Evinizde Deri Eşyalar Seviyorsanız Tam Size Göre Bir Yer Deri Bakımı Nasıl Yapılır...

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Evinizde Deri Eşyalar Seviyorsanız Tam Size Göre Bir Yer Deri Bakımı Nasıl Yapılır...
Deri Koltuk Bakımı Nasıl Yapılır
Deri Koltuk Bakımı Önerileri
Evinizde deri eşyaları seviyorsanız burası tam size göre ..Deri koltuklarınızı temizleme önerilerini sizinle paylaşmak istiyorum...Deri koltuklarınıza daha özenle ve tertemiz bir şekilde bakım yapmak istiyorsanız buyrun aşağıdaki bilgilerden istifade edin....deri%20koltuk-21a.jpg
Deri Koltuk Bakımı Nasıl YapılırBu yazıda deri koltuk bakımı nasıl yapılır sorusuna bazı cevaplar bulabilirsiniz.


Deri bir koltuğun evinize rahatlık ve estetik getireceğine hiç şüphe yok. Ancak her deri mobilya da olduğu gibi deri koltuklarda ucuz değildir ve ilk günkü görünümlerini korumaları için bakım gerektirir. Deri koltuk bakımı düzenli olarak yapılmazsa zaman içinde rengini kaybeder, üzerinde çizikler ve çatlaklar oluşmaya başlar. Ancak deri koltuğa gerekli bakım yapılırsa bir ömür boyu şıklığından hiçbir şey kaybetmeden ve modası geçmeden kullanılabilir.

Deri koltuğun üzerindeki tozların alınması yüzeyde oluşabilecek küçük çiziklerin engellenmesi açısından önemlidir. Bunu elektrikli süpürge ve tiftiklenmeyen bir bez yardımıyla yapabilirsiniz.

Elektrikli süpürge borusunun deri yüzeyi çizmemesi için ucuna fırça aparatını takabilirsiniz. Daha derin bir temizlik için su ve bez yerine yılda 1-2 defadan fazla olmamak üzere piyasada bulabileceğiniz deri temizleme kimyasallarını kullanabilirsiniz.

Deri şartlandırıcısı olarak satılan bu ürünler deriyi lekelerden korumaya yaramaktadır. Ancak sık kullanımı deride hasara yol açabilir. Her deri şartlandırıcının kullanımı aynı olmadığı için satın aldığınız mağazaya nasıl kullanmanız gerektiğini sorabilirsiniz.

Deri doğal bir ürün olduğu için sıcaktan kolay etkilenir. Sürekli ısıya maruz kalan deri koltuk yüzeyinde kuruma ve çatlaklar oluşma olasılığı yüksektir. Bu nedenle deri koltuğu kalorifer peteği, infrared ısıtıcılardan en az 20-25 santim uzağa yerleştirmelisiniz.

Aynı olumsuz etki direk güneş ışığına maruz kalan deri koltuklar içinde geçerlidir. Bundan kaçınmak için gün içinde deri koltuğunuzu bir çarşafla koruyabilirsiniz.

Eğer deri koltuk üzerine sıvı döküldüyse bunun hemen temizlenmesi önemlidir. Sıvı dökülür dökülmez emici bezle alın. Ovalamayın çünkü ovalamak sıvının deriye geçmesini hızlandırır.

Eğer leke yağlı bir sıvıysa üzerine un dökerek bir kaç saat unun yağı emmesini bekleyin sonra suyla ıslatılmış bir bezle lekeyi silin.
 
Üst