Evli çiftlere özel dekorasyon stilleri

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Evli çiftlere özel dekorasyon stilleri
modern döşenmiş evler
thumbnail.phpÇok farklı olsanız da eşinizle stilinizi nasıl birleştirirsiniz? İşte sizin için 3 adımda yapmanız gerekenleri derledik
Dekor Krizi-1: Spor fanatiği ve sanat delisi
• Eşiniz: Tam bir Galatasaray hastası. Bir dolabı dolduracak kadr çok forması ve GS aksesuarı var. Her ne kadar seyahatlerinizde aldığınız ufak tefek sanat eserlerine saygısı olsa da yeni tablonuza yer açmak için Galatasaray posterini duvardan indirmeniz onu rahatsız ediyor.
• Siz: Üniversitede sanat tarihi dersleri aldınız ve gittiğiniz yerlerden minik tablolar ve seramik el yapımı objeler almayı seviyorsunuz. Her ne kadar en sevdiğiniz tabloyu yemek odanıza asabilmiş olsanız da iki tane küçük tablonuza yer bulamiyorsunuz çünkü eşiniz inatla yatak odası duvardından posterlerini çıkarmıyor. Eşinizin de eşyalarına yer bırakmak istersiniz ama sizin için sporla ilgili olan herşey gitmeli!
• Çözüm: Her şeyin bir yeri mutlaka vardır ama illa yan yana koymanıza gerek yok. Frnasız kırlarını gösteren tabloları spor posterlerinin yanına koymak saçma olacağı için her iki stil için farklı mekânlar belirleyin. Bizce mutfakta biraz sportif bir hava olması çok hoşve değişik olabilir. İzin verin kocanız GS bardaklarını, kahve fincanını raflarda dilediği gibi sergilesin. Yemek masanızın duvarını UEFA kupasının alındığı gün çekilen takım resmi süslesin. Hatta bu resimleri sarı ve kırmızı renklerle çerçeveletin.
Dekor Krizi-2: Modern adam vintage hayranı bir kadınla evlenirse
• Eşiniz: Bu tatlı koca son derece modern döşenmiş bir evde büyümüş. Bu yüzden halısız sert ahşap zeminler, pencerelerde storlar ve keskin hatlı sade mobilyalar tam ona göre. Doğal bir rengi olmayan herhangi bir parça onu rahatsız ediyor. Evde kabul edebileceği tek canlı renk portakal ve derin koyu sarı tonları…
• Siz: Sizin dekorasyon anlayışınız minik çiçek desenli perdeler, yağlıboya tablolar ve biblolar. Açık sarı, açık yeşil, su bebek mavisi perdeler de bu dekoru tamamlamalı. Eskitilmiş birkaç çiftlik evi sandalyesini de beyaza boyayaıp bir köşeye koymak istiyorsunuz. Eşinizin sade ve az mobilya isteğine saygı duyuyorsunuz ama kendinizi bir buzdolabında yaşıyor gibi hissetmek için bu renklere ve çiçeklere de ihtiyacınız var.
• Çözüm: Burada yapmanız gereken hile şu: Az sayıda mobilya kullanın ve biraz renk katın. Arka planı mutlaka beyaz bırakın. Kanepeye kişilik kazandırmak ve sadeliğini yok etmemk için iki üç tane uçuk renkli ve modern desenli kırlent ile süsleyin. Pencerelere yere kadar beyaz tül perdeler yaptırın ve yere yine uçuk renkli (ama doğal tonlar değil) halı serin.
Dekor Krizi-3: Minimalist birisiniz ama eşiniz çok kalabalık
• Siz: Çevrenizin açık ve ferah olmasını istiyorsunuz. Raflar ve masaların üstü boşken çok mutlusunuz. Sadece birkaç en sevdiğiniz kitap ve bir iki en sevdiğiniz resimlerin bulunduğu çerçeve size yetiyor. Orta sehpasının ve kenar sehpalarının ıvır zıvırdan uzak ve boş olmasını tercih ediyorsunuz. Dergiler gazeteler ve çanaklrın yarattığı kalabalık sizi rahatsız ediyor ve oda dağınıkmış hissine kapılıyorsunuz.
• Eşiniz: Etrafta yastıklar ve değişik renkte battaniyeler olmasına bayılıyor çünkü ona göre bu evi daha rahat gösteriyor. Düğünde gelen hediyelerin dolağ içlerinde tozlanmasına da gönlü razı olmuyor. Düzinelerce çerçevelenmiş aile fotoğrafını yan sehpaların üzerine yerleştiriyor ve bu rsimler sayesinde kendisini ailesine daha yakın hissettiğin söylüyor. Tepsi koleksiyonunu, biblolarını sergilemeyi ve gittiği plajlardan topladığı kumları minik şişelere koymayı ve bunları salonda misafirlere göstermeyi çok seviyor. Bütün bunlar olmazsa evin boş ve manasız olacağını düşünüyor.
• Çözüm: Her odanın hangi köşesinin bu objelere müsait olduğunu, hangi köşesinin de boş kalması gerektiğini oturup kararlaştırabilirsiniz. Bu şekilde aynı odada hem sizin için nefes alacak yer kalır hem de eşiniz kendi eşyalarını dilediğince yerleştirebilir. Çerçeveleri masa üstlerinden kaldırıp duvara asmayı deneyin. Bu şekilde etraf biraz boşalacaktır. Dergileri ve katalogları koltuk kenarına koyacağınız bir sepete toplayın ve orta sehpasını da biraz ferahlatın. Vazo, mum ve çanak koleksiyonu için: Oturma odasına ya da yatak odası duvarına monte edebileceğiniz düz raflar bu kalabalığı dirsek hizanızdan yukarı çekecektir.
 
Üst