Evinizi doğru aydınlatın ....

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Evinizi doğru aydınlatın ....
Evimizin şıklığı ve komforunun yanında aydınlatılması da çok önemlidir.Hem sağlığımız hem de rahatımız için...

Philips evlerinizi en güzel şekilde aydınlatarak güzelleştiriyor. Evinizin her köşesini hem kendi zevkiniz ve hem de çok kullanışlı ipuçları ile en güzel şekilde aydınlatabilir, aydınlatmanın evinizi ve yaşamınızı ne kadar güzelleştirdiğini görebilirsiniz.
Ancak evlerde her alanın kullanımı farklı olduğundan aydınlatması da farklı olmalıdır. Yatak odalarında dinlenme, huzur, romantizm ve makyaj yapma gibi farklı istekler olacağından, birden fazla noktadan ışıklandırma yapmak ideal bir çözümdür. Yatak odalarının aydınlatmaları Philips Softone ampul ile zenginleştirilip, herhangi bir objeyi veya özelliği vurgulamak için kullanılacak spotlarla kombine edilebilir. Şimdi Philips Softone 6Yıl enerji tasarruflu ampuller ile daha ucuz aydınlanabilirsiniz. Küçük boyutu ile Philips Genie enerji tasarruflu ampul de iyi bir alternatiftir.
Banyolar, sabahları temiz, canlı ve parlak bir görünüş, akşamları ise dinlendirici, sakin ve tamamen size özel bir havada olmalıdır. Tavana gömme bir genel ışık temel fon aydınlatmasını sağlayabilir. Makyaj yaparken veya tıraş olurken her iki taraftan da parlak ve homojen bir ışık elde etmek için ayna etrafına duvara montajlı ışıklar eklemek yerinde olacaktır. Işık kaynağı aynanın üstünde bulunduğunda yüzde oluşan derin gölgeler bu sayede önlenmiş olur. Işığı banyoda her zaman mevcut olan su, cam veya ayna gibi objelere yönlendirebilir ve spot kullanarak mükemmel bir renk ve mekan duygusu yaratılabilir.
Mutfaklarda temiz bir görünüm için parlaklık ve canlılık tercih edilmelidir. Yemek hazırlamak için gerekli parlak ışık, çalışma alanları üzerindeki bir ışık bandı tarafından sağlanabilir. Philips Philinea ampuller mutfak aaagah aydınlatması için ideal bir çözüm. Bu ışıkları genelde duvara monte edilen ünitelerin altına gizlemek en iyi çözümdür. Bu ünitelerin üzerine yerleştirilecek bir ışık tavanın daha yüksek olduğu izlenimini yaratır. Philips Practitone ampuller ise ocaklar, aspiratörler ve buzdolapları için ideal. Eğer aynı zamanda yemek odası olarak kullanılan bir mutfağınız varsa, ortamı yumuşatmak ve yemek yapılan alandan ayırmak için aydınlatmadan yararlanabilir. Bu amaçla kullanılacak bir tavan spotu, insanları yemek masasının çevresinde toplayacaktır. Philips Halotone ampullü dekoratif tavan spotları kullanılması uygun olacaktır.
Yemek odasındaki aydınlatma her şeyden önce rahat bir şekilde yemek yeme ve sohbet etme ortamı sağlamalıdır. Pratik amaçlar için uygun parlaklıkta olmalıdır. Bu mekanda amaca göre Philips Halotone ve ya Philips Softone uygun çözümler olacaktır.
Tüm ailenin bir araya geldiği oturma odalarında aydınlatmanın pratik olmalı. Sevilen resimlere, fotoğraflara veya mobilya parçalarına değer kazandırmalıdır. Merkezi bir avize kaba görünebilir ve gözleri kamaştırabilir, fakat ışık ayarlayıcılar kullanarak ışığın seviyesi ayarlayabilir. Örneğin sarı bir Philips Softone kullanarak oturma odanıza güneşli bir hava verebilirsiniz. Şimdi Philips Softone 6Yıl enerji tasarruflu ampuller ile daha ucuz aydınlanabilirsiniz. Küçük boyutu ile Philips Genie enerji tasarruflu ampul de iyi bir alternatiftir.
Çalışma odalarının aydınlatması yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Okuduğunuz kitaba veya üzerinde çalıştığınız kağıtlara yönlendirilmiş parlak bir ışık okumayı kolaylaştırır ve gerilimi azaltır. Odanın havasını değiştirmeden belirli bir köşesinde daha parlak bir ışık kullanmanız gerekiyorsa, abajura Philips Halogena ampul takip ışığı istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.
Aydınlatma, güvenlik planlamasında da son derecede önemli bir öğedir. Eve birisi yaklaştığında alaca karanlıkta otomatik olarak yanan bir ışık seçebilirsiniz. Davetsiz bir misafiri tespit etmek için, çok parlak ve nüfuz edici bir ışık veren halojen ampuller ve hava karardığında otomatik olarak yanan ve açık kalan lambalar için de Philips Ecotone Exterieur ampuller kullanılabilir. Bu ampullerin ömürleri uzundur ve daha az elektrik tüketirler.
Antreler, merdivenler ve sahanlıklarda iyi bir aydınlatma tasarımı ile, kapınızın eşiğine atılan ilk adım, daha davet edici, sıcak ve dostça karşılanacaktır. Bu alanlardaki ışıkların uzun bir süre açık kalması gerektiğinden, enerji tasarruflu Philips Ecotone ampuller uygundur. Gözler doğal olarak daha parlak alanlara çevrilmektedir. Merdiven ışığının koridora oranla daha parlak olması gerektiğini unutmayınız. Tehlikeli gölgeler oluşturduğundan merdivenlerde spot kullanmayınız. Sahanlıklar için de iyi kalitede bir genel ışık kullanmak gerekmektedir. Koridor ve sahanlıklar için en ideal çözüm Philips Nightlight “2 Işık 1 Arada” ampulü ile sağlanabilir.
Bahçeler ve Terasların aydınlatılmasında ağaca asılmış renkli bir partytone ışık kordonu, bir süs eşyasına yönlendirilmiş bir Philips PAR Spotone spot veya masa ve barbeküyü aydınlatan bir projektör kombinasyonu ortamı tamamen değiştirebilir.
Philips sizlere bir evdeki odaların kullanılış biçimlerine göre aydınlatılması ile ilgili Welcome to 'The Beauty of Light' adresinde temel ipuçları sunuyor
 
Üst