Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor
Selam kızlar ben evde renkli sabunlar yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum aranızda benim gibi sabun seven varsa ve Evde Renkli Sabun Yapımı konusunda bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Evde Sabun yapımı

Evde Nasıl Sabun Yapılır

Siz de evinizde kendi sabununuzu yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler:

Gliserinli sabun
İsteğe bağlı olarak değişik şekillerde kalıplar
Su bazlı parfüm
Gıda boyası

Yapılışı

Hazır sabun kalıplarını benmari usulü eritin. Sabunları eritirken ocağın başından ayrılmayın. Eritme işlemini fırında da yapabilirsiniz. Sabunları mikrodalga fırında önce yüksek ısıda 40 saniye, daha sonra ise 10’ar saniye aralıklarla ısıtıp sıvı hale getirin.
Sabunları 1-2 dakika beklettikten sonra kalıplara dökün. Fakat dökmeden önce sabunlarınızı kolay çıkarabilmek için kalıbınızı önceden ayçiçeği yağıyla yağlayın. Beklerken gıda boyası katarak bıçağın ucuyla sabunları renklendirebilirsiniz. Parfümü de bu sırada ilave edebilirsiniz. Sabunun rengini opaklaştırmak için süt tozu kullanabilirsiniz. Sabununuzun çabuk soğumasını istiyorsanız buzdolabında 2-3 dk tutabilirsiniz. Ancak buzdolabında daha uzun kalmamasına dikkat edin, aksi halde yüzeyde çatlaklar oluşabilir.

Geri