1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Evliliği tehlikeye sokan sinyaller

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Birlikte çok az mı zaman geçiriyorsunuz? Alışkanlıklarınız belirli bir neden olmaksızın değişiyor mu? işler veya diğer sorumluluklar birlikte zaman geçirmenizi engelliyor mu? Gerekli uyarlamaları yaparak zamanınızı yeniden ayarlayabilirsiniz. Bu mümkün mü?
  • Birlikte olmamaya çeşitli özürler buluyor musunuz?

  • Karınız ya da kocanızın yerine arkadaşlarınızla olmayı mı tercih edersiniz? Bu çok açık bir sinyal değildir. Bu hafta eşinizle değil de başkalarıyla mı zaman geçirmek istiyorsunuz? Eşinizin sizden uzak durduğunu mu hissediyorsunuz? Sizin yerinizi başkaları mı aldı?

  • Birlikte olmayı değil de yalnızlığı mı tercih ediyorsunuz? işten eve geldikten sonra kendinizi bodruma, garaja ya da başka bir odaya kapatıp yalnız kalmayı mı tercih ediyorsunuz? Eşiniz kendisini sizden soyutluyor mu?

  • Başka insanlara karşı gittikçe daha fazla romantizm hisleri mi hissediyorsunuz? Cinsel fantezi kurmanın kötü bir yanı yoktur. Ama bu evli olduğunuz eşinize daha az zaman ayırmaya başlamanıza neden olabilir. Karınız ya da kocanız size başka insanlardan söz ediyorlar mı? Başkalarının nasıl olduğuyla daha fazla mı ilgilenmeye başladı?

  • Artık eskisi kadar fazla taktik yapmıyor musunuz? Kur yapma aşamasında çiftler birbirlerine karşı daha fazla taktik uygular, oyunlar oynarlar. Belki de olayları fazla ciddiye almadınız, birlikte hoş zaman geçirmediniz, birbirinize sabır göstermediniz ve espri yapmadınız. Bunlarda bir değişiklik oldu mu? Artık her şey eskisi kadar komik ve eğlenceli değil mi? Espri kabiliyetinizin kötülediğini ya da yok olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hâlâ birbirinizle dalga geçip birbirinizi kızdırabiliyor musunuz?

  • Daha sık mı tartışıyorsunuz? bir ya da iki büyük kavga yaşamış olmalısınız. Pek de önemli olmayan konularda daha fazla kavga etmeye mi başladığınızı düşünüyorsunuz?Birbirinize sinir mi oluyorsunuz? Öyleyse, birbirinize karşı hissettiğiniz kötü duygular azalmayacak ve bu nedenle bir şeyler kötüye gidecektir.

  • Birbirinizden sıkılmaya mı başladınız? Siz peynir soslu makarnanızı yerken kocanız o gün neler yaptığını anlatmaya başladığında uykuya mı dalıyorsunuz? Karınızın sizin maceralarınıza gün geçtikçe daha az ilgi gösterdiğini mi farketmeye başladınız?

  • İkili geleneklerinizden vazgeçmeye mi başladınız? Belirli günlerde sinemaya gitmek, birbirinize yemek pişirmek gibi birlikte oluşturduğunuz özel aktiviteler, günler ve törenler türünden geleneklerin yavaş yavaş erozyona uğraması birbirinize karşı nişlerinizin azalmaya başladığının sinyalini vermektedir.

  • **** hayatınız kötüye mi gidiyor? Belirli bir neden olmaksızın eskiye göre daha mı az sevişmeye başladınız? Yorgunluk, sorumlulukların artması gibi nedenlerin yanı sıra cinsel hayatınızın kalitesinde ve yoğunluğunda gözünüze çarpan değişiklikler mi söz konusu? Birbirinize karşı sevgi sözcüklerini daha az mı ifade eder oldunuz?

  • Birlikte olmaktan hoşlanıyor musunuz?Birbirinizden hoşlanmamaya başlasanız, bunu farkedeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Oysa bu değişiklik çok hassas ölçüde olup siz farkına varmadan gerçekleşebilir.

  • Artık kendi duygularınıza eşinizin duygularından daha fazla mı önem veriyorsunuz? Listedeki diğer sinyallerle birlikte olduğunda bu yeterince önemli bir sorun kaynağı haline gelebilir.

  • Eşiniz başkalarıyla flört etmeye mi başladı? Öylesine flört etmek sorun yaratmayabilir. Bazı insanlar karakterleri gereği herkesle flört ederler. Oysa bu daha sık ve yoğun bir şekilde yaşanmaya başlarsa ya da ortada hiçbir şey yokken oluşuverirse, evliliğinizin sorgulanması gerektiği ortaya çıkar.

  • Davranışlarınız ve düşünceleriniz açısından kendinizi suçlu mu hissediyorsunuz? Suçluluk duygusu çok fazla baskı yaratabilir. Örneğin, bu listeye göz attıktan sonra davranışlarınızdan dolayı kendinizi suçlu hissederseniz, birşeyler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

  • Uyuşturucu kullanmaya ve alkol almaya mı başladınız? Bu evliliğinizde gerçekten sorun olduğunun sinyalini vermektedir.

   
Evliliği tehlikeye sokan sinyaller konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. KiyÂmet Sİnyallerİ

  KiyÂmet Sİnyallerİ

  Yavaş yavaş yaklaşınca kıyâmet, Belirecek küçük büyük alâmet. İnsanlar dinden Kur'an'dan kopunca, Dinsiz, dengesiz yaşam başlayınca, Doğal denge ve düzen bozulacak, Doğal âfetler dünyayı saracak. Bereket kalkacak, kıtlık olacak, Her şey sun'î, her şey sahte olacak. Dünyada yaşam çok zor olacak, Yeryüzü depremlerle sarsılacak. Sürekli su baskınları olacak, Sel suları çok canları alacak. Temiz...
 2. evlilikteki tehlikeler

  evlilikteki tehlikeler

  ..... İstatistikler boşanmaların son 10 yılda 3 kat arttığını gösteriyor. Çiftlerin yaşadığı en yaygın sorunları, Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu'ya sorduk. 1-FARKLI AİLE YAPILARI "Annem böyle istiyor…" İlişkiyi bireyin geldiği aile yapısı da şekillendiriyor. Bireyler genellikle ailelerinde gördükleri ilişki biçimini model alarak eşlerinin buna uygun davranmasını bekliyorlar....
 3. İhanetin sinyalleri!

  İhanetin sinyalleri!

  Kocam benim üstüme gül koklamaz diyorsanız, biraz daha dikkatli olmalısınız... Neden mi? Çünkü ihanet eden eşin tavırlarında değişiklikler oluyor. İşte aldatıldığınızı anlamanıza yardımcı olacak ipuçları... Spor mı başladı? Yıllar yılı televizyon karşısında pinekleyen adam, birden spor yapmaya mı başladı? Aman dikkat! Eşiniz yediklerine dikkat etmeye, bol bol spor...
 4. İşte evliliğinizi zora sokan 7 davranış

  İşte evliliğinizi zora sokan 7 davranış

  Meleklerim evlilik bambaşka bir işlemdir ,bildiklerinizi unutur çift yaşamayı,hayata başkasının gözüyle bakmayı öğrenirsiniz.Peki evliliği anlamayan yada evliliğinde sıkıntı yaşayan var mı?Sıkıntınızın sebebi bunlardan biri olabilir mi? İşte evliliğinizi zora sokan 7 davranış ve aslında olması gerekler.. 1- Suçlayıcı olmak Defalarca ona ne istediğinizi, nasıl hissettiğinizi ya da...
 5. Şebnem Ferah'tan Evlilik Sinyali!

  Şebnem Ferah'tan Evlilik Sinyali!

  şebnem ferah kimle evli şebnem ferah kiminle beraber kiminle birlikte evlendi kimle beraber şebnem ferah, evleniyor mu, kiminle, ne zaman, güncel magazin haberleri burada Şebnem'den evlilik sinyali! Şebnem Ferah kendinden 15 yaş küçük sevgilisi ile evleniyor mu? Haberleri aşagıdan okuyalım melişler 39 yaşındaki Şebnem Ferah, İzmir konserinde “Şebo benimle evlen” pankartı açan...

Sayfayı Paylaş