Evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı?

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı?
Merhaba Melekler. Kızımın sabahları kalktığında burnu tıkalı oluyor.Evimiz doğalgaz sobalı ve ben bunun sebep olduğunu düşünüyorum.Hava nemlendirici cihaz tavsiye ettiler. Kullanna ve memnun kalan varmı? Hangi marka kullanıyorsunuz? Hava temizleyici nemlendirici cihaz kullanan kadınların tavsiyelerine ihtiyacım var yardım eder misiniz kızlar ?

Merhaba sevgili misafir;
Arkadaşım kullanıyor ve çok memnun.Kendimde almayı düşünüyorum.Özellikle kışın yanan kaloriferden benim de boğazımda ağrı,burnumda tıkanıklık oluyor..

Eviniz aşırı nemli olabilir. Veya odalarınız aşırı kuru olabilir. Özelikle havalar soğuduğunda kaloriferli evlerde ve yaz aylarında klimalı ortamlarda odanızın havası kuru veya nemli olabliir.

İnsanlar için ideal nem oranı %45 ile %50 arasındadır. Havanın kuru olması bizleri ve özellikle bebekleri enfeksiyonlara karşı açık tutar, burun ve boğaz bölgemizi kurutur, gözlerde yanmaya ve dudaklarda çatlamaya yol açar, toz oluşumu hızla olur ve buna bağlı olarak alerjisi olanları daha fazla etkiler. Buhar makinesi bu ideal nem oranını sağlamaya birebirdir

Geri