Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

Esin Hanım Merhaba,

Sizin probleminiz karşınızdaki kişinin çocugu olması vesaire değil . Karşınızdaki kişinin sizin de dediğiniz gibi evlilik korkusu yaşıyor. Bir kere boşanmışsınız bu acıyı çekmişsiniz. Görünen o ki bu kişiyle evlenseniz aynı problemleri yaşayacaksınız belli en başından bu işten dönmüş olmanız hayırlı olmuş sizin için. Aynı yıkımı tekrar yaşayıp o acıları çekmetense yol yakınken dönmek en iyisi. Ailenizi dinleyin. Anne olma istediğiniz, sevdiğiniz kişiden şu an bu problemleri yaşamanız.. Sizi çok iyi anlıyorum. Çok zor bilirim.. Erkekler boşanma olsun, ayrılık olsun o kadar rahat kadınlara sırtını dönüp hiçbir şeh olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Olan kadına oluyor her zaman. Psikolog yardım alıp kararınızı o şekilde verin.

Melis hanım,
henüz hiç birşey net değil şu an ilişkimizde, nerdeyiz napıyoruz bilmiyorum, su anda görüşmüyoruz, ve ben acı cekiyorum onu özlüyorum.
aramamak için zor tutuyorum kendimi, sesini duymak istiyorum ama onu bile yapamıyorum. sanıyorum kaçan kovalanırı uygulamaya çalışıyor.
ancak bunu oynayacak yaşı da geçtik biz...

ilişkimize başlarken kullandığımız cümlelerin, verdiğimiz sözlerin , yeniden bulmusken birbirimizi hiç kaybetmeyeceğimizin ( ki bu sözleri verirken de 35 40 yaslarında iki olgun insan olarak konuşuyoruz, liseli gençlerin sözü degildi ) bunların hiç mi hiç önemi yokmuş.

evleneceğimiz konusunda ikimiz de hem fikir iken, bu kadar ilerlemişken yolumuzda, neden bir anda böyle bir korku sarıyor insanı anlamıyorum. karşısındaki insanı oyuncak mı sanıyor acaba ? onun hayatını (hele ki bir kadının hayalini , hayatını ) mahvedebilecek düzeye getiriyor.

ben yine anlatırım bunu, ama 3 ayda ama 5 ayda... peki ya bundan sonrası, bu kadar içimde olan bir adam bile yıllar sonra ikinci kez bana bunu yapabiliyorsa, bundan sonraki hayatımda hangi erkege güvenip de hayatıma alabilirim ki ?

Esin Hanım,

Sizinle hem evlilikten korkup gidiyor, sizi aramıyor sormuyor. Bitirmiş olabilir kafasında herşeyi.. Erkekler böyle çok kolay giderler arkasına bakmadan. Birde şöyle düşünün evlendiniz çocugunuz oldu, bunları yaptı gitti yine. Ayrıldınız.. Hayat daha zor olacaktı sizin için. Birde şunu görün 10 sene önce terk etmiş sizi, şimdi yine aynısını yapıyor siz kurtulmuşsunuz. Bende boşanıyorum eşimden, tekrar birine güvenmek inanmak belkide ömür boyu yalnız kalacağım, belki çocugum olmayacak..Hayatta ilahi adalet diye birşey var. Belli olmaz hayat karşınıza güvenebileceğiniz birisini çıkarabilir..

Melis hanım, haklısınız, hayat karşımıza kimbilir neler çıkarır, neler yaşatır bize.
ancak aynı kişiden 10 yıl arayla aynı darbeyi yiyor olmak da beni çok üzüyor, nasıl inandım nasıl kandım ikinci kere, salak mıyım diye sormaktan alıkoyamıyorum kendimi . salaklık değil de belki ona karşı olan sevgimi zaafımı kullandı yine.
benim de belki hiç çocuğum olmayacak , belki bende hep bekar olarak devam edeceğim hayatıma.
belki bu yaşadıklarım yüzünden bir daha hiç bir erkegi alamayacağım hayatıma. bilemiyorum.
ancak bu kadar seviyorken, bu kadar paylaşmışlıklar varken, onu tekrar kaybetmeyi kendime kabul ettiremiyorum.
içinden çıkılamaz bir haldeyim...

Esin Hanım,

Ben ilaçlarla ayakta duruyorum. Sizi çok iyi anlıyorum ama şurda kendinize yüklenmekle hata yapıyorsunuz onu tekrar kaybetmeyi hazmedimiyorum. Kaybetmediniz siz o hep gitmeyi tercih etmiş bu bir kayıp mı sizce siz elinizden geleni yapmışsınız. Bir de şunu sormak istiyorum bir hatanız oldu mu bu yüzden mi gitti bu da çok önemli birde başka bir kişiye nasıl güvenirim bir daha diye kendinizi yiyip bitirmeyin lütfen. Zaman bize bu acıları unutturucak tekrar ileriye geleceğe bakacağız. Başka türlü ayakta kalamayız.

Melis hanım,
5 aylık birlikteyiz , 3 aydır fln birlikte yasıyoruz, ve ailemde bunu biliyor. normal olarak onlarda baskı yapıyorlar, birlikte yasıyorsunuz artık evlenmiyorsunuz diye. ben de söylüyorum , "ne zaman evlenicez, benim için birsey farketmeyecek ama artık ailemi susturmak istiyorum " diye. öyle zaten düğün kına vs gibi seyler de yapmayacaktık. nikah ve sonrası yine kaldığımız yerden hayatımıza devam edecektik.
bunlardan dolayı, kendisi rahatsız oluyormus, niye birileri istedi diye hemen evlenmeye kalkıyoruz diyor.
iyi de zaten evlenmeye biz karar verdik, birileri istediği için değil, tarih konusunda acele ediyor olmamın sebebi de , ailemin bu konu ile karşıma çıkıp konusmasını engellemek. ( burda hata bende , niye söylüyorsam aileme birlikte yasadığımızı, ya da hayatımda biri olduğunu. birak yasa kendince, yeri ve zamanı geldiğinde söylersin ) iste bu yüzden sevdiğim adamı kaybediyor noktasına geldim .
bir de bizim ki biraz aykırı bir adam, klasik erkek milletinden değil. dünyaya bakışı hayata yaşama bakışı bile aykırı. sıradanlıktan nefret ediyor.
ve ben bu adamı bu hali ile seviyorum.

çok haklısınız, o hep gitmeyi, ve ne olursa olsun ne zaman olursa olsun geri geldiği zaman benim onu hep kabul edeceğimi biliyor... bu da benim ona karşı olan zaafım işte... keske boşandıktan sonra , onunla tekrar görüşmeseydim, en azından aynı hatayı yıllar sonra yapmış olmazdım...

Esin Hanım,

Başından kötü bir evlilik geçtiği için tekrar evlenmek yerine imza olmadan birlikte yaşamak istiyor demekki bu baskı yaratmış üstünde. Biraz bekleyin geri dönmüyorsa zaman herşeyin ilacı..

Melis hanım,
aynen şu anda öyle yapacağım, bekleyeceğim...
belki de dediğiniz gibi bu baskı yaptı...
gelişmeleri tekrar bildiririm size.
teşekkür ederim.

4 yıl olmuş sen bunu yazalı ve ben şimdi görüyorum. Çünkü birebir aynı durumdayım. Umarım bana cevap verirsin. Ne yaptın boşandın mı iyi misin bilmek istiyorum. Çünkü zor durumdayım bu konuda ve tarafsız biriyle kpnuşmak istiyprum. Senin yaşadıkların bana çok yakın hatta aynısı bile diyebilirim. Bana dönüş yap lütfen

Aela
bende 1 yıllık evliyim eşimin 2. benim ilk evliliğim.eşimin 17 yaşında bir kızı var ilk başlarda anlaşırız ya ne olacak atla deve değil ya diyorsun ama o iş öyle olmuyor işte.6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam aramızdaki dengeyi sağlayamayınca kendini ağız kuruluğu ile başlayan sonra sinsi sinsi yayılan huzursuz ruh durumlu bir depresif'e dönüşmüş buluyorsunuz.45 yaşında adam bir bakıyorsun 17 yaşında çocuğun kuklası olup çıkıyor.çocuk bir bakışıyla el ele tutuştuğunuz kendinizi bulutların üstünde sandığınız o anı kocanızın elinizi bırakmasıyla küt diye indiriveriyor sizi o bulutlardan.siz iki kelime konuşmaya başlıyorsunuz araya alakasız konularla girip sizi darma duman ediyor.Çocuk yanındayken sizden köşe bucak kaçıyor,çocuk yokken el pençe divan,yılışık sarılmalar öpüp koklamalar(adamı bir kaşık suda boğası gelmez mi insanın allah için).Sizi abuk subuk duygu durumu karmaşasına sokup sokup çıkarıyor.Yanınızda anneme benziyormuyum baba,burnum benziyor mu baba,annem çok güzel bir kadın (iyi de benden 15 yaş büyük bir kadın nasıl güzel kala bilir diye iç geçiriyorsun hani) geçenlerde çocuk bize geldi eşmin telefonu çaldı eski eşi kızını istiyor çocukta telefonum açık benden neden aramıyor diye tepki veriyor ilk defa doğru bir iş yapıyor vay arkadaş sen kızını niye kendi telefonundan aramıyorsun da benim kocamı arıyorsun ben daha yeni evliyim en insaf.daha eski eş psikolojisini yeni yeni kabullenirken burnuma kendinizi sokmanın ne alemi var.ayrıca ben kızını zor kabullendim be kadın seni değil ki?kocamın her gün telefonunda senin adını aranmışların içinde görmeye tahammülüm kalmadı kızın 17 yaşında izin ver de o arasın.Her ay para para diye aldığın nafakan çocuğun servis parası cep telefonu faturası elbisesi kurs masrafları marka takıntınız konser biletleriniz anneler günü hediyen hepsi benim saf kocama kol gibi giriyor bizim akıllıda yolluyor ben birşey istesem önümüzdeki ay bakarız demeler ama bakmamalar ..bizde gün gelip ağzımız bir karış açık cebimizde paramız yok diye çay bile içmeye gidemiyoruz.Ah benim akılsız kafam ah benim geri zekalı beynim ah benim iyi niyetlerim hepiniz kör olun emi kendi başımı kendim yedim.Babam annem halam hepinizden özür dilerim beni o kadar çok uyardınız ki dinlemedim üzgünüm çok üzgünüm.kendimi kahraman sandım okuduğum doğan cüceloğulları,yankı yazganlar,üstün dökmenler beni kurtarır bilinçliyim ben sandım al sana bilinç.He şimdi ben bunu niye mi yazdım aslında daha bir dünya şey var yazılacak çok uzatmak istemedim sadece ayrılmış bir erkekle evlenmeyi düşünen genç kızlarımız var ise yapma canım yapma kuzum yakma kendini ağrısız başını ağrıtma girme bu cenderelere düşme ateşlere hele kocan benim ki gibi saf çıkarsa hepten bittin demektir.32 yaşındayım çocuk istiyorum ama gelde bu adamdan çocuk yap şimdi.bu durumları yada benzerini yaşayan arkadaşlar bi el atın yardım edin nasıl çıktınız böyle durumlardan deneyimlerinizi paylaşın lütfen.[/QUOT

Çok üzüldüm ablam 23 yasimdayim ben ver senin yazdıklarını yaşıyorum bende 2 yıl geçmiş üstünden ne durumdasin

Geri