evınızın sevılen yemeklerı

M

mavi_kelebek

Forum Okuru
evınızın sevılen yemeklerı
kzlar sizden bişey ıstıycem:D:D

evınızde en cok sevılen yapımı kolay tatlı veya yemekler nelerdır yazın hem bılgımız olur hemde yardımlasırız olmazmıı

not: kısaca yanına tarıflerınıde yazarsanız ıyı olur şimdiden tesekkurler

pişmaniyeli tatlı :)
1 paket burçak bisküvi
1 kaşık tereyağ
1 paket krema
1 paket labne peyniri PINAR
2-3 kaşık toz şeker
ve pişmaniye..
Yapılışı: bisküvileri toz haline getiriyoruz tereyağını eritip bisküvilerle karıştırıyoruz. kelepçeli kek kalıbımızı alıyoruz yağlı kağıt koyuyoruz ve yağ ile karıştırdığımız bisküvileri kalıba koyup üstünü düzeltiyoruz. labne,krema ve şekeri bi kaba alıp karıştırıyoruz ve daha sonra kalıptaki bisküvilerin üzerine döküyoruz. düzeltiyoruz. en son işlem pişmaniyeleri ufalağı üzerine kar yağmış gibi serpiyoruz. arzı ederseniz görüntü renklensin diye varsa reçeliniz çilek,vişne tanelerini koyarak süslüyoruz.. çok hafif ve basit bir tatlımız.. AFİYET OLSUN :))

bızım evde aglayan yaş pasta
aglayna yaspastasını ılk kakaolu bır kek yapıyorum herzamankı basıt kek tarıfımden sadece kakaolu fırına atıp pısmesını beklıyorum pısıyo cıkarınca kurdanla delıyorum heryerını ıyıcene sonra uzerıne ılkken soguk sut dokuyorum ıkı su bardagı sut
bıraz daha sogutup krem santı dokuyorum onu bıraz donduruyorum tepsıyle fırında sonra sıcak cıkolatasını yapıyorum sıcak cıkolatanın sutunu bıraz az koyuyorum kı bıraz katı olsun dıye uzerıne dokuyorum ohhh aksama kadar dınlendırıp güzelce yıyoruz fazla masraflı degıldır tavsıye ederım haa krem santı ıkı paket olunca ıyı olur :tik:

nılım ben bırgun o tarıfı yapıcam :D:D begendım hatta bayıldım

eeee kızlar sizin evınızde en cok pısen veya en cok yapılan tatlılar nedır?????

marifetli meleklerim benim.... ellernize saglik ay simdi cikolatali olsada yesek... ben malesef daha o kadar tecrübeli degilim tatli konusunda... ben genelde hazir kek aliyorum 3 katli aralarina krem santi yapiyorum ve onun üzerine meyve düzüyorum, her üc katinida öyle yapiyorum cesit cesit meyvelerle her katini bitirince santiyi hazirlayana kadar buzluga koyuyorum. böylece biraz sert oluyor... en son etrafindada yapip üzerini süslüyorum. Alin size meyveli yas pasta... he bide üzerinde süsüne genelde cikolata rendelerim... toplam 4 paket krem santi gidiyor... :D

Geri