1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0

  Evinizi bebeğinize göre düzenleyin

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  Evinizi bebeğinize göre düzenleyin Sağlık Bakanlığı, ev ortamının bebek ve çocukların yaşamlarını tehdit eden birçok risk barındırdığını ifade ederek, aileleri bebek ve çocuklara yönelik ev kazaları konusunda uyardı.
  Sağlık Bakanlığı'na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, küçük çocuk yaralanma v...e ölümlerinin önemli bir bölümünün önlenebilen kazalara bağlı olduğu belirtildi. Alınacak küçük önlemlerle çocuk yaralanmaları ve ölümlerinin önüne geçilebileceği vurgulandı. 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne bebek ve çocuklar için yapılan acil çağrıların önemli bir bölümünü ev kazaları oluşturuyor. En çok görülen ev kazaları arasında düşme, boğulma, zehirlenme, elektrik çarpması, yanık ve yangınlar, ateşli silahla yaralanma yer alıyor. Çocuklar için yeterli düzenleme yapılmamış ev ortamları, bebek ve çocukların sağlığını ve yaşamlarını tehdit edecek kadar tehlike arzediyor. Bu nedenle ailelerin ev içinde mümkün olan bütün önlemleri almaları gerekiyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada, çocuk acil servislerine yapılan başvuruların en başta gelen nedeninin düşme sonucu oluşan travmalar olduğuna dikkat çekildi. Çocukları düşmeye bağlı travmalardan korumak için sandalye ve diğer tüm mobilyaların pencerelerden uzakta olması, emekleyen veya yürümeye yeni başlamış bebeklerin merdivenlerden uzak tutulmaları gerekiyor. 3 yaş altındaki çocukların solunum yollarının dar olduğundan toplu iğne, mücevher, düğme, boncuk gibi cisimlerin bebek ve çocukların ulaşamayacağı yerlere konulması gerekiyor. Aileler daha sonra büyük üzüntüler yaşamamak için zehirlenme, yanık ve yangın konusunda dikkatli olmalı ve gerekli tedbirleri almalı ve ihmalkar davranmamalı.
  Sandalye ve mobilyalarınızı pencerelerden uzak tutun
  Tüm ilaç, kimyasal ve temizlik maddelerini bebek ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve orijinal kaplarında saklayın.
  Evinizde zehirli bitki bulundurmayın.
  Geceleyin sobayı yaktıktan sonra bebek ve çocukları soba yanan odada uyumaya bırakmayın.
  Bebek ve çocukların ulaşabileceği yerlerde kibrit, çakmak, ocak gibi aletler bırakmayın.
  Elektrikli ev aletlerini çocuklardan uzak tutun.
  Evinizde ateşli silah varsa silahı boş bırakın ve emniyetini sürekli kapalı tutun.
  Çocuklar su kıyısında oynarken onlara mutlaka nezaret edin.
   
Evinizi bebeğinize göre düzenleyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yasayacaginiz evi görün

  yasayacaginiz evi görün

  Yaşayacağınız Evi Görün Adınızı Soyadınızı Yazın Nasıl Bir Evde Oturacaksınız Görün http://www.bzk.com/en/?n=tr
 2. Adinizi yazin, evinizi görün ...

  Adinizi yazin, evinizi görün ...

  Evet meleklerim yanlis okumadiniz, adinizi yazip, evinizi görüyorsunuz :) Umarim siz benden daha sanslisinizdir, bana cikan ev cünkü bu :24: Buyrun simdi sira sizde Meleklerim :D Where do you feel at home?
 3. Bölgelere göre ev tipleri

  Bölgelere göre ev tipleri

  bölgelere göre evler iç anadolu evlerinin özellikleri Gerek kiracı, gerek ise ev sahibi yani mülk sahibi ne olursa olsun, herkesin iyi ya da kötü başını soktuğu, yaşadığı, hayatını idame ettiği bir yuvası evi vardır. Lakin bu evler maddiyata göre değiştiği gibi bir de bölgelere göre değişir Melek'lerim. Biz de bu yazımızda bölgelere göre evlerin özelliklerini konu alıyoruz :) Geleneksel...
 4. Bu Tüyolarla Evinizi Kolayca Düzenleyin!

  Bu Tüyolarla Evinizi Kolayca Düzenleyin!

  Bu konu; Bu Tüyolarla Evinizi Kolayca Düzenleyin haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kimi zaman tembellik ederiz, canımız hiçbirşey yapmak istemez ama iş bu beklemez. Çünkü beklerse içinden çıkılmaz bir hal kalır. Hele de evinizde ufak tefek değişiklikler yapmak isteyip ta elinizi kaldıracak, işe başlayacak gücü kendinizi bulamıyorsanız, şimdi vereceğimiz pratik...

Sayfayı Paylaş