Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler

M

Misafir

Forum Okuru
Evde nasıl ekmek yapılır buyrun öğrenelim melekler
Evde nasıl ekmek yapılır Ev Yapımı Ekmek
Pazar kahvaltı sofralarınıza lezzet katacak ya da Ramazan Ayı'nda sahur sofraları için ideal ve o mis kokusuyla enfes olacak ev yapımı ekmek yapılışı hakkında bu yazımızda bilgi ediniyoruz Melek'ler. Sizlerde evde ekmek nasıl yapılır diyenlerdenseniz buyrun evde ekmek tarifi sizlerin olsun:)

< Konu Resmi..>
Evde ekmek yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler:
3 su bardağı un
1 + dörtte bir su bardağı ılık su
Yarım çay kaşığı toz instant maya
1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı
Unu eledikten sonra geniş bir kaba koyun. Unun üzerine maya ve tuzu serpin. Azar azar suyu ilave ederek tahta bir kaşıkla iyice karıştırın ve kaşığa yapışan ama çok sulu olmayan bir karışım elde edin.
Kabı streçleyerek mutfak tezgahında 12-20 saat bekletin. Ertesi gün ekmek tahtanızı unlayarak hamuru düzgün bir daire haline getirin. Unlanmış bir mutfak bezine sararak yüksek ve dar bir kasede 1 veya 2 saat bekletin. Pişirmenize yarım saat kala fırına girebilen bir tencerenizi 235 C fırında kapağı kapalı olarak bekletin. Tencerenin fırına girebilen, plastik kenarları olmayan bir tencere olmasına dikkat edin. Tencere ısınınca fırından çıkartın. Hamurunuzun düzgün kısmı alta gelecek şekilde tencereye alın. Kapağı kapalı olarak 235 C fırında yarım saat, ardından kapağı açık olarak 15 veya 20 dakika pişirin. İyice soğuduktan sonra ekmeği kesin.
Afiyet olsun

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Geçenlerde aldığım ekmeğin içinden kıl çıktı. Artık ekmek almıyorum tiksiniyorum. Bende carrefoursa dan ekmek harcı aldım ve evde ekmek yaptım . Çok güzel oldu ve bir dilimiyle doyuyorum. Hem sağlıklı hem besleyici bir kaç tohum da harca ilave ediyorum. Gönül rahatlığıyla ekmeğimi yiyorum.

Kuru öksürüğe ne iyi gelir ? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Evde turşu nasıl yapılır ? Kolay turşu tarifi Evde turşu nasıl yapılır ? Kolay turşu tarifi
Turşu sevmeyen varmıdır acaba ? Turşu lezzetinin yanın da bir çok sağlık faydası sunuyor. Turşu genelde bulgur pilavının , kısırın , çiğ köftenin ve kebapların yanında tüketiliyor. Karışık turşu benim favorim dir. Özellikle de patlıcan...
Turşular 2
Evde çilleri tedavi etme yöntemleri Evde çilleri tedavi etme yöntemleri
Çillere, cilde renk katan pigment olan melanindeki bir artış neden olur. Çiller, ciltte görülen farklı boyutlarda düz, yuvarlak ve kahverengi lekelerdir Melanindeki artış, stres, güneş ışığına aşırı maruz kalma, kalıtım, hormonal...
Güzellik ve Bakım Önerileri 1
Evde yanıklar nasıl tedavi edilmelidir ? Evde yanıklar nasıl tedavi edilmelidir ?
Günlük yaşamımızda, cildimizdeki yanıklara yol açabilecek ateş, kavurucu güneş, kimyasallar, kaynar su veya diğer unsurlar vardır.Küçük yanıklar cildin sadece üst tabakalarına zarar veren ve bölgeyi kırmızı ve ağrılı yapan yanıklardır...
Tüm Sağlık Konuları 1
Nasır nedir ? Evde nasır nasıl tedavi edilir ? Nasır nedir ? Evde nasır nasıl tedavi edilir ?
Çoğu insan ellerinde ve ayaklarında nasır geliştirir. Nasırlar genellikle rahatsızlık ve pürüzlük verir, bu da sizi görünüşlerinden rahatsız hissetmenizi sağlar.Genellikle ayaklarda özellikle ayakların alt kısmında ve ayak başparmağın...
Tüm Sağlık Konuları 1
Kuru öksürüğe ne iyi gelir ? Kuru öksürüğe ne iyi gelir ?
Boğazınızı tahriş eden herhangi bir şeyi öksürmek vücudunuzun doğal koruyucu refleksidir. Sürekli öksürme, bir alerji, bir viral enfeksiyon veya bir bakteriyel enfeksiyon gibi bir dizi durumdan kaynaklanabilir.Bazen bir öksürük...
Tüm Sağlık Konuları 1