Etiketler:
 1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.356
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Evlilik İle İlgili Bilmedikleriniz...

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  Evlilikle ilgili bilinmesi gerekenler Evlilik İle İlgili

  Evlenmeye karar verdikve evlilikle ilgili neler biliyoruz...Hadi gelin melekler bakalım evlilikle ilgili bilmediğimiz neler varmış ....Tabi bildiklerimizin yanında bilmediklerimiz fazlasıyla vardır ...İyi bir evlilik yürütmek için mutlu olabilmek için işte 21 öneri...


  [​IMG]

  Renk Renk Gelinlikler


  Bilinenin aksine aslında her gelin adayının hayallerini süsleyen gelinlikler her zaman beyaz değildi. Birleşik Krallık kraliçesi olan Victoria'nın 21 yaşında prens Albert ile beyaz bir gelinlik içinde evlenmesine kadar, bir çok farklı renk seçeneği vardı. Bu güne kadar gelen, geleneksel mavi, siyah, pembe hatta kırmızı renkli, altın dikişli gelinlikler yaygın olmasa da bazı ülkelerin geleneksel düğünlerinde hala kullanılıyor.

  Günaydın Öpücüğü

  Evliliğe ön yargı ile yaklaşan erkeklere müjde! Yapılan araştırmalara göre, sabah eşlerini öperek uyandıran erkekler daha uzun yaşıyorlar. Uyandırma esnasında salınan mutluluk hormonu, kişinin güne daha rahat ve neşeli başlamasını sağlıyor, hatta kalp ritimlerini de düzenliyor.

  Özverili Olmak

  Altı yıl önce yapılan bir başka araştırmaya göre de, fedakar olmak, kutsal evlilik bağının en önemli yapı malzemesi. Katılımcılara yapılan çapraz testler sonucunda, eşinin acı çekmesindense kendisinin acı çekmesini kabul eden, hayatla ilgili plan ve arzularını karşı tarafa göre planlayan eşlerin evlilik hayatlarında kesinlikle daha mutlu olduğu gözlemlenmiş.

  Sonsuzluğun Simgesi
  Alyans


  Antik Mısır devletlerinde, halka şeklindeki cisimlerin başlangıç ya da bitiş noktası olmadığı için sonsuzluğu simgelediği düşünülürdü. Bu yüzden, evliliklerin uzun ömürlü hatta sonsuz olması için yüzükler Mısır'da evlilik bağının en önemli simgesiydi. Bu gelenek aynı şekilde günümüze kadar gelmiş bulunmakta. Tarihte görebileceğimiz ilk alyans, saf elmastan yapılmış olup 1477 yılında Avusturya Arşidükü Maximilian tarafından Burgundy (batı Avrupa'da bulunan antik bir şehir) köyünde yaşayan Mary K.'ya verilmiş.

  Mutlu Bir Yüzün Söyledikleri
  Eş adayınızın lise yıllığına baktınız mı hiç? 2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre lise günlerinde bolca gülümseyen, neşeli ve mutlu insanların evlilik hayatları somurtkan ve içine kapanık insanlara göre çok daha sağlıklı ve uzun oluyormuş.


  Yüzük Parmağının Gizemi

  Hiç merak ettiniz mi neden evlilik yüzüğü sol elin yüzük parmağına takılır ? Çünkü antik Roma'da , bu parmaktan geçen vena amoris (aşk damarı) adlı damarın doğrudan kalbe gittiği düşünülüyordu. Takılan yüzüğün enerjisini kalbe taşıyan bu damar sayesinde aşklarının ilk günkü gibi canlı ve heyecanlı kalacağı düşünülüyordu.

  Sevgilim, Kocam Olur musun?

  Evet, yanlış okumadınız. Bu evlilik teklifi bir kadından geliyor. Bu alışılmışın dışındaki akım, aslında yüzyıllar öncesine, 1228 yılı İskoçya'sına kadar gidiyor. O yıllarda İskoçya Devletinin kadınlara da evlilik teklifi hakkı vermesiyle başlayan süreç, bütün Avrupa'ya da yayılmış. Günümüzde çok yaygın olmasa da, belki de şimdi sıra sizdedir hanımlar!

  Evlilikten Sonra Erkekler

  Evliliğin, erkeklerdeki şiddet eğilimini %40 oranında azalttığı tespit edildi. Evlendikten sonra daha sakin ve huzurlu bir hayatı seçen erkekler, aşkın büyüsüyle tatlı bir kediye dönüşüyorlar. Bu oran baba olduklarında ani bir artış göstermekle birlikte daha da duygusallaşan erkekler bir anda ideal kocaya dönüşüyorlar.
   
Evlilik İle İlgili Bilmedikleriniz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlilik ile ilgili hadisler

  Evlilik ile ilgili hadisler

  evlilik ile ilgili hadisler evlilik ile ilgili ayetler hadisler evlilikle hadisleri
 2. Yapay Tatlandırıcılar ile ilgili bilmedikleriniz.

  Yapay Tatlandırıcılar ile ilgili bilmedikleriniz.

  Dikkat edilmesi gerekenler neler ? Ataşehir Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın, “Yapay tatlandırıcılar” hakkında bilgi verdi. Obezite, diyabet, kalp-damar hastalıkları gibi insan sağlığını önemli ölçüde tehdit eden hastalıkların tedavisi için medikal tedavinin yanı sıra en etkin yol diyet tedavisidir. Bu hastalıkların tedavisi için diyetlerinde şeker ve...
 3. Anıtkabir ile ilgili bilmedikleriniz...

  Anıtkabir ile ilgili bilmedikleriniz...

  Büyük Atatürk'ün, aynı zamanda bir anıt da olan yattığı yer. Ankara'da İstasyon'un güneyinde; Bakanlıklar .Bahçelievler - Gazi Eğitim Enstitüsü ve İstasyon'un meydana getirdiği dörtgenin tam ortasında Anıttepe denilen yerde bulunmaktadır. 1945 yılında yapımına başlanmıştır. Büyük Atatürk'ün naşı 10 Kasım 1953 tarihinde geçici olarak bulunduğu Etnografya Müzesinden büyük bir törenle...
 4. Evlilik İle İlgili Sözler

  Evlilik İle İlgili Sözler

  Evlilik İle İlgili Sözler lazım bana yeni Evlilik İle İlgili Sözler olursa çok daha iyi olur.
 5. Bal İle İlgili Bilmedikleriniz

  Bal İle İlgili Bilmedikleriniz

  Bu konu; bal hakkında bilinmeyenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, tabiatın en özel ve şifalı nimetlerinden biri olan bal, çocukların gelişme çağında tüketilmesi son derece faydalı gıdaların başında gelir. Bu muhteşem gıdanın küçücük bir arı tarafından yapıldığını düşünmek insanı daha da hayretlere düşürüyor. Bu sayfamızda sizlere bal hakkında ki enteresan bilgileri...

Sayfayı Paylaş