Evde Mum Nasıl Yapılır hadi gelin öğrenelim

M

Misafir

Forum Okuru
Evde Mum Nasıl Yapılır hadi gelin öğrenelim
Evde Mum Nasıl Yapılır
Evde Mum YapımıElektriğin olmadığı eski günlerde, mumlar ve gaz lambaları insanların hayatını idame edebilmeleri için büyük bir önem taşıyordu. Lakin günümüz de mumlar sadece aydınlanmak için değil, hem ev dekorasyon trendleri için hem de kimi zaman romantik bir yemek için kullanılıyor Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda benim gibi mum seven arkadaşlarımız için evde mum nasıl yapılır anlatıyor ve bu konuya merak sarmış tüm arkadaşlarımıza işte ev yapımı mum bu sayfamızda diyoruz!


evde_mum_yapimi1-1d6.jpgMum Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

Balmumu yaprağı (40x20cm boyutlarında)

Fitil

Saç kurutma makinası

Kurabiye kalıpları


evde_mum_yapimi-153.jpg


Mum Yapımı:

1. Bir balmumu yaprağını güzelce aç ve kurabiye kalıbıyla çift sayıda kesebildiğin kadar çok şekil kes. 12 -16 arasında olursa ideal boyda bir mum olur.

2. Şekilleri tam ortalarından ikiye böl ve ilk önce tam yarısını üst üste diz. Sonra diğer yarım parçaları da sıkıca diz.İki yarım aynı uzunlukta olsun.

3. Şimdi elinde bir mumun iki yarısı var.Bir yarıyı yatay olarak yatır ve dikkatlice fitili yerleştir. Üzerine diğer mum yarım bloğunu, fitili tam ortada kalacak şekilde yerleştir.

4. Gerekirse saç kurtuma makinası ile hafifçe ısı vererek birbirlerine iyice yapışmalarını sağla.

5. Şimdi mumu dikey hale getir ve fitilin dışarıda kalan kısmını düzelt.Zevkine gore seçeceğin renklerle dilediğin şekillerde mumlar yapabilirsin.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
*MeleK*
Cevaplar
2
Görüntüleme
10K
çiçeğem
Ç
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
kaprisli
kaprisli
Üst