Evinize tazelik katacak uygulamalar

M

Misafir

Forum Okuru
Evinize tazelik katacak uygulamalar
Evinize tazelik katacak uygulamalar
hob0118.jpg
Renkler hiç şüphesiz en büyük enerji kaynağı. Kendi yapacağınız dekoratif uygulamalar ise etkisini ikiye katlayacaktır.

Kapakları kağıtla kaplayın
Dolap ve çekmeceli kutuları kağıtla kaplayabilirsiniz. Ahşap tutkalı, fırça, makas ve maket bıçağı bu iş için yeterli. Tüm yüzeyleri ölçerek gerekli büyüklükte kağıtları kesin.

Yüzeye tutkalı fırça ile sürün ve kağıdı hava kabarcığı kalmadan yapıştırın. Yumuşak bir bezle üzerini hafifçe ovalayın. Kulpları bu işlemden önce söküp işlem bitince vidalayın.

hob0118a.jpg
Çay takımına yeni bir yüz kazandırıyor
Eski takımlarınızı yenilemek için birkaç renk seramik boyası, seramik rölyef kontürü ve bir fırça ihtiyacınızı görecek. Üzerinde çalışacağınız yüzeyi, yağ, kir gibi kalıntılardan arındırın.

Fırça yardımıyla istediğiniz motifleri yüzeye geçirin. Tüm boyama işlemi bittikten sonra, takımı ev fırınında fırınlayın. Soğuduktan sonra rölyef kontürü kullanarak motifinize detaylar kazandırın.

Çizimleri elle yapamıyorsanız, karbon kağıdı kullanarak motifi yüzeye geçirdikten sonra boyama ve kontürleme işlemini yapabilirsiniz.

hob0118b.jpg
Tepsileri boyayın
Tepsiyi zımparalayarak tüm yüzeyi vernikten, yaş ve kirden arındırın. Tozları nemli süngerle alın. Yüzeyi akrilikle renklendirin. Zımpara işlemini tekrarlayın. Bir tabağa kullanacağınız renkleri sıkarak, skalanızı belirleyin.

Tamponlama
Fırçası yardımıyla renkleri kaynaştırarak, tepsi üzerinde hatlar oluşturun. Kuruduktan sonra rölyef macunu ile dallar yapın. Kurumadan yıldız çıkartmaları macunların içine gömün. İyice yapışmasını sağlayın. Kuruduktan sonra havadar yerde vernikleyin.

hob0118c.jpg
Yaratıcı panolar yapın
Tavan kaplama plakalarından elinizde kaldıysa, bir parça da kumaşınız varsa nerdeyse hazır sayılırsınız. Bir miktar kurdele ve zımba makinesi ile tellerinden edinerek uygulamayı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Elinizde tavan kaplama plakası yoksa strafor ile de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Straforu kumaşla kaplayarak arka yüzden zımbalayın. Kurdeleleri de üzerine çapraz gelecek biçimde zımbalayın. Kurdelelerin kesişim noktalarına birer raptiye koyun. Notlarınızı ve çiçeklerinizin üzerine asarak çalışmayı tamamlayın.

hob0118d.jpg
Şapkaları çiçeklendirin
Düz renk masa lambası şapkalarınızı üzerlerine peçete yapıştırarak renklendirebilirsiniz. Şapka renkli ise önce akrilik boya ile beyaza boyayın. Kuruduktan sonra uygun büyüklükte peçeler kesin. Peçete üç katlıdır. İki katı renkli kattan ayırın.

Peçete tutkalını yüzeye fırça yardımıyla sürün. Hava kabarcığı kalmaksızın peçeteyi yüzeye yapıştırın. Kuruduktan sonra üzerini vernikleyebilirsiniz.
 
Geri
Üst