1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ezan okunan ince ve yüksek kuleye ne ad verilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ezan okunan ince ve yüksek kuleye ne ad verilir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Ezan okunan ince uzun kuleye minare denir.Ayrıntılı bilgi için forumumuzda bulunan Caminin Bölümleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

ezan okunan ince ve yüksek kuleye ne ad verilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ezan nedir ve bize ne söyler?

Ezan nedir ve bize ne söyler?

Sözlükte "bildirmek, duyurmak, çağrıda bulunmak, ilan etmek" manasında bir mastar olan ezan kelimesi terim olarak farz namazların vaktinin geldiğini, nasla belirlenen sözlerle ve özel şekilde müminlere duyurmayı ifade eder. Aynı kökten gelen müezzin "ezan okuyan kimse", mi'zene de "ezan okunan yer" (minare) demektir. Ezan kelimesi Kur'ân-ı Kerim'de bir yerde...
  2. İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir

İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir

İşletmelerin büyümeleri için sermaye sağlayan yatırımcılara ne ad verilir kim biliyor bu sorumun cevabını hadi bekliyorum cevabı
  3. damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir

damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir

damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir lütfen bu sorumun cevabını verin bana:)
  4. Fitre Nedir ve Kimlere Verilir?

Fitre Nedir ve Kimlere Verilir?

fitre nedir fitre kimlere verilir fitre kimlere verilmez Ramazan ayında hali vakti yerinde olan müslümanların yardıma ihtiyacı olan kişilere verdikleri belirli bir paraya fitre deniyor. Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan"fitre kimlere verilir yada verilmez" sorusuna yanıt olarak sizlere gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Temel ihtiyaçlarının dışında belli bir mala...
  5. Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

Yüksek tansiyon probleminiz varsa bu konuyu ihmal etmemeniz ve doktorunuzla yüksek tansiyonu kontrol altına almak üzere konuşmuş olmanız önemlidir. Yüksek tansiyon seviyeleri önce bazı yaşam biçimi değişiklikleri ve son adım olarak da tansiyon hapları ile düzenlenir. İlaç tedavisinden önce yaşam biçiminizdeki düzenlemelerin ilaca ihtiyaç duyup duymadığınızı belirlemede büyük önemi vardır....

Sayfayı Paylaş