1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  evinizde bahar havası yaratın

  Konu, 'Genel Hobiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  çiçeklerinizin hiç solmaması ve evinizde bahar esintisi yaratmak istermisiniz? isterseniz ki bence kim istemez:D:D işte size küçük detaylarla evinize renk ve bahar esintisi yaratacak tavsiyeler bilgiler:)
  [​IMG]

  Galvaniz çiçekliğin içine yerleştireceğiniz çiçeklerle evinizde her gün baharı yaşamanız mümkün. Üstelik onları sulamanıza da gerek yok.

  Malzemeler
  Galvaniz çiçeklik, akrilik boya, kalın zımpara, kağıt bant, fırça, sprey vernik, stencil şablonu, yapay yosun, strafor, falçata, yapay çiçekler.

  Galvaniz çiçekliği kalın zımparayla iyice zımparalayıp silin. İçi ve dışını üç kat boyayın. Beyaz, sarı, pembe gibi açık renkleri tercih edecekseniz bu işlem 4-5 katta daha iyi sonuç verecektir.

  Boyama işlemi bittikten sonra stencil şablonunu kağıt bant yardımıyla boyalı zemin üzerine yerleştirilip sabitleyin. Zemin rengine zıt bir renkle uygulayacağınız stencil daha çarpıcı olacaktır.

  Yerleştirdiğiniz stencil şablonundaki desen boşluklarını ikinci bir renkle patpatlama tekniği ile doldurun. Fırça sürülerek uygulandığında şablon kenarına taşmalar yapacağından fırçayı dik tutarak küçük ve hafif darbelerle patpatlayarak boşluğu doldurmak daha yerinde olacaktır.

  Stencil uygulaması için sünger de kullanılabilir. Stencil uygulaması bittiğinde kağıt bantları hafifçe çekerek kaldırın. Daha sonra çiçekliği sprey vernikle vernikleyin. Boyama işlemi bittikten sonra galvaniz çiçekliğin iç ebadına göre falçata yardımıyla iki kat strafor kesin.

  Çiçekçilerden alabileceğiniz yapay yosunlarla zemin hazırlayın. Yapay yosunları bir kabın içinde iyice ıslatın. Sonra çıkartıp suyunu iyice sıkın. Bu işlem yosunun hacminin büyümesini ve kolay şekil almasını sağlar.

  Galvanizin içine yerleştirdiğiniz starafor üzerine parça parça yosunları yerleştirin. Alttaki starforu iyice kapatana kadar yama yapar gibi yosunları koyun. Saplarını birbirinden ayırdığınız çiçekleri yapıştırıcı kullanmadan altında iki kat strafor olan yosunun üzerine batırarak monte edin.

  Galvaniz çiçekliği nereden bulursunuz?
  Galvaniz, hobiye hitap eden küçük parçalarda işlenmişi zor bulunan bir malzeme. Bu malzemeyi üreten firmaların çoğu büyük parçalar çalışıyor. Ankara'daki Tibel firması küçük parçalar da üretiyor, üstelik modelleri internet üzerinden görüp seçmeniz mümkün.
   
evinizde bahar havası yaratın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Renkli çiçekler ve aksesuarlarla evinizde tatil havası yaratın

  Renkli çiçekler ve aksesuarlarla evinizde tatil havası yaratın

  Renkli çiçekler ve aksesuarlarla evinizde tatil havası yaratın Henüz tatile çıkmadıysanız veya döndüğünüz tatilin etkisinden kurtulamadıysanız üzülmeyin. Renkli çiçekler ve aksesuarlarla kumsal, güneş ve deniz havasını rahatlıkla evinize taşıyabilirsiniz. Kupalarda deniz esintisi Kahve veya çay içtiğiniz kupalarda deniz keyfini yaşamanız mümkün. İster bir deniz feneri ister bir...
 2. cldinize bahar havası verin

  cldinize bahar havası verin

  Çevremizin yemyeşil bir görüntüye büründüğü, güneşin kendini bizden esirgemediği ılık bahar günleri ruhumuzu aydınlatırken, etkisini bazen cildimizde aynı güzellikte göstermiyor. Özellikle de hava kirliliği, stres, yanlış bakım kremleri gibi faktörler eklenince, durum vahim hale gelebiliyor. Herkes kendini doğanın kucağına bırakıp baharın tadını çıkarırken, siz saklanacak bir yer arıyorsanız,...
 3. Cilidinizdeki bahar havası

  Cilidinizdeki bahar havası

  * Çevremizin yemyeşil bir görüntüye büründüğü, güneşin kendini bizden esirgemediği ılık bahar günleri ruhumuzu aydınlatırken, etkisini bazen cildimizde aynı güzellikte göstermiyor. Özellikle de hava kirliliği, stres, yanlış bakım kremleri gibi faktörler eklenince, durum vahim hale gelebiliyor. Herkes kendini doğanın kucağına bırakıp baharın tadını çıkarırken, siz saklanacak bir yer...
 4. baharın sepetini yaratın

  baharın sepetini yaratın

  çiçeklerinize az bişey katacağınız hayal gücünüzle baharın sepetini yaratın ve evinizi şenlendirin:) Baharın sepetinde sakladıkları arasında hepimizi mutlu eden basit ama neşeli çiçek kompozisyonları da vardır. Mevsim çiçekleri ile hazırlayabileceğiniz farklı düzenlemeler sizi gülümsetmeye yetecektir. Dantellerle süsleyin Kesme çiçeklerinizin saplarına saracağınız birkaç dantel...
 5. Bahar havası şehir insanını vuruyor

  Bahar havası şehir insanını vuruyor

  Bahar havası şehir insanını vuruyor Meleklerim Uzmanlar, 'bahar yorgunluğu'nun, şehirlerde yaşayan insanlar üzerinde daha fazla etkili olduğunu açıklamis... Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Klinik Şefi Doç. Dr. Sedat Demir, baharda güneşin kışa göre daha çok ısıtmaya başlamasıyla havadaki nem ve iyon dengesi ile elektrik yükünün değiştiğini kaydetti....

Sayfayı Paylaş