1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Evde Limon Ağacı Bakımı nasıl olmalı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba biz evde limon ağacı yetiştiriyoruz yani balkonumuzda eski bir banyo kazanına diktik:) aşı da yaptırdık bakalım ne olacak sizden Evde Limon Ağacı Bakımı hakkında bilgi rica ediyorum:)

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Limon, mandalina ya da portakal… Bu meyveleri tohumdan üretmek mümkün mü? Cevabımız evet. Islak bir pamuk parçasının üzerinde bile filizlenebilirler. Eğer çekirdekleri bir süre buzdolabında bekletirseniz daha da çabuk sonuç alabilirsiniz. Bunun için ortamın aydınlık ve en az 22 derece olması gerekir. Bitkinin anne bitkiye uygunluğu işin en önemli kısmıdır. Her ne kadar tohumdan üretim, dayanıksız bir yöntem olsa da, moralinizi bozmayın, denemeye devam.
  Aşı Neden Gereklidir?

  Aşı, narenciye konusundaki beklentileri en iyi karşılayan yöntemdir. Aynı zamanda meyve ağacına lezzet verir ve bol üretim sağlar. Bu nedenle, mutlaka uzman kişilere danışın ve satın alacağınız ağaçların aşılı olmasına dikkat edin.


  Soğuktan Nasıl Korunmalı?

  Satsuma ya da kumkuat, eski 10-12 derceye kadar da dayanır. Daha dayanıksız türleri rüzgardan korunaklı güney ya da güney batı cephesinde dikmelisiniz. Eğer ciddi bir don tehlikesi varsa ağacı bir süreliğine sarmak yararlıdır. Uzmanlar özellikle uç tomurcuğun korunmasını öneriyor.

  Yapraklar Neden Sararır?

  Kloroz adını verdiğimiz aşırı kireçli su ve toprağın neden olduğu besin yetersizliği, sararmaya yol açar. Ama bunun önüne geçmek zor değil. Ağacı kış aylarında beslemek gereksizdir. Sıcaklık 14 dereceye dayanınca, besin vermek gerekir. Bilinçsiz gübre kullanımı, yarar yerine zarar getirir, unutmayın. Toprak çok kireçliyse toz demir takviyesi yapabilirsiniz. Asit değeri olan ve pH’ı 6-5 olan toprakların bitkiye faydası vardır. Orman toprağı kullanmanızı öneririz.


  Hastalık Belirtileri Nelerdir?

  Yapraklara yapışkan bir madde salgılayan kımız böceği, yaprak biti ya da diğer zararlıların istilası çıplak gözle görülebilir. Bu yapışkan madde, isli, siyahımsı bir mantar hastalığına neden olur. Hafif şekerlidir ve karıncalar bu yapışkan maddeye akın ederler. Salıgın önlemek için içeriğinde bakır olan bir ilaç püskürtün. bir diğer zararlı da, gövdede oluşan şeffaf sakızımsı bir maddedir. Bu da zamanla köklerin çürümesine neden olur. Başlangıç aşamasında zararlı maddeyi fırçalayarak çıkarın ve üzerine macun sürüp kapatın. Aşı macunu da kullanabilirsiniz.

  Yapraklardan Neden Düşer?

  Ev içinde ya da kapalı verandada, havasızlık etkili olmuştur. Sıcaklığın 15 derecenin üzerine çıkmamasına dikkat edin. Bahçedeyse, sıcaklık sıfır derecenin altına düşünce, ağaç ölmese de sarsıntı geçirir. Özellikle genç ağaçlar soğuğa daha duyarlıdır. Gelişme sırasında yapraklarının dökülmesi endişe verir. Bu bir hastalık ya da parazit akının belirtisi olabilir.
   
Evde Limon Ağacı Bakımı nasıl olmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kedinizin Bakımı Nasıl Olmalı?

  Kedinizin Bakımı Nasıl Olmalı?

  hasta kedi bakımı vitaminsizliğin belirtileri vitaminsizlik belirtileri chihuahua Kedinizin Bakımı Kedinizin Bakımı Kedinin vucudu, burnundan kuyruğuna kadar temiz ve bakımlı olmalıdır Kediler kendilerini dillerini kullanarak temizlerler Bu temizlik sırasında yutulan kıllar ya dışkı ile atılır ya da parçalar halinde öğürülür Bunlar normal davranışlardır Böylece kedi kendi bakımını kendi...
 2. Orkide Bakımı Nasıl Olmalı ?

  Orkide Bakımı Nasıl Olmalı ?

  orkide bakımı orkide bakımı nasıl olmalı orkide bakımı nasıl yapılmalı Birbirinden güzel renklerde çeşitleri bulunan , çiçeklerin kraliçesi orkidenin bakımı hakkında siz meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi bilgilendirmek istiyoruz melekler. Çiçek siparişi de verebileceğiniz cicekal.net sitesinden derlediğimiz bilgiler şöyle.. :) Orkideler latince ismi (Orchidaceae) genel olarak...
 3. Evde Köpek Bakımı nasıl olmalı?

  Evde Köpek Bakımı nasıl olmalı?

  Arkadaşlar kızım melis evde köpek bakmak istiyor ama bu konuda endişeliyim üstesinden gelemeyiz diye düşünüyorum acaba Evde Köpek Bakımı nasıl olmalı?
 4. Dudak bakımı nasıl olmalı

  Dudak bakımı nasıl olmalı

  dudak bakımı nasıl yapılır,dolgun dudaklar için ne yapmalı,göz alıcı dudaklar için ne yapmalı,dudaklar için makyaj önerileri,dudak bakımı hakkında bilgiler Dudaklarınız ince ve gösterişsiz mi ? Çatlayan dudaklarınıza çözüm mü arıyorsunuz ? İşte bizden size birkaç dudak bakım önerisi. Artık seksi ve dolgun dudaklara sahip olmak elinizde... Ayrıca ucuz, pratik ve aynı sonucu veren yöntemler…...
 5. Evde limon ağacı bakımı nasıl yapılır?

  Evde limon ağacı bakımı nasıl yapılır?

  Evinizin belirli bir köşesinde yetiştireceğiniz küçük bir limon ağacı sizin için aromatik ve zevkli bir deneyim olabilir. Yeni başlayanlar için kapalı alanda ağaç yetiştirmek korkutucu görünebilir, ancak aslında göründüğü kadar da zor değildir. Saksıda limon yetiştirmek için öncelikle saksının istenilen büyüklükte olması önemlidir. Sonrasında ise Ph derecesinin 6 – 6,5 olduğu, iyi bir asit...

Sayfayı Paylaş