Etiketler:
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Evde nasıl ekmek yapılır Ev Yapımı Ekmek

Pazar kahvaltı sofralarınıza lezzet katacak ya da Ramazan Ayı'nda sahur sofraları için ideal ve o mis kokusuyla enfes olacak ev yapımı ekmek yapılışı hakkında bu yazımızda bilgi ediniyoruz Melek'ler. Sizlerde evde ekmek nasıl yapılır diyenlerdenseniz buyrun evde ekmek tarifi sizlerin olsun:)

Evde ekmek yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler:

3 su bardağı un
    1 + dörtte bir su bardağı ılık su
    Yarım çay kaşığı toz instant maya
    1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı

Unu eledikten sonra geniş bir kaba koyun. Unun üzerine maya ve tuzu serpin. Azar azar suyu ilave ederek tahta bir kaşıkla iyice karıştırın ve kaşığa yapışan ama çok sulu olmayan bir karışım elde edin.
    Kabı streçleyerek mutfak tezgahında 12-20 saat bekletin. Ertesi gün ekmek tahtanızı unlayarak hamuru düzgün bir daire haline getirin. Unlanmış bir mutfak bezine sararak yüksek ve dar bir kasede 1 veya 2 saat bekletin. Pişirmenize yarım saat kala fırına girebilen bir tencerenizi 235 C fırında kapağı kapalı olarak bekletin. Tencerenin fırına girebilen, plastik kenarları olmayan bir tencere olmasına dikkat edin. Tencere ısınınca fırından çıkartın. Hamurunuzun düzgün kısmı alta gelecek şekilde tencereye alın. Kapağı kapalı olarak 235 C fırında yarım saat, ardından kapağı açık olarak 15 veya 20 dakika pişirin. İyice soğuduktan sonra ekmeği kesin.
    Afiyet olsun

2. Melis ank

Melis ank Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Geçenlerde aldığım ekmeğin içinden kıl çıktı. Artık ekmek almıyorum tiksiniyorum. Bende carrefoursa dan ekmek harcı aldım ve evde ekmek yaptım . Çok güzel oldu ve bir dilimiyle doyuyorum. Hem sağlıklı hem besleyici bir kaç tohum da harca ilave ediyorum. Gönül rahatlığıyla ekmeğimi yiyorum.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.153
    Ödül Puanları:
    113
    Genelde ekmek fırınları çok fazla temizliğe dikkat etmiyorlar. Eğer bir yerde sürüm var ise temizlik pek yoktur diye düşünüyorum.

4. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    152
    Ödül Puanları:
    63
    Hijyenin den şüphelenizdiğiniz yerleri Alo 174 Gıda hattına bildirin. Ekipler en kısa zaman da size dönüş yapıyor . Şüpheli yerleri denetliyor.

Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Evde Limonata nasıl yapılır buyrun öğrenelim melekler

Resimli Evde Limonata nasıl yapılır buyrun öğrenelim melekler

Evde Limonata nasıl yapılır Evde Limonata yapmak Kendi içeceğini, kendi evde yapmak isteyen tüm melek'lerimiz ve misafirlerimiz, sizler için bu sayfamızda vitamin deposu olan ve bir o kadar da lezzetli olan limonata tarifini sunuyoruz :) Evde Limonata malzemeleri: 3 adet iri limon 2 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı limon tuzu 4 litre su (2 litresi sıcak,2 litresi soğuk olacak) Evde...
  2. Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Evde dondurma nasıl yapılır Evde Dondurma tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, geçtiğimiz günlerde ben gibi dondurma sevenler için http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/219540-resimli-balkabakli-dondurma-tarifi-burada-melekler.html dedik ve size lezzetli bir dondurma tarifi verdik. Şimdi ise dondurma çeşitlerinin geneline değiniyor ve evde dondurma nasıl yapılır hepbirlikte öğreniyoruz....
  3. Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dondurma Tarifi, Resimli Şimdi size bir teklif de bulunmak istiyorum Melek'ler. Bu yaz sıcaklarında siz de benim gibi her gece çilekli, vanilyalı ve kakaolu dondurma yemeden yapamıyorsanız, dondurmanızı evde kendiniz yapmak ister misiniz? O zaman bu yazımızda vereceğimiz ev yapımı dondurma tarifi sizlere gelsin ve şimdiden de afiyeto lsun diyoruz....
  4. Evde Müsli Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim

Evde Müsli Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim

Evde Müsli Yapımı Evde Müsli Nasıl Yapılır Az önce sizlere http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/224560-resimli-ev-yapimi-muzlu-puding-yapilisi.html#post854901 hakkında bilgiler sunmuştuk. Şimdi ise Ramazan Ayı'nda çocuklarınız ve sevdiklerinizle bir güzel afiyetle yiyeceğiniz ev yapımı müsli tarifi paylaşıyoruz Melek'ler:) Malzemeleri: 1 su bardağı buğday 1 lt su Yulaf ezmesi...
  5. Klavyede Bölme İşareti Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim melekler

Klavyede Bölme İşareti Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim melekler

Bilgisayarda Bölme İşareti Nasıl Yapılır Klavyede Bölme İşaretinin Yapılışı Dün sizlere klavyede artı işareti nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Bu gün de klavyede bölme işareti nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımız için, klavyede bölme işaretinin yapılışı hakkında tüyolar sunuyoruz Melek'lerim:) Klavyede bölme işareti 7 tuşunun üzerinde yer alır. Bu tuşu kullanmak için...

Sayfayı Paylaş