Evde yeşil zeytin nasıl yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Evde yeşil zeytin nasıl yapılır?
yeşil zeytin nasıl yapılır yeşil zeytin nasıl kurulur kurulur yapılır yapımı
Evet hanımlar yakında kışlık hazırlıklara başlarız artık.Salçalar,reçeller,konserveler ve zeytin.Mikiniz eminim şimdiden dolaplara atmaya başlamışsınız kışlıkları.
Ben sizlere kahvaltı sofralırın baştaçlarından biri olan zeytinin yeşilinin nasıl kurulduğu bilgilerini vermek istiyorum.Eğer yeşil zeytin kurmak istiyor ve bilmiyorsanız işte sizin için gerekli bilgiler:)
Her zeytini ya bicakla boyuna 3 defa dilimleyin veya cekicle ya da merdane ile veya dolu bir konserve tenekesi ile kirin/ ezin-tercih sizin.Zeytinleri her gun suyunu degistirerek aslinda 3 gun -dilerseniz10-15 gun soguk suya koyun.
zeytinin-faydalari2-4182.jpg

3 litre suya+230 gram kalin tuz koyarak bu olculerde hazirlanan solusyonu hazirlayin. Zeytinlerinizi onceden kaynar suda 10 dakika sterilize edilmis,alinmis kendi kendine kurumus steril kavanozlara koyun+dilerseniz aralarina sarimsak,defne yapraklari,butun karabiber, aci kuru butun kirmizi biber,limon yapragi,biberiye dali vs koyun ve ustune tuzlu suyu dokun-su ustunu kaplamalidir.Yoksa cururler.Gerektikce ustundeki kopugu alin ve ustune ayni oarnlarda hazirlanmis tuzlu su koyun.Ortalama bir ay sonra yenmege hazirdir zeytinleriniz.

Geri