1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evinize tazelik katacak uygulamalar

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evinize tazelik katacak uygulamalar < Konu Resmi..>
  Renkler hiç şüphesiz en büyük enerji kaynağı. Kendi yapacağınız dekoratif uygulamalar ise etkisini ikiye katlayacaktır.

  Kapakları kağıtla kaplayın
  Dolap ve çekmeceli kutuları kağıtla kaplayabilirsiniz. Ahşap tutkalı, fırça, makas ve maket bıçağı bu iş için yeterli. Tüm yüzeyleri ölçerek gerekli büyüklükte kağıtları kesin.

  Yüzeye tutkalı fırça ile sürün ve kağıdı hava kabarcığı kalmadan yapıştırın. Yumuşak bir bezle üzerini hafifçe ovalayın. Kulpları bu işlemden önce söküp işlem bitince vidalayın.

  < Konu Resmi..>
  Çay takımına yeni bir yüz kazandırıyor

  Eski takımlarınızı yenilemek için birkaç renk seramik boyası, seramik rölyef kontürü ve bir fırça ihtiyacınızı görecek. Üzerinde çalışacağınız yüzeyi, yağ, kir gibi kalıntılardan arındırın.
  Fırça yardımıyla istediğiniz motifleri yüzeye geçirin. Tüm boyama işlemi bittikten sonra, takımı ev fırınında fırınlayın. Soğuduktan sonra rölyef kontürü kullanarak motifinize detaylar kazandırın.

  Çizimleri elle yapamıyorsanız, karbon kağıdı kullanarak motifi yüzeye geçirdikten sonra boyama ve kontürleme işlemini yapabilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Tepsileri boyayın
  Tepsiyi zımparalayarak tüm yüzeyi vernikten, yaş ve kirden arındırın. Tozları nemli süngerle alın. Yüzeyi akrilikle renklendirin. Zımpara işlemini tekrarlayın. Bir tabağa kullanacağınız renkleri sıkarak, skalanızı belirleyin.

  Tamponlama
  Fırçası yardımıyla renkleri kaynaştırarak, tepsi üzerinde hatlar oluşturun. Kuruduktan sonra rölyef macunu ile dallar yapın. Kurumadan yıldız çıkartmaları macunların içine gömün. İyice yapışmasını sağlayın. Kuruduktan sonra havadar yerde vernikleyin.

  < Konu Resmi..>
  Yaratıcı panolar yapın
  Tavan kaplama plakalarından elinizde kaldıysa, bir parça da kumaşınız varsa nerdeyse hazır sayılırsınız. Bir miktar kurdele ve zımba makinesi ile tellerinden edinerek uygulamayı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Elinizde tavan kaplama plakası yoksa strafor ile de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

  Straforu kumaşla kaplayarak arka yüzden zımbalayın. Kurdeleleri de üzerine çapraz gelecek biçimde zımbalayın. Kurdelelerin kesişim noktalarına birer raptiye koyun. Notlarınızı ve çiçeklerinizin üzerine asarak çalışmayı tamamlayın.

  < Konu Resmi..>
  Şapkaları çiçeklendirin
  Düz renk masa lambası şapkalarınızı üzerlerine peçete yapıştırarak renklendirebilirsiniz. Şapka renkli ise önce akrilik boya ile beyaza boyayın. Kuruduktan sonra uygun büyüklükte peçeler kesin. Peçete üç katlıdır. İki katı renkli kattan ayırın.

  Peçete tutkalını yüzeye fırça yardımıyla sürün. Hava kabarcığı kalmaksızın peçeteyi yüzeye yapıştırın. Kuruduktan sonra üzerini vernikleyebilirsiniz.


   
Evinize tazelik katacak uygulamalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evinize Tazelik Katacak Fikirler

  Evinize Tazelik Katacak Fikirler

  Evinize Tazelik Katacak Fikirler...
 2. evinize renk katacak perdelerr

  evinize renk katacak perdelerr

  bazen klasik çizginin dışına çıkmak evimizinde ruhunu gençleştırebilir diye düşünüyorm örn; oturma odası agır olmadı koyu yada mat renkler olmalı diye düşünen birçok kişi var tabiki güzel olur herkesin zevki farklıdır ama bu durumdan sıkıldıysanız ve yenilik istiyorm diyorsanız size tavsiyem perdelerden baslayın cesurca kullanın renkleri pembeymiş maviymiş diye düşünmeyin :) işte çıtır...
 3. Evinize Fark Katacak Dekoratif Eşyalar!

  Evinize Fark Katacak Dekoratif Eşyalar!

  Bu değişik ürünlerle evinize fark yaratacak görenlerin gözlerini kamaştıracaksınız.
 4. Evinize farklılık katacak duvar stickerları

  Evinize farklılık katacak duvar stickerları

  üç boyutlu duvar stickerları 3D duvar stickerları Uygulaması kolay olan 3 Boyutlu stickerlar ile sadece birkaç dakika içinde tüm yaşam alanlarınızda harikalar yaratabilir ve hayatınızı renklendirebilirsiniz. Özellikle salon dekorasyonunuza şıklık katacaklar.
 5. Evinize Renk Katacak Stickerlar

  Evinize Renk Katacak Stickerlar

  duvar sticker modelleri en güzel stickerlar renkli sticker örnekleri eviniz için stickerlar şık sticker modelleri duvar sticker örnekleri Evimizin bazen renkli görünmesini isteriz. Son yıllarda oldukça sıklıkla rastladığımız stickerlar bu konuda bizlere yardımcı olan unsurlardır. Birbirinden çeşitli sticker modelleri ile evlerimizin görünümüne renk katarken dekorasyonumuzu şık hale...

Sayfayı Paylaş