Evlenme yaşı kaç olmalı

Evlenme yaşı kaç olmalı
Evlenme yaşı kaç olmalı en az kaç yaşında olmalı

Merhaba

Bir kız kardeşim var 19 yaşında 26 yaşında bir erkek arkadaşı var ve evlenmek istediklerini söylüyor. 19 yaşında evlenilir mi diye kızıyorum kendisine. Yavrucuğum sen daha evine nasıl bakacaksın sen daha genceciksin nasıl bu yaşta evleneceksin diyorum ama laf dinletemiyorum . Evlilik yaşı en az kaç olması lazım 19 yaşında evlenen bir kız evliliği götürebilir mi en az kaç yaşında olmalı ki evliliği götürebilirsin.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Tatlım vallahi bana kalırsa evlenme yaşı diye bir yaş olmaz. Mevcut yürürlükteki yasalara göre 18 yaşında bir insan erkek olsun kız olsun evlenebilir. Çünkü yasalarımıza göre evlenme yaşı minimum 18 yaştır 18 yaş reşit olma yaşı olarak kabul edilmiş ve yasalaşmıştır.

bir insan Reşit olduktan sonra birbirlerini seven bir çift s Bence evlenmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Yoksa biraz büyü 25 30 yaşına gel gibi yaklaşım var. Bana kalırsa çok da doğru yaklaşımlar değil. Evlenme yaşı bana kalırsa reşit olduktan sonra ne kadar az olursa o kadar da sağlıklı evlilikler olur diye düşünüyorum.

Önemli olan iki şahsın geçinip anlaşabilmesidir. maddi geçimini de sağlıyorlarsa neden evlenmesinler ki bulun zararı nedir ki bence daha faydalıdır daha erken çocuk sahibi olurlar daha erken hayatı tanırlar birbirlerini evlilik içerisinde tanıyarak daha iyi anlaşıp iletişim kurabilirler. Ben böyle düşünüyorum bilmiyorum insanlar farklı farklı düşünüyor ama bana kalırsa erken yaşta evlilik daha sağlıklıdır

 
Üst