Evlİ Çİftlerde Monolog Halİ

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Evlİ Çİftlerde Monolog Halİ
monolog örnekleri komik monologlar komik monolog örnekleri kısa kısa
İnsanlığın doğasında olan en temel ihtiyaçlardan biriside diğer bir bireyle iletişim kurmaktır. İletişimin çok önemli olduğu hemen herkes tarafından bilinir. İletişim tüm önemine rağmen çok başarılı biçimde hayata geçirilen bir eylem değildir. Birçok insan iletişim problemi yaşamaktadır.

Evliliklerde de diğer ilişkilerde olduğu gibi iletişim sorunu en temel sorunlar arasında kabul edilmektedir. İletişim sorunları arasında “monolog konuşmalar” ı saymak mümkündür. Dikkatli yapılan gözlemlerle bu durumun örneklerini görebilmek mümkündür. Çiftlerden birisi diğeriyle konuşmaya çalıştığında karşısındakinden beklediği tepkiyi alamaz ve monolog durumu ortaya çıkar. Üzülen veya öfkelenen cevapsız kalmış eş, kendiliğinden içindeki duygu ve düşüncelerini sesli bir biçimde dışa vurmaya başlar.

Monolog durumunu olumlu ve olumsuz olarak değerlendirmek mümkündür. Eğer monolog durumuna düşen eş sık bir biçimde bu duruma düşmüyorsa en azından anlık öfkesini kontrol etmiş olur ve sorun fazla büyümeyebilir, fakat eşler arasında sık olarak iletişimsizlik yaşanıyorsa ve monolog durumu sıkça ortaya çıkıyorsa bu durumu yaşayan eşler psikolojik sorunları olduğunu düşünmeye başlayabilir.

Hemen tüm ilişkilerde, bu sorunun ortaya çıkmasına engel olmak için eşlerin birbirlerine karşılıklı birçok konuda konuşabilecekleri ortamlar sağlamaları ve en azından iletişim kurulabilecek ortamlarda karşılarındaki bireylere daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. İletişim sorunu kendilerinin çözemeyecekleri bir duruma gelmişse uzman yardımı almalarında yarar vardır.
 
Üst