Evimizin doğal kullanım alanları

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Evimizin doğal kullanım alanları
Evimizde kullanım alanları oluşturmak her ne kadar mobilyalarımız sayesinde elde ettiklerimiz olsa da bazen bizim hayal gücümüz ile oluşturulabilen alanlardır. Doğal kullanım alanı oluşumları bazen bizim ürettiklerimiz şeklinde evimizin herhangi bir odasında yerini alırken bazen varlığını hissettirecek kullanım fonksiyonları ile bizim ilgi odağımız haline gelebilmektedir.

1344-raflar-icin-uygun-renk-secimi.jpg


Üst resimde yer alan duvar içine gömülü raf sistemi ile görülen bölmeli raflar mobilyaların kullanım alanı sunan alternatif seçenekleri şeklinde karşımıza çıkabilmektedir. Bu rafları ister dekoratif biblo süslemeleriniz ile isterseniz fotoğraf albümleriniz ile çeşitlendirebilme olanağı elde edebilirsiniz.

2889-raf-uzeri-susleme.jpg


Niş modellerine ne demeli? Doğal raf olarak evimizin köşelerine kurulmuş ayrıntılar gibi duruyor adeta değil mi? Kimilerinin gizli bölmeleri olarak bilinen nişler kimilerinin led aydınlık sağladığı alanlar olarak şık dekoratifliklere yer açan yerler olabilmektedir. Lüks ya da modern dekorun yeni yapılaşmada mutlak suretle tercih ettiği niş tasarımları farklı renk, farklı materyal ya da farklı duruşları ile ev dekorasyonlarının bütünleyicileri olabilmeyi başarmışa benziyor.

Askili-Raflar-8.jpg


Evimde raf yok diyen hatta masam bile yok diyenler için pratik öneriler biraz el becerisi biraz da hayal gücünde saklı aslında. Tahtalardan çakılarak tıpkı salıncak görünümlü karşımıza çıkarılan yukarıdaki hem raf hem masa işlevi gören dekoratif objeye ne demeli. İşlevsel ve doğal görünümü ile sıcak bir ev dekorunda olmazsa olmaz bir bütünleyici gibi durmuyor mu odada. Bence tam da aranılanı vermişe benziyor.

Askili-Raflar-10.jpg
Raf-Ünitesi-e1462798279473.jpg


Üstteki görünüme ne demeli? Evinizde başka bir köşe ayarlamak isterken duvarlarınız yetmiyor mu? Bu durum raflarla dekorasyonunuza engel olmayacak. Çekmece görünümlü üstteki resme bir göz atın. İl kanda belki bir şifonyer tipi depolama alanı sandınız di mi? Ama kapak kısımları çıkarıldığı zaman nasıl da raf tipi görünümü ile istenileni veren bir hal almış değil mi? Bar amacı ile kullanmak istediğiniz yerde gizli bölme arayışınıza elinizdeki ürünlerle bir çözüm bulmak istiyorsanız bu tarz bir mobilyanızı gözden çıkarmayı deneyebilirsiniz.
 
Üst