Evinizde Beslediğiniz Hayvanların resimleri düşünceleriniz nedir kızlar ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Evinizde Beslediğiniz Hayvanların resimleri düşünceleriniz nedir kızlar ?
EVDE BESLENEN KEDİ RESİMLERİ EVDE BESLENEN KÖPEK RESİMLERİ KUŞ PAPAĞAN RESİMLERİ

Selamlar arkadaşlarım kızım Elif hayvan delisidir sürekli olarak evde bir hayvanımız olsun diye tuturuyordu ve biz de buna ikizlerimizin tam da doğum gününde ( elif ile ömer ayrı yumurta ikizleridir ) bir kedi aldık. Sahiplendik desek daha doğru olur ama parayla sahiplenme :)

Şimdi kedimiz ortalama bir yaşına girmek üzere ve düşündüm ki evlerimizden bu yaşam arkadaşlarımızın resimlerini huylarını yazalım ekleyelim resimlerinin koyalım. Ne diyorsunuz sizin beslediğiniz bir hayvan var mı evinizde, hangi mamayı kullanıyorsunuz neler tavsiye ediyorsunuz.

İlk taşı ben atıyorum hadi bakalım. Kedimiz LUCUY namı diğer GIDIŞ :)
skottish kedi resimleri (1).jpg
skottish kedi resimleri (2).jpg
skottish kedi resimleri (3).jpg
skottish kedi resimleri (4).jpg
skottish kedi resimleri (5).jpg
skottish kedi resimleri (6).jpg
skottish kedi resimleri (7).jpg
skottish kedi resimleri (8).jpg
skottish kedi resimleri (9).jpg
skottish kedi resimleri (10).jpg
skottish kedi resimleri (11).jpg
skottish kedi resimleri (12).jpg
skottish kedi resimleri (13).jpg
skottish kedi resimleri (14).jpg
skottish kedi resimleri (15).jpg

Kedimizin ırkı Skottish Log Hair olarak geçiyor. Aslında avrupa da üretimi kesinlikle yasak bir ırk. Bunlar küçükken tam belli olmasa da büyüdüklerinde kemikleri ile ilgili sıkıntılar ortaya çıkmakta. Eğri büğrü yürüme, topallama kambur durma gibi sıkıntıları var. Peki ne yapmak lazımmış tam da 1 yaşından sonra daha sıkıntısız bir ırk ile örneğin Skottish Short Hair ile çifleştirerek, yeni doğacak yavruların daha sıkıntısız olması sağlanabiliyormuş. Biz de tam da bu noktada bunu düşünüyoruz.

Kızana girmesini bekliyoruz :D:D Siz ne besliyorsunuz ismi ne hangi mama neler yapıyorsunuz yazarsanız sevinirim kızlar.

EVDE BESLENEN KEDİ RESİMLERİ EVDE BESLENEN KÖPEK RESİMLERİ KUŞ PAPAĞAN RESİMLERİ

Selamlar arkadaşlarım kızım Elif hayvan delisidir sürekli olarak evde bir hayvanımız olsun diye tuturuyordu ve biz de buna ikizlerimizin tam da doğum gününde ( elif ile ömer ayrı yumurta ikizleridir ) bir kedi aldık. Sahiplendik desek daha doğru olur ama parayla sahiplenme :)

Şimdi kedimiz ortalama bir yaşına girmek üzere ve düşündüm ki evlerimizden bu yaşam arkadaşlarımızın resimlerini huylarını yazalım ekleyelim resimlerinin koyalım. Ne diyorsunuz sizin beslediğiniz bir hayvan var mı evinizde, hangi mamayı kullanıyorsunuz neler tavsiye ediyorsunuz.

İlk taşı ben atıyorum hadi bakalım. Kedimiz LUCUY namı diğer GIDIŞ :)
Ekli dosyayı görüntüle 88966Ekli dosyayı görüntüle 88967Ekli dosyayı görüntüle 88968Ekli dosyayı görüntüle 88969Ekli dosyayı görüntüle 88970Ekli dosyayı görüntüle 88971Ekli dosyayı görüntüle 88972Ekli dosyayı görüntüle 88973Ekli dosyayı görüntüle 88974Ekli dosyayı görüntüle 88975Ekli dosyayı görüntüle 88976Ekli dosyayı görüntüle 88977Ekli dosyayı görüntüle 88978Ekli dosyayı görüntüle 88979Ekli dosyayı görüntüle 88980
Ay maşallah çocuklar senin galiba ya ben evcil hayvan beslemiyorum ya ama severim

Evimde 12 kedi var(sayımız günlük değişkenlik gosteriyor) çünkü hepsi sokaktan ,tedavi ettirip sonrasında yuva bulamadığım canlar ,otobandan kurtardigimiz yavrular ,araba motorundan çıkan yavru annesiz bulduğum bebek kediler... Sahiplendirmeye çalışıp maalesef sahiplendiremediklerim... Zamanı gelen hemen kısırlaştırılıyor. Üretime karşıyım ,lütfen sokaklarda onlarca yuva arayan can varken satın almayın sahiplenin ve kisirlastirin. Satın alarak üretime destek olmayın
Hayvan ticareti çok günah ,ve sokaktakilerinn durumu çok acı
Doğurmak üretmek yerine kisirlastirip sokaktakilere şans verin
Çiftleşirken bir çok hastalık kapabiliyorlar lütfen araştırın

Değerli bilgiler için teşekkür ediyorum @Halis.se çok iyi bir iş yapmışsın. Cennetine kefaret olur inşallah senin gibi insanların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor ve bu durum, hayvanların daha rahat yaşayabilme ihtimalini güçlendiriyor. İyi ki var sın hayatım. Biz vallahi malesef kızım çok sevdiğinden dolayı paralı sahiplendik. Ama sokaktan gerçek anlamda ihtiyacı olan bir yavruyu sahiplenmek çok çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bunlar bu kedileri çifleştirip satıyorlar biz aldıktan sonra kas kemik hastalığı olduğunu öğrendik. Tekrar teşekkürler hayatım.

Bu arada hayatım çifleştirme olayına gelecek olur isek yaptık ( komşumuzun cins bir kedisi ile ) ama bir şey olmadı heralde yani hamile değil yüksek ihtimal ile bu hafta baktıracağız.

Değerli bilgiler için teşekkür ediyorum @Halis.se çok iyi bir iş yapmışsın. Cennetine kefaret olur inşallah senin gibi insanların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor ve bu durum, hayvanların daha rahat yaşayabilme ihtimalini güçlendiriyor. İyi ki var sın hayatım. Biz vallahi malesef kızım çok sevdiğinden dolayı paralı sahiplendik. Ama sokaktan gerçek anlamda ihtiyacı olan bir yavruyu sahiplenmek çok çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bunlar bu kedileri çifleştirip satıyorlar biz aldıktan sonra kas kemik hastalığı olduğunu öğrendik. Tekrar teşekkürler hayatım.
Maalesef ki satılan tüm kediler üretim olduğu için neredeyse hepsinin genetik olarak rahatsızlıkları var ve çok üzülerek söylüyorum ki satın alırken dünya paralar döken insanlar bir hastalığı çıktığında barınağa terkediyorlar
Satın almalar devam ettikçe üretim artıyor ,arz talep meselesi bu. Ve satışını yapan kişiler elbette ki hastalıkları konusunda bilgilendirmiyorlar ,aldıkları paraya bakiyorlar

Sokakta da çok sayıda kediye bakmaya çalışıyorum.kendim tedavi etmeye, edemediğim yerde veterinerde tedavilerini yaptırıyorum aynı zamanda kisirlastirmaya çalışıyorum ,ben çocukluğumdan beri böyleyim ve huzur buluyorum

Bu msjimi okuyanlara
Lütfen sokaktaki muhtaç canlara öncelik verin,satın almayın sahiplenin demek istiyorum

Geri