğumlar sigorta kapsamında değil:
  Evde doğum, hastanede doğuma göre çok daha ucuz olsa da, cebinden para ödemek zorunda kalanlar için problem olabilir çünkü sağlık sigortaları, evde doğumu karşılamıyor.
  6- Belirli sağlık sorunu olan kadınlar evde doğum yapmamalı:
  Sağlık sorunu olan anne adayları, doğum sırasında komplikasyonlarda yüksek riskle karşı karşıya oldukları için evde doğum yapmamalıdır.
   
Evde Doğum Mu Hastanede Doğum Mu Daha Iyi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sezeryan doğum mu?Normal doğum mu?

  Sevgili meleklerim;en çok tartışılan konu bence ne tür bir doğum yapmak gerekir?? sorusu.Bunu size sormak istedim.Acaba siz normal yoksa sezeyan doğum mu diyorsunuz anketimiz sonucuna bakılarak en çok hangi doğum tercih ediliyormuş öğrenmiş olacağız ve anne adayı olan tüm annelere de yol göstermiş oluruz:)evet şimdi başlıyoruz.Anketimizde yer alan seçeneklerden birini seçin ve yazın:)
 2. normal doğum mu sezeryan mı?

  normal doğum mu sezeryan mı?

  kızlar hangi doğuma karar verdiniz paylaşalım birbirimize fikir verelimyupis:cemo:
 3. Doğumdan Korkuyor musunuz?

  Doğumdan Korkuyor musunuz?

  doğum korkusu doğum korkusu nasıl yenilir Sevgili melekler, bir bebek sahibi olmak, evlenen çiftlerin kendilerini hazır hissettikleri ilk anda istedikleri bir olaydır. Büyük bir heyecan içinde yaşanan gebelik sürecinin ardından anne adayı doğum korkusunu hissetmeye başlar. Bu korku kimisinde daha ilk aylardan hatta hamile kalmazdan evvel başlar, kimisinde de doğumun yaklaştığı dönemlerde...
 4. Normal doğum mu yapmalıyım? Sezeryan mı?

  Normal doğum mu yapmalıyım? Sezeryan mı?

  normal doğum mu sezeryan mı,normal doğum mu yapmalıyım sezeryan mı,normal ve sezeryan doğum arası farklar,normal doğum mu sezeryan mı daha kolay,hangi doğum şekli daha kolay Hangi yöntemin uygun olduğuna hekimin karar vermesinin en doğru yaklaşım şeklidir.Normal doğum ve sezaryen hangi durumlarda yapılmalı? Normal doğum adı üstünde bir bebeğin dünyaya gelişinin en doğal şeklidir. Normal...
 5. Doğumda günahlar afolur mu?

  Doğumda günahlar afolur mu?

  Doğum zahmeti ve sıkıntıları günahlara keffaret olur. Mümin için en küçük sıkıntı dahi günahların affına vesiledir. Doğum da çok zahmetli olduğu için günahların affına vesile olması umulur. Ancak kadının tüm günahları bağışlanır gibi kesin bir yargıda bulunulamaz. Sual: Doğum esnasında ölen Müslüman kadın, şehit olur mu? CEVAP Evet, şehit olur. Şehidin, farz borçları ve kul hakları hariç bütün...

Sayfayı Paylaş