Evinizi Ucuza Yenileyin

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Evinizi Ucuza Yenileyin


Günümüzde mumlarla havuz aydınlatması bile yapılabiliyor. Çünkü yüzen mumlar var. Üstelik bunlar balık şeklinde de olabiliyor. Onları havuzda rüzgarla hafif hafif ilerlerken izlemenin keyfini düşünebiliyor musunuz, tek kelime ile müthiş!


Doğum günlerinde, kutlamalarda, dilek tutarken ya da dua ederken, insanoğluna tarihin her döneminde eşlik etmiş olan mumlar, günümüzde sadece iç mekanları değil dış mekanları da etkisi altına almış durumda. Sofralarımızın, yatak odalarımızın, banyolarımızın ve bahçelerimizin her yerinde görmeye alıştığımız bu sevimli, şık ve bir o kadar da işlevsel mumlar, aynı zamanda romantizmin simgesi.
KOKULU IŞILTI

Sadece görünüşleriyle değil, işlevleriyle de çok kullanılan mumlar, son dönemlerde mistik ve otantik bir obje olarak ele alınmaya başlandı. Stresten uzaklaştırma özelliği de bulunan bu dekoratif öğe artık hava şartlarına göre ayarlanabiliyor.

Örneğin, evlerinizin bahçelerinde hava şartları nasıl olursa olsun yakabileceğiniz, rüzgardan etkilenmeyecek mumlar beğeninize sunulmuş durumda.

Dış görünümlerinin yanı sıra yaydıkları kokularla, mekanlara ferahlık getiren mumlar, çiçek ve meyve aromalarının dışında kişiye tazelik hissi veren fresh kokularıyla da dikkat çekiyor.

Şimdilerde "flotal" olarak adlandırılan ve kendiliklerinden yüzen mumlar da var. Bunlarla masa üstünde olduğu gibi, büyük bir havuzda bile olağanüstü güzel görüntüler yaratabilirsiniz.

MUMLA, HER ŞEYİ AYDINLATMAK OLASI


  • Vitray tarzında renkli mozaiklerden tasarlanmış mumluklarla loş ve çok hoş bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.
  • Mumluklarınızı perde kornişine asabilirsiniz.
  • Beyaz ya da renkli cam bardaklar içinde merdiven basamaklarına dizerek gökkuşağı tonlarında ışık noktaları yaratabilirsiniz.
  • Duvarınıza aşağıdan yukarıya doğru asarak "ışık ağacı" oluşturabilirsiniz.
  • Kristal ya da boncuklu mumluklar içinde yakarak tıpkı bir yıldız gibi parlamalarını sağlayabilirsiniz.
  • Cam fanuslar içinde suda yüzdürebilirsiniz. Fenerlerin ve kandillerin içine koyarak oryantal bir etki yaratabilirsiniz.
  • Aynanın önüne dizerek gölge ve ışık oyunları oluşturabilir; etkilerinin ikiye katlanışını seyredebilirsiniz.
  • Mumlukları kuru ağaç dallarına asarak alternatif bir yılbaşı ağacı tasarlayabilirsiniz.
  • Cam sürahilerin ağzına kağıttan kaseler yaparak içlerine koyabilirsiniz.
 
Üst