Evde Yapılabilecek Yüz Bakım Maskeleri

makber

Yeni Üye
Üye
Evde Yapılabilecek Yüz Bakım Maskeleri
yüz bakımı maskeleri yüz bakımı evde bakım maskeleri erkek evde yapılabilecek
Merhaba,
Öncelikle göstermiş olduğunuz bu güzel ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. ve bir melek olarak Elimden geldiğince ve aklım yettiğince biz kadınların merak ettiği güzellik sırlarını sizinle paylaşmaya devam edeceğim.isterseniz başlayalım......
Malesef, cilt çok karmaşık bir yapıdır. Cildimizi etkileyen dört şey vardır: Soyaçekim, yaş, bakım ve çevre. Cilt iyiyse pürüzsüz ve sıkıdır. Aslında her kadının cildi, her yaşta güzel olabilir. Esas mesele cilde bakmasını bilmektir.
Cildin bakımı için iyi beslenme, bol su, temiz hava, egzersiz, uyku gereklidir. Hepimizin bildiği gibi güneş cildimizin kırışmasına neden olur. Güneşten koruyucu kremleri artık yaz, kış kullanmamız gerekiyor.
Evde kendi kendimize yapabileceğimiz bakımlara gelince;
Zeytinyağının faydalarını sanırım artık hepimiz biliyoruz.
Size ilk önce, yeşil zeytinyağı’ndan yapılan bir temizleme kreminin tarifini vermek istiyorum:
4 kaşık zeytinyağı, 2 kaşık susam yağı, 2 kaşık vejetalin ve 2 damla esans. Bu malzemeleri iyice birbirine karıştırmalısınız.
İkinci olarak ise cildi onarıcı bir maske tarifi vermek istiyorum:
1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı. İlk önce yumurta sarısını çırparak zeytinyağıyla karıştırın. Sonra da buna balı katın. Maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın.
Son olarak size, anneannemin bana yıllar önce öğretmiş olduğu, yağlı ciltlerinde rahatça uygulayabileceği bir maskenin tarifini vererek veda etmek istiyorum.
1 tane patatesi haşlayıp iyice ezin. Sonra 1 domatesi rendeleyin ve bunları karıştırın. Yüzünüze sürün, 10 dakika bekletin ve yıkayın. Sonrasında temizlenmiş cildinizi gül suyu ya da lavanta suyu ile silebilirsiniz.
Yüzünüze uygun olan bir nemlendiriciyle cilt bakımınızı tamamlamanızı tavsiye ederim.
Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmanız dileğiyle…
Sevgiler...

Geri