1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Evde Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  stor perde nasıl temizlenir, zebra perde temizliği, perde temizliği, stor perde temizliği, stor perdeler nasıl temizlenir Perde modelleri her evin önemli bir ihtiyacı olması ile birlikte dekorasyonda da önemli bir ayrıntıdır. Bayanlar için en sıkıntılı durum ise perdelerin temizliğidir. Önceki yıllarda korniş sistemi ile pencerelere monte edilen tül ve fon perdeler kolaylıkla yıkanıp geri takılabiliyordu. Günümüz de ise farklı perde tasarımları mekanizmalı olanları ise bayanlara biraz iş çıkartabiliyor. Evde zebra temizliği nasıl yapılır diye merak edenler için işinize yarayacak bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>

  Zebra perde çok kolay kirlenen bir perde değildir. Bunun sebebi çözgüde kullanılan ipin, bilinen iplere benzemeyen ipler olmasıdır. Bu ipler, toz emmeyen özel ipliklerdir. Apreleme işlemi sırasında eriyerek kumaşa kaynayan bu iplerin, kiri hapsedecek kimyası yoktur.

  Ayrıca sık hareket ettirilen perdeler oldukları için tutunmaya çalışan toz da bu açma kapama işlemi sebebiyle buna fırsat bulamıyor.

  Zebra perdeler üzerinde oluşan hafif tozu temizlemek için 2-3 haftada bir, elektrik süpürgesinin ince ucuyla alabilirsiniz.

  Perdelerinizi silme işlemini ıslak mendille gerçekleştirebilirsiniz. Alkolsüz ıslak mendil kullanmaya özen gösterin. İstediğiniz sıklıkta silebilirsiniz. Ayrıca silerken renkli kısımları ile tül kısımlarını aynı ıslak mendille silmemeye dikkat edin. Bu işlem perdelerinizin kirini alacak ve kuruduktan sonra gayet temiz görünmelerini sağlayacaktır.

  Yıkamak, zebra perdeler için önerilen bir temizlik yöntemi değildir. Bu nedenle eğer uzun zamandır kullandığınız zebra perdelerinizin profesyonel bir temizliğe ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız, perdelerinizi perde yıkama hizmeti veren profesyonel firmalara teslim edebilirsiniz. Bu tip firmalar, farklı dokulardaki kumaşları temizleyecek özel ürünlere ve donanıma sahiptirler.

  Zebra Perde Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

  Zebra perde, diğer tül perdelere göre biraz daha dikkat ve özenli kullanılmalıdır. Bu tip perdeler mutfakta kullanıldığında, mutfağın havalandırması yeterince güçlü olsa bile evin diğer bölümlerindeki perdelere göre çabuk kirlenebilecektir. Bu nedenle mutfağınızda bu tip perdelerden kullanmayı düşünüyorsanız kumaşın silinebilir olmasına dikkat etmelisiniz.
  Zebra perdelerin silinerek temizlenmesi önemlidir. Çünkü zebra perdelerin kumaşında kullanılan ve perdeye kendine özgü görünümünü kazandıran apre, suyla temas ettiğinde bozulma riski taşır.
  Zebra perdenizin temizlik işlemine başlamadan önce mutlaka aldığınız yere danışınız.
   
Evde Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Perde temizliği nasıl yapılır?Perde temizliği ile ilgili genel bilgiler

  Perde temizliği nasıl yapılır?Perde temizliği ile ilgili genel bilgiler

  bu konu;stor perde,tül perde ,perde temizliği hakkında bilgiler vermektedir Camlarımızın elbisesi,evimizin gelin gibi görünmesini sağalayan perdelerin temizliğini doğru yapıyormuyuz,hanımlar.. Hepimizin evinde çeşit çeşit model model perdeler vardır.Oturma odasında stor,salonda uzun tülleri,mutfakta zebra perdeleri tercih ederiz. Her çeşit perdenin temizliği aynı değildir.Birbirinden...
 2. Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  stor perde temizliği, stor perdeler nasıl temizlenir, stor perdeler Sevgili melekler, son zamanlarda ev dekorasyonunda pek çok kadın tarafından tercih edilen stor perdeler, şık görünüşleri ve dekorasyonlara kattıkları ayrı bir havayla göze çarpmaktadır. Bu perdeler polyester iplikten üretilir ve apre denilen özel bir uygulama ile kaplanır. Bu işlem perdeye çok sert olmayan, plastik hissi...
 3. İp Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  İp Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  ip perde temizliği, ip perdeler nasıl temizlenir, ip perde temizliği nasıl yapılmalı, perde temizliği, perdeler nasıl temizlenir, perde temizliği nasıl yapılır Son yıllar da bayanların perde modelin de gözdesi haline gelen ve görünüş olarak oldukça estetik duran ip perdeler, evin her odasına rahatlıkla tercih edilerek kullanılabilen bir perde tasarımıdır. Perde temizliği her zaman için...
 4. Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

  Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

  perde temizliği, zebra perde temizliği, zebra perdeler nasıl temizlenir, stor perde temizliği Son yıllar da perde modellerin de trend haline gelen ve birçok evin pencerelerin de yerini alan zebra perde modelleri, görsel olarak şık olduğu kadar temizliği de hassasiyet isteyen bir üründür. Zebra perde temizliğinin nasıl yapıldığına dair bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için...
 5. Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

  Perde seçimleri ev dekorasyonlarının en önemli kararları arasındadır. Perde görünümlerinizi değiştirme düşüncenizde tercihlerde bulunurken zebra perde seçimini dekoratif görünüm ve estetik duruş açısından tercih edebilirsiniz. Tabii temizlik kısmını yaparım diyorsanız. Çünkü bu perdeler çok hassastır ve temizliği özen ister. Makinede yıkanmaya gelmeyecek bir kumaş yapısına sahiptir....

Sayfayı Paylaş