evinize ayakkabıyla girilsin ister misiniz

büşra.shid

Yeni Üye
Üye
evinize ayakkabıyla girilsin ister misiniz
eviniz ayakkabıyla girilmesi hoşunuza gider mi izin verir misiniz ne yaparsınız konusuyla ilgili herşeyi bulabilirsiniz melekler
Evlerimize bizim kültürümüzde ayakkabıyla girilmez melekler :) Çünkü ev temizliği ve hijyeni ev hanımlarının çok dikkat ettiği bir konu..Ancak böyle yapanlar da yadsınamayacak çoğunlukta,saygı duyuyoruz.Yurtdışında ya da filmlerde hep ayakkabıyla evlere girildiğini görüyoruz.Gerçi laf aramızda elin sokağı deterjanla yıkanmış gibi ,nerde bizde öyle sokaklar caddeler :) Ama yine de bu bir alışkanlık meselesi.:)

cimg0536-300x225-278.jpg

Peki ya siz? Evinize ayakkabıyla girilsin istermisiniz melekler??
bana sorarsanız tabiki de hayır :D çünkü eve ayakkabıyla girmek ,eve mikropları davet etmek demek :)
sizler neler düşünüyorsunuz bakalım??
Lütfen anketimi oylayın ve birkaç cümleyle de olsa bunun sebebini açıklayın :)

Son düzenleme:
Ben fransada yasadigim icin burda ayakkabiyla geziolar zaten evde, Evet sokaklar tertemiz camur yok basi bos hayvan yok cop yok ama yinede hijyenik degil bence, bazen tadilat yada herhangi birsey icin evimin icine geliolar tabi ayakkabilarla geziyolar, ben peslerinden camasir sulariyla geziyorum defalarca:)
Biz boyle alismisiz ondan bize ters geliyor fakat, fransada oyle evler gordumki bahcesinde besledigi birsuru hayvan var mesela kediler kopekler disarda deli gibi yagmur yagiyor hepsi camur oluyorlar ve o sekilde ev tek katli oldugundan mutfaklarda bile dolasiyorlar, ben cok tiksinmistim gorunce, ama onlar alisiklar, hatta bu yuzden hickimse mikrop kapip olmemis yada hastalanmamis :)

Ben fransada yasadigim icin burda ayakkabiyla geziolar zaten evde, Evet sokaklar tertemiz camur yok basi bos hayvan yok cop yok ama yinede hijyenik degil bence, bazen tadilat yada herhangi birsey icin evimin icine geliolar tabi ayakkabilarla geziyolar, ben peslerinden camasir sulariyla geziyorum defalarca:)
Biz boyle alismisiz ondan bize ters geliyor fakat, fransada oyle evler gordumki bahcesinde besledigi birsuru hayvan var mesela kediler kopekler disarda deli gibi yagmur yagiyor hepsi camur oluyorlar ve o sekilde ev tek katli oldugundan mutfaklarda bile dolasiyorlar, ben cok tiksinmistim gorunce, ama onlar alisiklar, hatta bu yuzden hickimse mikrop kapip olmemis yada hastalanmamis :)

o kadar mikrop pislik içinde bağışıklık sistemleri güçlenmiş olsa gerek hahaha

Geri