Evlenmek istiyorum ama ailemin onaylamıyor

E

Elvanzxz

Forum Okuru
Evlenmek istiyorum ama ailemin onaylamıyor
Evlenirken ailemin onayını almak zorunda mıyım

Merhaba

Ben 24 yaşındayım 1 senedir biriyle çıkıyorum ve onu çok seviyorum onun da beni sevdiğinden hiç şüphem yok benimle evlenmek istiyor ama annem bunu onaylamıyor babamın da haberi yok sanırım ama annem söylemiştir diye düşünüyorum babam biliyormuş gibi davranıyor . Annem evleneceğim çocuğu istemiyor kesinlikle onunla evlenemezsin diyor onun ailesini araştırmış babası içkicinin teki diyor kendisi de işsiz güçsüz diyor oysa sevgilim çalışıyor beni anlamak istemiyor ne zaman konu açılsa asla diyor beni sinirlendirme diyor bırakacaksın o çocuğu yoksa babana söylerim diye tehdit ediyor biz seni böyle bir aileye verelim diye büyütmedi sen üniversite mezunusun o çocuk liseyi bile dışardan bitirmiş diyor . Ben ayrılmak niyetinde değilim ve evlenmek istiyorum ailemin onayını almadan evlensem ileri de ailemle sorun yaşar mıyım ailemin onayını da alabilmem imkansız gibi lütfen bir akıl verin ailemi de kırmak üzmek istemiyorum.

Merhaba Elvan

1 senedir biriyle çıkıyorsun birbirinizi seviyorsunuz ve evlenmek istiyorsunuz ama annen buna karşı ve sebep olarak sevdiği insanın babasının içkici olduğunu ve sevdiğin kişinin işsiz olduğunu ve ailesinin kendi düşüncelerine göre senin evlenebileceğin aile yapsına uygun olmadığını düşünüyor ve sana bu konuda baskı yapıyor . Zor bir durum ne sevdiğinden ne de ailenden vazgeçememek, zaten insan ailesinden vazgeçemez ama hep şöyle düşünür karşı çıksalar da evlenirim sonra ailem beni affeder ve her şey yoluna girer mutlu olur gideriz diye düşünülür. Ama gerçekte hiç de öyle olmuyor hele anne istemediyse her zaman ileri de sorun olacağı büyük ihtimalle görünüyor.

Bence anneni mutlaka ina etmelisin. Ailenin onayı çok önemli ailenin onayı alınmadan yapılan evliliklerin çoğunda sorunlar yaşanıyor. Annelerin sezileri de önemli önem vermek lazım bence babanla da bu konuyu konuş ve ikisini de ikna etmeye çalış derim. Bir evliliğe sorunla başlamak iyi bir şey değil sonra eşinle her yaşadığın sorunda eşin de seni yalnız olduğunu düşünerek seni üzebilir bu yüzden bir sürü sorun ihtimalini baştan çözmelisin ve ailenle babanla annenle mutlaka oturup ciddi ciddi konuşmalı ve ikna etmelisin.

Evlenirken ailemin onayını almak zorunda mıyım

Merhaba

Ben 24 yaşındayım 1 senedir biriyle çıkıyorum ve onu çok seviyorum onun da beni sevdiğinden hiç şüphem yok benimle evlenmek istiyor ama annem bunu onaylamıyor babamın da haberi yok sanırım ama annem söylemiştir diye düşünüyorum babam biliyormuş gibi davranıyor . Annem evleneceğim çocuğu istemiyor kesinlikle onunla evlenemezsin diyor onun ailesini araştırmış babası içkicinin teki diyor kendisi de işsiz güçsüz diyor oysa sevgilim çalışıyor beni anlamak istemiyor ne zaman konu açılsa asla diyor beni sinirlendirme diyor bırakacaksın o çocuğu yoksa babana söylerim diye tehdit ediyor biz seni böyle bir aileye verelim diye büyütmedi sen üniversite mezunusun o çocuk liseyi bile dışardan bitirmiş diyor . Ben ayrılmak niyetinde değilim ve evlenmek istiyorum ailemin onayını almadan evlensem ileri de ailemle sorun yaşar mıyım ailemin onayını da alabilmem imkansız gibi lütfen bir akıl verin ailemi de kırmak üzmek istemiyorum.
Kesinlikle aileni atma ikna etmeye bak babasi içiyor diye oğluda içecek diye bi şey yok benim yengemde üniversite mezunu kardeşim lise üstelik biri memur biri işçiydi sonuçta hepimiz insanız ben pes etme derim

Geri