Evde Sucuk Yapabilirmiyim?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Evde Sucuk Yapabilirmiyim?
Eşim sucuğu çok seviyor ancak benim de dışardan alınan sucuk hiç içime sinmiyor.Acaba evde kendi kendime yapabbilirmiyim dersiniz?Evde oluyorsa nasıl yapabilirim?

Evde sucuk yapımı andığınız kadar zor değildir bayanlar hem daha sağlıklı hemde daha hijyenik biraz zahmetli gibi görünsede inanın sonucu görünce tüm zahmetlerinize deydiğigini düşünüyorsunuz.

Evde sucuk yapmak için öncelikle yapmanız gerekenler işlemler şöyle;Sucuk için yağlı en et idealdir. Bu nedenle sucuk yapımında yüzde 30 ile 35 oranında yağlı çekilmiş kalın kıyma kullanılır.

Damak zevkine uygun olarak kıymaya sarımsak, tuz, sucuk baharatı, karabiber, kimyon, yenibahar ve kırmızıbiber katılır. (2 kg ete, 1 çorba kaşığı sucuk baharatı, 10 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı kimyon, 2 çay kaşığı yenibahar, 1 çorba kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı tuz katılır Baharatın ölçüsüne gelince, yöresel olarak damak zevki değiştiğinden, eksik baharatlar karışım pişirilerek kontrol edilir ve hamura sonradan ilave edilebilir.

çok çok zahmetli bi iş ben bikere el attım ama şuda var kurutmasıda sorun bide benim evimde azda olsa rutubet oluyo nem yüksek.ortamın müsaitse güzel oluyor.

Geri