Evdeki Karıncalardan Doğal Yollarla Kurtulmak İçin!

Evdeki Karıncalardan Doğal Yollarla Kurtulmak İçin!
bu konu karıncalardan kurtulmanın yolları ile ilgili bilgilere yer vermektedir.

Bahar aylarından itibaren havaların ısınması ile birlikte çoğumuzun evin de karıncalar kendini göstermeye başlar. Bazen bu karıncalardan ne yaparsak yapalım bir türlü kurtulamayız. Karıncalardan kimyasal değil de doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız sizlere gereken pratik bilgileri sunuyoruz.Karıncaların geldiğini düşündüğünüz yerlere bir miktar öğütülmüş tarçın serpiniz.
Fesleğen de karınca ve sivrisinekler için caydırıcıdır.

2/3 bardak su, 1/3 beyaz sirke ve 2-3 kaşık bulaşık sabunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı karıncaların geldiği bölgelere serpin.

Birçok karıncanın geldiği bir yol varsa buraya bebek pudrası serpin. Pudra karıncaların koku izini bloke eder. Evinizdeki karıncalar dönüş yolunun kaybederler.Gelecek olanlar yolu kaybettikleri için bir daha dönemezler. Bu metodda karıncaların geldiğin yerin doğru tesbit edilmesi gerekir aksi takdirde gelmeye devam edeceklerdir.

Ayrıca tuz, borik asit, öğütülmüş kahve, kurutulmuş nane, sirke, karabiber de karınca gelmesini engelleyici maddelerdir. Karıncaların geldiği yerlere serpiniz. Borik asit ve diğerlerini insanlarada zararlı olduğundan görünmez yerlerde (çocuklara dikkat) kullanmaya dikkat ediniz.

Narenciye kabuklarını (limon v.s.) su ile mixerde karıştırıp karınca deliklerine dökün.
 
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Geçen yaz bizim eve dadanmıştı, tuzu biliyordum ben onu serptim geldikleri yere (balkondan geliyorlardı) ama nafile yok kurtulamadım. Tuz falan kar etmedi. Güya tuzdan geçemezler, öyle bir geçtiler ki :S Bu sene altıgen tablet şeklindeki ilaçlardan alacağım çare yok ..
 
Üst