Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Evlilikte Mutluluk İçin İpuçları

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  evlilikte mutluluk evlilikte mutluluk için  Sevgili melekler, kimse boşanmak için evlenmez elbetteki. Evlenen çiftlerin hayali mutlu olmak ve bu mutluluğu bir ömür boyu sürdürmektir. Ancak bazı anlaşmazlıklar zaman zaman sınırları zorlayabilir ve çiftleri ayrılma noktasına kadar getirebilir. Oysa ufak tefek ayrıntılara dikkat edildiği takdirde evlilik yara almadan mutlu bir şekilde devam edebilir. İşte mutlu ve uzun bir evlilik için ipuçları..
  < Konu Resmi..>  1. Tebessüm edin

  Evliliklerde en çok yaşanan sıkıntıların başında eşlerin birbirlerine karşı asık suratlı ve somurtkan bir tavır sergilemeleridir. Asık bir surat, baskılanmış öfke ve sıkıntıların su yüzüne çıkmasına yardımcı olur. Asık bir surat negatif enerji yayar. Evinizi soğuk bir ortama çevirir. Halbuki güleryüz ve tebessüm, muhabbetin kaynağıdır. Muhabbet, bizi mutlu edecek yegâne ilaçtır. Eşinize karşı tebessüm göstermek zor olmasa gerek?

  2. Eşinizin ellerinden tutun

  El ele tutuşmanın stresi azalttığını biliyor muydunuz? ABD'de evli çiftler üzerinde yapılan bir araştırmada eşlerin birbirlerinin ellerini tutmasının sinirlerin fark edilir bir şekilde gevşemesine sebep olduğu görülmüş. Siz de eşinizin elini tutun. Duygularınızın daha rahat ortaya çıktığını göreceksiniz.

  3. Sevdiğinizi sözle ifade edin

  Sevgiyi ifade etmek kadınlara oranla erkekler için çok daha zordur. Erkekler sevdiklerini söylemezler. Hanımlar da genelde bundan şikayet eder. Müslümanlara söylememiz gereken sözleri eşimizden niye esirgeyelim ki? Sevdiğinizi söylemek erkeklere bir şey kaybettirmez?

  4. Birlikte dua edin

  Eşinizle oturun ve ellerinizi açın, birbiriniz için sesli dua edin. İçinizden geldiği gibi sözcükleri sıralayın. Dua etmek istediğinizden emin değil misiniz? O zaman bunun yerine sahip olduğunuz nimetleri saymayı deneyin. Her gün başınıza gelen üç iyi (büyük ya da küçük) şeyi yazın ve bu iyi şey neden gerçekleşti diye sorun. Araştırmalar bunu yapanların üç ay sonra ciddi derecede daha mutlu hale geldiklerini gösteriyor. 30 yıl boyunca duanın gücünü araştıran Harvard?lı bilim adamı Dr. Herbert Benson, bütün dua etme biçimlerinin stresi yatıştırdığını, bedeni sakinleştirdiğini ve şifalı bir gevşeme tepkisi uyandırdığını söylüyor. (Ömrünüzü Uzatın, Sally Brown Optimist)

  5. Eve gelir gelmez pijamalarınızı giymeyin

  İnsanlar, işe ya da bir gezmeye giderken güzel giyiniyor ve süsleniyor. Ama eve gelince hemen rahatlamayı düşünüyor, pijamalarını giyip öyle oturuyor. Bazı eşler neredeyse uzun süre birbirlerini iyi giyimli görmüyor. Eşler, işleri, dostları için giyindikleri, süslendikleri kadar eşleri için giyinip-süslenmiyor. Erkekler, eve gelir-gelmez pijamalarınızı giymeyin. Hanımlar, eşinizin geleceği saatte siz de neden güzel giyinmiyorsunuz?

  6. Bayanların önemli günlerini unutmayın

  Hanımlar, evlilik yıldönümü, doğum günü gibi özel günlerde çok hassastır. Hatta ilk tanıştığınız günü, nişan gününü, evlilik kararını aldığınız günü bile sorabilir. Erkekler genelde özel günleri unutmaya meyillidir. Siz en azından doğum ve evlilik yıldönümünü unutmayın.

  7. Sevgi mesajları bırakın

  Eşinizin görebileceği yerlere sevgi notları bırakın. Evde minik kâğıtlara minik sözler yazıp kimsenin ulaşamayacağı (size özel yerler olursa iyi olur) yerlere bu mesajları bırakın. Sevginizi ifade etmek, bu duygunun beslenmesine vesile olacaktır.

  8. Eşiniz için de güzel giyinin

  Eşlerin iyi giyinmesi, süslenmesi ve birbirlerine değer verdiklerini hissettirmeleri çok önemlidir. Ama bugün bu ters işliyor. İş ve arkadaşlar için iyi giyinilirken, eşler birbirlerine bu yönde değer vermezler. Siz de haftada bir gün güzelce giyinin; ama dışarı çıkmayın, evde baş başa vakit geçirin.

  9. Rica kipiyle konuşun

  Emretmek, bütün konuşmalarda emredici bir üslup kullanmak hitap ettiğimiz kişiyi rencide eder. Bu, eşimizse daha da üzücü olur. Emir kipiyle konuşmak yerine, rica etmeyi denemek size ağır gelmemeli. Bu bizden bir şeyleri alıp götürmez. Bilakis bize daha da saygınlık kazandırır. Üstelik eşimizin bizim gerçekten hayat ortağımız olduğunu göstermiş oluruz.

  10. Kahvaltıları beraber yapın

  Evlilik hayatında eşler arasına iş ve çocuklar girdiğinde karı-kocanın görüşmeleri bile neredeyse asgariye iner. Siz bunun için ailenizin birlikte olduğu zaman dilimlerini iyi değerlendirin. Bu zaman dilimlerinden biri de sabah kahvaltılarıdır. Uyku mahmurluğunu yenip, eşinizle biraz da erken kalkıp kahvaltıda muhabbet etme fırsatı bulabilirsiniz.

  11. Dışarıda baş başa yemek yiyin

  Aynısı evde daha az maliyetli olur? diye düşünmeyin. Özellikle çocuk sahibi olan çiftlerin en önemli sorunlarından biri, kendilerine vakit ayıramamalarıdır. Bütün gün çocukla işle uğraşmak anne ve babayı yorar. Bir saat de olsa çocukları bir yakınınıza emanet edip, eşinizle dışarıda yemek yemek size güç katacaktır. Aslında ihtiyacınız olan, dışarıda yemek yemek değildir. Ama bu size farklı bir ortamda, yalnız konuşabilme, birbirinize vakit ayırma fırsatı verecektir.

  12. Birbirinizi iyi niyet dilekleriyle uğurlayın

  Özellikle ev hanımları sabah erken kalkmada zorluk yaşıyor ve eşlerini göndermeyi bir vazife addetmiyorsa, bunu bir daha düşünmeliler. Eşinizi kapıdan uğurlamak onun kalbinin bir yarısını evde bırakmasına vesile olur.

  13. Eşinizin ailesine sevgiyle yaklaşın

  Eşlerin birbirlerinin aile yakınlarına söyledikleri hoş olmayan sözler, eşlerin duygularını da etkiler. Sizin hanımınızın amcasına ya da hanımınızın sizin ablanıza ima yollu da olsa söyleyeceği sözler, eşlerin kalplerindeki muhabbeti sarsar. Siz sevginize, başkaları yüzünden zarar vermeyin. Eşinizin ailesine gösterdiğiniz muhabbet, eşinizin size göstereceği muhabbeti de artıracaktır.

  14. Hitap ederken güzel sözler kullanın

  Eşlerin birbirleri hakkında ima edici, itham edici, yargılayıcı, denetleyici sözler sarf etmesi ve bunun davranışlarla da yapılması hep olumsuz sonuçlar doğurur. Eşlerin birbirine güvenini silip atar. Evlilikte güven kalktığı zaman da huzursuzluk başlar. Bu tavırlar sevgiyi öldürür.


   
  yakışıklım ve smiley bunu beğendi.
 2. smiley

  smiley Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  1.543
  Beğenilen Mesajlar:
  924
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Eskisehir
  valla güzel hosda bunlar tek tarafli olacak seyler degil malesef... bunlarinin cogunu denedim ama fayda yok huzur yok evliligimde su siralar helede.. bak senin önerilerinde ne sonuclar cikiyor bende.... :D:D
  1. Tebessüm edin
  inan ben hep onu gördügümde tebesüm ederim ama bana neden yilisiyorsun der yada neden gülümsüyorsun der, bende seni gördügüm icin deyince baslar tartismaya
  2. Eşinizin ellerinden tutun
  o tutmadan ben tutarsam yeri ve zamani degil diye birakir, ama o kendiliginden turarsa sorun yok
  3. Sevdiğinizi sözle ifade edin
  yüzde doksan her gece ve hergün ise giderken bana seni cok seviyorum der, tabiki bende derim
  4. Birlikte dua edin
  hergün sabah ve aksam birlikte okuruz duamizi son günlerde aksam bensiz okuyor ama yoksa genelde birlikte oturur dua okuruz
  5. Eve gelir gelmez pijamalarınızı giymeyin
  yok öyle bir huyum esim hemen üzerini degistirir rahat seyler giyer, ben ise ona karsi güzel görünmeye calisirim. Ama msnde rahat yindede bakimli olmaya calisirim görüstügümüz vakitler genelde gece ve sabahin körü oluyor. ise giderken jölelenir süslenir benim karsimda öyle degil ama... birakir kendini
  6. Bayanların önemli günlerini unutmayın
  unutmaz ama öyle önemsemezde en son dogum günümü hatirladikca aglayasim geliyor ne yalan söyleyim. birsey beklemiyorum zaten ama beni aglatmasi günlerce icime oturdu.. zaten hediye süpriz beklemiyorum.. onu ilk yillarda yapardi....
  7. Sevgi mesajları bırakın
  mesaj atarim arada seni cok seviyorum diye yada baska güzel sey iste o an ne hissediyorsam.. diyor neden yazdin bana onu? önceleri karsilik veridir bende seni cok seviyorum melegeim bitanem canim cicim diye... simdi eser yok...
  8. Eşiniz için de güzel giyinin
  giyinirim ama esim giyinmez
  9. Rica kipiyle konuşunrica edince esim kizar ben senin esinim bende ne istiyorsan iste der, isteyincede yine kizacak bir sebebi olur.. yani anliycan titanim ne desem bos bazen
  10. Kahvaltıları beraber yapın
  malesef firsatim yok buna ama birlikte olunca mutlaka yapariz
  11. Dışarıda baş başa yemek yiyin
  yapardik arada suan bir araya gelemiyoruzki yapalim...
  12. Birbirinizi iyi niyet dilekleriyle uğurlayın
  ikimizde yapariz genelde
  13. Eşinizin ailesine sevgiyle yaklaşın
  esim benim aileme daha sicak sevgi dolu yaklasir bana nazaren
  14. Hitap ederken güzel sözler kullanın
  her daim kullanirim esim ise bi öyle bi böyle son zamanlarda cok azalti neredeyse hep ismimi söyler oldu

  aah ah rabbim herkese bir sinav vermis benimkide bu herhalim :D
   
 3. cagla4277

  cagla4277 Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2012
  Mesajlar:
  356
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  43
  Şehir:
  Yalova
  Smi canım inanki heşey bebişin doğumuyla yoluna girer canım inaşşalhhhhhhhh
   
 4. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Ahh kizlarr bende bu hamileligimde cadinin teki oldum ciktim burnundan getiriyorum resmen herseyi ama hic problem degil onun icin o cok mutlu :D:D
   
Evlilikte Mutluluk İçin İpuçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü

  Evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü

  eşimle sorunlarım var evlilikte mutluluğun sırrı çözüldü Evli çiftlerin ses tonlarını ve davranışlarını inceleyen bilim adamları, sonunda hangi evliliğin yürüyüp hangisinin yürümeyeceğini bulmayı başardı. Uzmanlar yaklaşık 100 genç çifti 10 yıldan fazla bir süre boyunca inceledi ve hangi davranışların boşanmalara yol açabileceğini anlamaya çalıştı. Yeni evli çiftlerin genellikle evle ve...
 2. Evlilikte mutluluğun '9' sırrı!!

  Evlilikte mutluluğun '9' sırrı!!

  1) Mutluluk ötelerde değil: Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir. Bir demet çiçek alan eşine, tebessümle bakan kadın, eşinin şefkat ve sevgisiyle pişirdiği bir çorbaya teşekkür edebilen erkek mutlu olur. 2) “Adalet”i unutmayın: Yaşanan olaylar karşısında her şeyi iyi tahlil edin. Kendinize haksızlık ediliyormuş gibi bir pozisyona girmeyin. Kendinizi mazlum,...
 3. evlilikte mutluluk sirri

  evlilikte mutluluk sirri

  Evlendiniz... Evlilik sofrasında mutluluk yemeğini yemek istiyorsunuz. Çünkü her evlenen genç bunu ister. Peki bunun için ne yapıyorsunuz? Parmağınızı bile oynatmadan eşinizin sizi mutlu etmesini mi bekliyorsunuz? Öyleyse boşuna beklersiniz. Siz beklerken mutluluk yanınıza uğramadan çekip, gider. Çünkü yemeği yemek için ocağa koymak gerek. Sofraya oturmak için sofrayı hazırlamak......
 4. Evlilikte Mutluluğun Sırrı

  Evlilikte Mutluluğun Sırrı

  evlilikte mutluluğun sırları evlilikte mutlulugun sirlari Kızlar Harvard Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre evlilikte mutlu olmak için bol bol seks yapmak gerekiyormuş :ehi: Bol seks yapın ve anı yaşayın.. Son yapılan bir araştırma, mutluluğun sırrının anı yaşamaktan geçtiğini özellikle bol seks yapanların daha mutlu olduklarını ortaya çıkardı. Hayallere dalan kişiler daha...
 5. Mutluluk İçin İpuçları.....

  Mutluluk İçin İpuçları.....

  Özel Hayatınızda Mutluluğu Iskalamayın! Bir ilişkinin ve ya evliliğin kötüye gitmesini etkili iletişim kurarak önleyebilirsiniz. Nasıl mı? Psikolog ve Uzman Psikolojik Danışman Pınar Akdemir Gandur, ilişkilerindeki problemleri çözerek ilişkilerini canlandırmak ve bir ömür boyu "sevgili" kalmak isteyen çiftler için mutlu ilişkilerdeki etkili iletişime dair çok önemli ipuçlarını...

Sayfayı Paylaş