Ey Rabbim! Girecegim yere durustlukle girmemi sagla;...!!!!

*LavinyA*

Yeni Üye
Üye
Ey Rabbim! Girecegim yere durustlukle girmemi sagla;...!!!!
Ey Rabbim!
Girecegim yere durustlukle girmemi sagla; cikacagim yerden de
durustlukle cikmami sagla. Bana tarafindan hakkiyla yardim edici bir kuvvet ver.

Ey Rabbim!
Beni gerek bana gerekse ana-babama verdigin nimete sukretmeye ve hosnut olacagin iyi isler yapmaya muvaffak kil. Rahmetinle beni iyi kullarin arasina kat.

Ey Rabbim!
Bana ve ana-babama verdigin nimete sukretmemi ve razi olacagin
yararli is yapmami temin et. Benim icin de zurriyetim icin de iyiligi devam ettir. Ben sana dondum. Ve elbette ki ben muslumanlardanim.

Ey Rabbim!
Beni ana-babami iman etmis olarak evime girenleri iman eden erkekleri ve iman eden kadinlari bagisla zalimlerin de ancak helakini arttir.

Ey Rabbimiz!
Bize dunyada da iyilik ver ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabindan koru!

Ey Rabbimiz!
Uzerimize sabir yagdir. Bize cesaret ver ki tutunalim.Kafir kavme karsi bize yardim et.

Ey Rabbimiz!
Unutursak veya hataya dusersek bizi sorumlu tutma.

Ey Rabbimiz!
Bizden oncekilere yukledigin gibi bize de agir bir yuk yukleme.

Ey Rabbimiz!
Bize gucumuzun yetmedigi isler de yukleme! Bizi affet! Bizi bagisla! Bize aci! Sen bizim Mevla'mizsin. Kafirler topluluguna karsi bize yardim et!

Ey Rabbimiz!
Bizi dogru yola ilettikten sonra kalplerimizi egriltme. Bize tarafindan rahmet bagisla. Lutfu en bol olan sensin.

Ey Rabbimiz!
Iman ettik; bizim gunahlarimizi bagisla bizi ates azabindan koru!

Ey Rabbimiz!
Indirdigine inandik ve Peygamber'e uyduk. bizi (birligini ve peygamberlerini tasdik eden) sahitlerden yaz.

Ey Rabbimiz!
Gunahlarimizi ve isimizdeki taskinligimizi bagisla; ayaklarimizi (yolunda) sabit kil; kafirler topluluguna karsi bizi muzaffer kil!

Ey Rabbimiz!
Gercek su ki biz "Rabbinize inanin!" diye imana cagiran bir davetciyi (Peygamber'i Kur'an'i) isittik hemen iman ettik. Artik bizim gunahlarimizi bagisla kotuluklerimizi ort ruhumuzu iyilerle beraber al.

Ey Rabbimiz!
Bize peygamberlerin vasitasiyla vadettiklerini de ikram et ve kiyamet gununde bizi rezil-rusvay etme; suphesiz sen vaadinden caymazsin!

Ey Rabbimiz!
Iman ettik bizi (hakka) sahit olanlarla beraber yaz.

Ey Rabbimiz!
Biz kendimize zulmettik. Eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan mutlaka ziyana ugrayanlardan oluruz.
Ey Rabbimiz! Bize gozumuzu aydinlatacak esler ve zurriyetler bagisla ve bizi takva sahiplerine onder kil!
Ey Rabbimiz!
Senin rahmet ve ilmin her seyi kusatmistir. O halde tevbe eden ve senin yoluna gidenleri bagisla onlari cehennem azabindan koru!

Ey Rabbimiz!
Onlari da onlarin atalarindan zevcelerinden nesillerinden iyi olanlari da kendilerine vadettigin Adn cennetlerine koy. Suphesiz azizve hakim olan sensin!

Ey Rabbimiz!
Ancak sana dayandik sana yoneldik. Donus de ancak sanadir.Rabbimiz! Bizi ve bizden once gelip gecmis imanli kardeslerimizi bagisla; kalplerimizde iman edenlere karsi hicbir kin birakma!

Rabbimiz!
suphesiz ki sen cok sefkatli cok merhametlisin!

Ey Rabbimiz!
Nurumuzu bizim icin tamamla bizi bagisla; cunku sen her seye kadirsin

Rabbimiz!
Bizi inkar edenler icin deneme konusu kilma bizi bagisla! Ey Rabbimiz! Yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin.

aminn..

(alıntı)

Geri