evlenmeden hamile kalsaydınız ne yapardınız?

birtutamanne

Yeni Üye
Üye
evlenmeden hamile kalsaydınız ne yapardınız?
anne olmak
kürtaj

Merhaba kızlar;
artık bizimde ülkemizde önce hamile kal sonra doğur modası var biliyorsunuz
siz evlenmeden hamile kalsaydınız doğurmuydunuz yoksa kürtajmı olurdunuz
ben allah kimseye yaşatmasın yınede dıyorum hersey zamanında güzel

Moderatör tarafında düzenlendi:
şuan tamda bu durumu yaşıorum, hem çok korkuyorum hemde parçam o bnm vazgeçemiorum . Sorumluluklarım artıyor ve ailemin haberi yok yüzlerine bakamaz oldum henüz 2 haftalık ama ya sonra..

Ben Haziran ayında dini nikah ile evlendim, düğün tarihimiz ve resmi nikah tarihimiz herşey belliydi. 19 Eylül’de 10 haftalık hamile olduğumu öğrendim, nişanlıma söylediğimde çok sevindi, Allahın bir lutfü olduğunu söyledi. Düğünümüz 14 Ekim’de olacaktı, resmi nikahımız 2 ekim’de. Bebeği aldırmayı düşünmedim onun bir mucize olduğunu düşündüm. Geçmişte kanser tedavisi gördüğüm için hamile kalamayacağımı düşünüyordum. Ama kalmıştım. Şu an 2 aylık evliyim ve 4.5 aylık hamileyim. Ailem duyduğunda çok sinirlendi ama takmadım. Allahın verdiği bir canı, benim canımdan canımı her türlü koruyacağıma söz verdim kendime. Evlenmeden hamile nasıl kalırlar der milleti eleştirirdim ama olabiliyormuş. Bebeğimin ilk kalp atışını duyduğumda herşeye dediğini anladım. Zor bir karar, iyi düşünmek lazım.

Genelde biz insanlar malesef diğer insanların dediği ile ilgilenerek hep onlara göre yaşamaya çalışıyoruz. El alem duyarsa ne olur ? Şunlar ne der ? Özellikle bebek mevzuunda düşüncem aldırmamak yönünde olacaktır. 1 ay olmuş evleneli çocuk 4 aylık 5 aylık 1 aylık her ne şekilde olur ise olsun bebeği aldırmamak gerektiğini düşünüyorum.

Tabii ki öyle. Ailelerinin tepkilerinin nedenleri zaten elalem ne der? Şu an üvey annemle konuşmuyoruz babamla tek tük konuşuyoruz. Onun kalp atışlarını duyduğumda, tekme attığını hissetiğimde iyiki kimseyi takmamışım dedim. Hayatınızdaki insanın da desteği çok önemli. Tanıdığım birisi de aynı durumda ve onun sevgilisi bıraktı gitti. Kız durumu açıklayamacağı ve tek başına bu duruma cesaret edemediği için aldırdı. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Geri