1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Evlerde koltuk nasıl temizlenir ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  koltuk nasıl silinir,koltuk nasıl temizlenir,evde koltuk temizliği,koltuk nasıl yıkanır,evde koltuk nasıl yıkanır
  < Konu Resmi..>


  Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Eskiden erkekler çalışır kadınlar evde otururlardı. Şimdi ise her şey değişti. Günümüzün zor şartları nedeniyle bir çok çift beraber çalışarak geçim mücadelesi vermekte.
  Evlerde koltuklar nasıl temizlenir?
  Bu nedenlede kadınlar eskiden olduğu gibi ev işlerine önem gösterememektedir. Bunun paralelinde ev temizliği için yardımcı bayanlar, halı temizliği için halı yıkamacılar, koltuk temizliği içinde profesyonel koltuk yıkama firmaları tercih edilmektedir.
  Eskiden saatlerce uğraşır belimize ağrı girene kadar koltukları temizlemeye çalışırdık. Gelişen teknoloji ve kimyasal yıkama ürünleri artık bu işi çok kolay bir hale getirdiler. Koltuk temizliği artık çok kolay. Bu yazımızda size koltukların ev ortamında nasıl temizleneceğini, profesyonel bir firmanın nasıl koltuk yıkaması gerektiğini anlatacağız.
  Öncelikle bu sektörün suistimale çok açık olduğunu bilmenizi isterim. Evinde oturup şirket sahibi olmadan sadece bir araba ve yıkama makinasına sahip olan bir kişi rahatlıkla bu işi yapabilmektedir. Yani ilk dikkat etmeniz gereken konu gerçekten işi bir profesyonele yaptırmak, ve şirket olup olmadıklarını sorgulamak. Evde yerinde temizleme hizmeti veren Osmanlı koltuk yıkama firmasını bu konuda sizlere tavsiye edevilirim.

  Gelelim evde yıkamanın nasıl yapıldığına. Bu işlem genelde 2 kişi ile yapılmaktadır. Makinalar evinize gelir. Öncelikle bir pompa yardımı ile uygun yıkama deterjanı seçilerek koltuk ıslatılır. Özel üretilmiş fırça makineleri ile koltuklar fırçalanır. Bir kere durulama yapılır ve koltukta kalan lekeler denetlenerek lekeye göre leke çıkarıcılar seçilir ve uygulanır. Lekelerin hepsi çıkarıldıktan sonra yıkama işlemine devam edilir. Bu makineler genelde pürkürtme emme sistemi ile çalışır. Yani koltuğunuzu temiz su verirken aynı zamanda kirli suyu emen sistem. Bu işlem ortalama olarak 1 saat kadar sürmektedir. Yıkanan koltuğun kuruması ise o günkü hava sıcaklığı ile ilgilidir. Genel olarak yaz aylarında 4-6 kış aylarında 10-12 saat sürebilmektedir. Koltuğunuz devamlı temiz kalsın istiyorsanız ara sıra elektrik süpürgesi ile tozlarını almayı unutmayın.

   
Evlerde koltuk nasıl temizlenir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siyah Noktalar Evde Nasıl Temizlenir ?

  Siyah Noktalar Evde Nasıl Temizlenir ?

  siyah noktalar nasıl temizlenir siyah noktalar için maske Sevgili melekler, genelde yağlı ve sorunlu ciltler için sorun kaynağı olan siyah noktalar, özellikle bayanların en büyük cilt sorunlarından biridir. Öncelikle cilt temizliği konusunda hassas davranmamız gereken cilt sorunları içinde bulunan siyah noktalar nasıl temizlenir buyrun makalemizden öğrenelim... Yüz bölgemizde ve...
 2. Kol kaslarımı evde nasıl geliştirebilirim

  Kol kaslarımı evde nasıl geliştirebilirim

  Evde spor yaparak kol kaslarımı nasıl geliştirebilirim bilgi var mı forumda ?
 3. Evin havası kolayca nasıl temizlenir acaba

  Evin havası kolayca nasıl temizlenir acaba

  Evde sigara içiliyor ve kış zamanı çok fazla da cam açılamıyor her dakika, öyle olunca da ev havasız gibi geliyor. Evin havasını nasıl temizleyebilirim kolayca?
 4. Kızlaaar bu deri koltuklar nasıl temizlenir ?

  Kızlaaar bu deri koltuklar nasıl temizlenir ?

  Ya bıktım bu deri koltuklarıın kirlerinden. Deri koltuğu oğlum kalemle çizmiz ama nasıl temizleyeceğim hangi deterjanı kullanacağım. lütfen bana gerçekten kullandığınız güzel bir bilgi verin seviyom sizleri janlarım bekliyom hadi.
 5. Koltuktaki ve Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

  Koltuktaki ve Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

  koltuktaki oje lekesi nasıl çıkar, halıdaki oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi nasıl çıkar, oje lekesi nasıl temizlenir Bazen istenmiyen bir şekilde halı ve koltuklarınıza oje bulaşabilir. Bazı kumaş ve halılar temizlik esnasında kumaşına istemeden zarar oluşturabilirsiniz. Zor çıkan bir leke gibi görünen oje lekesini halı ve koltuklardan nasıl temizlemeniz konusun da bilgi edinmek...

Sayfayı Paylaş