Evde Kolayca Hazırlanabilen Meyve Kokteyleri

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Evde Kolayca Hazırlanabilen Meyve Kokteyleri
soğuk içecekler
meyve kokteyli, nasıl hazırlanır, nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler burada
Havalar git gide ısınmakta ve serinlemek için farklı yollar aramaktayız melekler...Serinlemek isteyenlere hem dışarıdan satın alınabilecek hem de evde kolayca hazırlanabilecek sağlıklı meyve kokteylleri öneriyoruz.

Çeşitli meyve karışımlarından oluşan kokteyller sağlıklı olmanın yanı sıra lezzetli bir ferahlık da sunuyor. İçeceklerin marifeti bu kadarla da sınırlı değil. Amerika'da yapılan bilimsel araştırmalara göre her biri farklı rahatsızlıklara iyi geliyor. Domates, havuç, elma karışım kokteyli cildi sıkılaştırarak nefes alma zorluklarını giderirken, ananas, elma, karpuz suyu kokteyli ise fazla tuzun atılmasını sağlayarak böbreğin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Beyoğlu Meyvemix firmasının sahibi Burak Olcan, çeşitli taze meyve kokteyllerini her yaştan insanın tercih ettiğini belirtiyor. Her bütçeye uygun meyve sıkacakları temin ederek, hem serinlik veren hem de sağlıklı olan meyve kokteyllerini evinizde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Çeşit çeşit meyve kokteylleri
Yeşil elma, limon ve nane kokteyli: Üç adet yeşil elma ve 1 adet limonu katı meyve sıkacağından geçirin. İçine üç-dört dal nane yaprağı ekleyip karıştırın.
Smoothies: Karpuzu meyve sıkacağından geçirin. İçine light yoğurt (yoğurdun suyunu koymadan) çilek reçeli ve buz ilave edin. İsteğe göre çilek reçeli yerine tatlandırmak için bal da konulabilir.

Kavun, karpuz, çilek kokteyli: Kavunu, karpuzu, çileği görüntüsü bardağınızda ayrı gözüksün istiyorsanız ayrı ayrı, karışmış gözüksün istiyorsanız ise birlikte meyve sıkacağından geçirin. Tatlandırmak için çilek reçeli kullanın.

Muz, süt, bal, çilek kokteyli: Muzu ve çileği ayrı ayrı meyve sıkacağından geçirin. Soğuk sütün içine bal, meyve suları ve buz ekleyek karıştırın.

Ananas, kivi, portakal: Ananası, kiviyi, portakalı meyve sıkacağından geçirdikten sonra buz ilave edin. Portakal reçeli ya da balla tatlandırın.

Mango, şeftali, çilek: Meyveleri sıkacaktan geçirdikten sonra bir çay kaşığı kadar zencefil ve bal ile tatlandırın. İsteğe göre buz ilave edin.

Meyve kokteyllerinin yararları
Havuç, zencefil (kök), elma: Vücut sistemini arındırıyor ve kuvvetlendiriyor.
Elma, salatalık, kereviz: Kanseri önlemeye yardımcı oluyor, kolesterolü düşürüyor ve mide sorunlarına ve baş ağrısına iyi geliyor.

Domates, havuç, elma: Cildi sıkılaştırarak nefes alma zorluklarını gideriyor.
Su kabağı, elma, süt: Nefesi açıyor ve vücut ısısını düşürüyor.

Ananas, elma, karpuz: Fazla tuzun atılmasını sağlıyor, idrar kesesini ve böbreği düzenliyor.

Elma, salatalık, kivi: Cildi temizliyor ve sıkılaştırıyor.

Havuç, elma, armut, mango: Vücut ısısını düzenliyor, toksinleri atıyor, tansiyonu düşürüyor.

Kavun, karpuz, siyah üzüm, süt: C vitamini ve hücreleri yenileyen B2 vitamini içeriyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor.
 
Üst