Facebok ana sayfasını yeniledi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Facebok ana sayfasını yeniledi
Popüler sosyal ağ sitesi, açılış sayfasının tasarımında yeniledi. İşte yeni açılış sayfasındaki düzenlemeler.

Popüler sosyal ağ sitesi, geçtiğimiz yıl içinde yaptığı güncellemenin ardından, son dönemde oldukça popüler hale gelen Twitter, Friendfeed gibi anlık güncelleme ve yaşam akışı yayınlayıcı mikro-blog sitelerinin özelliklerinden esinlenilerek yaratılmış ana sayfasını yayına soktu.
Firmanın "Facebook'un gelecekte nasıl olmasını istiyorsunuz" sorusuna yanıt olarak gönderilen 30 binden fazla e-posta göz önünde bulundurularak yapılan eklemelerle ana sayfadaki veri akışı gerçek zamanlı ve daha okunur bir şekle getirildi.
Yapılan en büyük güncelleme, açılış sayfasında bulunan "Haber Kaynağı" bölümününün yapısı, kullanıcının arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları ve kullanıcının yaşadığını belirttiği bölgeye göre değişen ünlü simaların son haraketleri gibi bilgileri içeriyor.
Yeni "Canlı Haberler" modülü, kulllanıcının ağında gelişen olayları eş zamanlı olarak görmesine ve yorum ekleyebilmesine olanak tanıyor.
Açılış sayfasının en üstüne yerleştirilen yayımlama kutusu, "Ne düşünüyorsun" sorusuyla artık fotoğraf, İnternet adresi, video, müzik gibi farklı içeriklerin kolaylıkla yüklenebilmesini sağlıyor. Bu şekilde site üzerinden içerik paylaşmak isteyen kullanıcılar ana sayfadan yüklemek istedikleri içeriği vakit kaybetmeden paylaşabiliyorlar.
Akışı kontrol etmek için sunulan "Kontrol Menüsü" ise, kullanıcılara özellikle görmek istedikleri içeriği seçebilmelerine imkan tanıyor.
Kullanıcılar haber kaynaklarını daha önce belirlemiş oldukları arkadaş listeleri, bağlı oldukları bölgesel veya iş ağları, fotoğraflar gibi farklı seçeneklere göre filtreleyebiliyorlar.
Önemli olaylar sekmesi ise Canlı Haberler'in aksine, uzun zaman çizgisinde ağınız içinde nelerin olup bittiğinden haberdar olmanızı sağlıyor. Bu modülde fotoğraflar, notlar ve muhtemelen kaçırmış olabilecek içerikleri görüntülemek mümkün.
w56.jpg
 
Üst