Evdeki örümceklerden kurtulmanın doğal yolları

Uzman SühaN

Administrator
Evdeki örümceklerden kurtulmanın doğal yolları
örümcek,örümcek ağı,evdeki örümcekler nasıl temizlenir,eve örümcek girmesi nasıl önlenir,örümceklerden korunma,örümceklerden kurtulama,


Evdeki örümceklerden kurtulmanın doğal yolları.jpg
Örümcekler zararsız küçük yaratıklardır ve hiç kimse ev örümcekleri istemezken, özellikle bahçeniz veya büyümek istediğiniz bitkileriniz varsa çok faydalıdırlar. Örümcekler, bitkilerinizi ve bitkilerinizi yiyen haşerelerin çoğunu tüketir, bu yüzden örümcekleri ortadan kaldırmadan önce iyi düşünün ! Örümcekler, evlerimizde görmek istediğimiz canlılar değildir. Evet, sinek ve diğer böceklerden kurtulmaya da yardımcı olurlar.Bununla birlikte, örümcekler ısırırlar ve bazı örümcekler ve zehirlidirler . Örümcek ısırıkları tedavi gerektirir. Çoğu örümcek dışarıda yaşar, ancak özellikle kış mevsiminde yiyecek ve barınak arayışında bir evi istila edebilirler. Çoğunlukla zararsız olmasına rağmen, örümcekler evde bir sıkıntı olabilir. Bir çok insan bu sekiz bacaklı yaratıkları tüyler ürpertici buluyor. Örümcekleri gördüğünüzde çığlık atan korkan biri iseniz, örümceklerden kurtulmanıza yardımcı olacak bu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.
Örümcekler evinizin içinde ve çevresinde bir sıkıntı olabilir. Bazı zararlılar gibi örümcekler mülkünüze çok fazla zarar vermeye bilirken, kesinlikle can sıkıcı ve hatta tehlikeli olabilirler. Bazı örümcekler zehirlidir ve ısırıkları ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Bu reaksiyonlar genellikle çocuklar veya yaşlılarda veya bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde en şiddetlidir. Birçok insanın örümcekleri evlerinden uzak tutmanın bir yolunu aradığı şaşılacak bir şey değil.Örümcekleri öldürebilecek kimyasallar ve böcek öldürücüler vardır, ancak bunlar genellikle aileniz ve evcil hayvanlar için tehlikelidir; ve çevre dostu değildir. Örümcekleri evinizden uzak tutmanın en iyi oyu evinizi temiz tutmaktır.


Örümceklerin evinize girmesini engellemenin iyi bir yolu , evinizin etrafında örümceklerin çeken bir ortamının olmadığından emin olmaktır. Örümcekler genellikle evlerini bitkilerde, yaprak ya da ağaç yığınlarında ya da eski lastikler ya da kovalar gibi karanlık ve bozulmamış yerlerde yaparlar. Bu şeyleri evinizin hemen yanında bulundurmak, bir örümceğin içeri girme olasılığını daha da artırır.Örümcekleri dışarıda tutmak için olası giriş noktalarını belirlemek ve kapatmak önemlidir.Evinizin temiz olduğundan emin olmak, genellikle evinizdeki zararlıların sayısını azaltmak için iyi bir yoldur. Örümcekler durumunda, sadece temiz bir ev örümceklerin saklanması için daha az yer temin etmekle kalmaz, aynı zamanda örümceklerin yememesi için küçük böceklerin de daha az olmasını sağlar. Güvenilir bir besin kaynağı ve daha az saklanma yeri olmadan, örümceklerin kalması daha zor olacaktır.


Örümcekleri gördüyseniz, evinizin karanlık köşelerinde yumurta keselerini bırakmış olma şansı çok yüksektir. Yumurta keselerini çıkarmak için , dolaplar dahil ve mobilyaların altındaki her yere vakum uygulayın . Herhangi bir örümcek ağına rastlarsanız, bunları temizleyin. Daha sonra vakum torbanızı mutlaka atın.Örümceklerin yaşadığı yerleri hareket ettirin veya kaldırın. Evinizi düzenli olarak temizlemek örümceklerin istilasından koruyacaktır.Ayrıca, örümcekler yemek için böceklere ihtiyaç duyarlar. Eviniz temiz ise, örümcekleri çekmek için daha az yiyecek kaynağı olacaktır.Pek çok örümcek çeşidinin insanlara hiçbir tehdit oluşturmadığı gerçeğine rağmen bir çok insan hoşlanmıyor, hatta korkuyor. Bu nedenle bizde evinizden örümcekleri uzak tutacak doğal yöntemleri sizlerle paylaşmayı uygun bulduk..


Örümcek istilası genellikle diğer haşere sorunlarından daha az açıktır. Birçok örümcek türü, karanlık bozulmamış yerlerde saklanmayı tercih eder, bu yüzden onları bulmak için biraz araştırma yapılması gerekebilir. Örümceklerden kurtulmanın en iyi yolu, evinizi mümkün olduğu kadar temiz tutmaktır. Bazı otlar ve esanslar yağlar ile örümcek kontrolü kolaydır. Uçucu yağlar etkili bir örümcek caydırıcı görevi görür ve kendi spreyinizi yapmak için çeşitli farklı yağlar veya otlar seçebilirsiniz. Kullanabileceğiniz yağlar aşağıdakilerdir.


Tarçın

Sedir

turunçgiller

Nane

Lavanta

Çay ağacıBir çok insan evinde bitki çiçek yetiştirmeyi seviyor ancak bu bitkiler örümcekler için yaşam alanıda olabilir. Örümceklerin bahçenizdeki evinizdeki haşereleri yiyeceğini unutmayın, bu nedenle evde bitki bulundurmak iyi fikir olmayabilir. Ancak örümceklerin sevmediği bitkiler vardır. Bu bitkiler örümcekleri evinizden uzak tutacaktır.Ama evdeki örümcek istilasına sahipseniz veya etrafta gizlenen tehlikeli bir örümcek varsa, bazı örümcek kontrolüne ihtiyacınız olabilir.


Örümcek savurucu bitkiler şunları içerir:

Okaliptüs

Lavanta

Limon çiçeği

Limon otu

naneLimonlu bitkilerin çoğu, büyük örümcek kovuculardır. İyi haber, bunların hepsinin sadece bahçenizde ekerek işe yaramasıdır.Eğer ciddi bir örümcek probleminiz varsa, çalılar, ağaçlar, sarmaşık ve diğer bitkileri evinizin çevresinden temizleyin.Bitki örtüsü, örümcekleri çeker çünkü geniş bir saklanma yeri olarak hizmet eder. Örümcekler sıcaklık veya yeni besin kaynakları aramaya ihtiyaç duyduklarında, bitki örtüsünden evinize doğru ilerleyerek çatlaklara girerler.Gıda kırıntıları karıncalar gibi diğer zararlıları da çekecek ve bu da örümcekleri çekecek.Evinizi düzenli olarak süpürün. Örümceklerden kurtulmanın en basit yöntemlerinden biridir.Örümcekler, insanlar için çok yararlı olan bir türdür bu nedenle onları öldürmeyin dışarıya bırakın.Evin her köşesine ve sık sık örümceklerle karşılaştığınız evin herhangi bir yerinde birkaç at kestanesi yerleştirin. Kestaneyi mutlaka delin. Örümcekler nedeni bilinmez ama at kestanesi olan yere yerleşmiyor.


Sıvı bulaşık sabunu, evinizdeki örümceklerden kurtulmak için basit ama etkili bir ev ilaçtır.2 bardak suya birkaç damla sıvı sabun ekleyin ve iyice karıştırın. Bu çözeltiyi bir sprey şişesine doldurun ve etkilenen bölgelere uygulayın. Ayrıca bu kolay ev yapımı spreyi, örümceklerle enfekte olmuş bitkilerde de kullanabilirsiniz. Ayrıca örümceklerin yumurta döngüsüne müdahale edecek ve böylece nüfuslarını azaltacaktır.Karabiber kokusu örümcekleri kaçırır. Karabiber anti-örümcek spreyi hazırlamak için 3 su bardağı suya 2 çay kaşığı karabiber tozu karıştırın.Bu çözeltiyi kullanışlı bir sprey şişesine koyun. İyice çalkalayın. Örümcekler sarımsak kokusuna dayanamazlar. Bu yüzden örümcekleri etkili bir şekilde caydırmak için kullanabiliriz. Sadece 10 diş sarımsak suyu özü ve biraz su ile karıştırın. Bu çözümü sık sık gördüğünüz yerlere uygulayın.


Örümceklerden kurtulmak istiyorsanız evin her alanına dal tarçın yerleştirin. Güçlü koku böcekleri tahriş eder ve onları evden dışarı çıkarır. Tarçın tozunu suda karıştırıp bir sprey şişesine doldurmak suretiyle de bir çözüm yapabilirsiniz. Lavanta yağı, büyük bir böcek kovucu. Güçlü koku, böcek ve hatta kemirgenleri mükemmel bir şekilde temizler. Örümcekleri evinizden uzaklaştırmak için pamuk toplarına lavanta yağı damlatın ve bu topları evinizin her köşesine yerleştirin. Örümcekler, turunçgillerin kokusundan nefret ederler. Bu nedenle, limon onları doğal yollardan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Sadece 2 limonun suyunu alın ve suyla karıştırın. Bu çözeltiyi bir sprey şişesine dökün ve örümceklerin kaçmasını sağlayın. Zerdeçal güçlü bir insektisittir ve örümcekleri kovabilir. Kiler raflarınızda ve bahçenizde zerdeçal tozu serperek bunlardan kurtulun. Beyaz sirke, örümcekler tarafından sevilmeyen güçlü bir keskin kokuya sahiptir. Beyaz sirke ve suyu eşit olarak karıştırın ve örümcek ağlarının olduğu yere püskürtün.


Çay ağacı yağı güçlü bir insektisittir ve örümcekleri evinizden uzaklaştırırken iyi çalışır. Sirke ile karıştırın ve örümcekleri yok ederken ferahlatıcı bir kokunun tadını çıkarmak için evin etrafına püskürtün.Böcekler ve örümcekler kabartma tozu yutuyor. Çeşitli böceklerden kurtulmaya yardımcı olan toksik olmayan bir insektisittir. Örümceklerin yanı sıra diğer böcekleri uzak tutmak için evinizin etrafına serpiştirin. Pişirme sodaları zararsız olduğu için, ocağın yakınındaki yemek alanları, kiler raflarında ve bu örümceklerin en çok bulunduğu çekmecelerde kullanılabilir. Karanfil, öjenol maddesinin varlığı nedeniyle ayrı bir kokuya sahiptir. Bu, evde bulunan çok çeşitli zararlı böcekler üzerinde çalışan mükemmel bir doğal pestisittir. Evin etrafına birkaç karanfil yerleştirmek, evinizi uzun süre örümceklerden korumanıza yardımcı olur. Okaliptüs yağı örümcekleri evinizden uzaklaştırmaya yardımcı olan bir diğer esansiyel yağdır. Birkaç damla okaliptüs yağını suya koyun ve istila edilmiş bölgelere püskürtün.Yakında bir okaliptüs ağacınız varsa, bazı yapraklarını toplayın ve çekmecelere, dolaplara ve raflara yerleştirin.


Örümcekler portakal kabuklarının kokusundan nefret ederler. Bu nedenle portakal kabukları örümcekler için büyük bir iticidir. Portakal kabuklarında bulunan Limonen, böcek kovucu özelliklere sahiptir.Portakal kabuklarını örümcek istilası yerlerine yerleştirin.Tuz, örümceklere doğal bir zehirdir ve örümcek, onunla temas ettiğinde örümceği dehidre etme eğilimindedir.Sadece suyla tuzu sulandırın ve bir sprey şişesine koyun. Özellikle etrafınızdaki örümcekleri gördüğünüz alanlar başta olmak üzere tuzlu suları evinizin etrafında serbestçe püskürtün. Aynı etki için evinizin etrafına tuz serpebilirsiniz.Hint leylak etkili bir örümcek kovucudur. Tozu veya yağı kullanabilirsiniz. Yağı veya tozu ya su ile karıştırabilir ve bir sprey şişesine koyabilirsiniz. Bu karışımı örümcek istilası etrafına püskürtün ve onları caydırın.
 
Geri
Üst