Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?
facebook ayarları, facebook gizlilik ayarları, facebook arkadaş listesi gizleme
Sosyal paylaşım ağları arasında en popüler olan facebook da arkadaş listenizi kimlerin görüp göreimyeceği konusunda yapılacak ayar bilgilerini merak edenler için gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Facebookta arkadaş listemizi nasıl gizleyeceğimizi anlatacağız. İnternet teknolojisi geliştikçe kullanıcılar artıyor ve sosyal ağlara rağbet büyüyor. Sosyal ağlara hiç düşünmeden adımızı soyadımızı okulumuzu bulunduğumuz yeri, tüm bilgilerimizi veriyor, sonra bir gün bir sıkıntı oluştuğunda neden bu kadar rahat davrandığımızı düşünüp duruyoruz. Facebookta arkadaş listesinin görünürlüğü de bir takım sorunları beraberinde getiriyor. Listenizde olmayan biri o listeden bir ismi taklit ederek sizlerle iletişime geçmeye çalışabiliyor. Sizin de arkadaş listenizi gizlemek, saklamak için çeşitli nedenleriniz olabilir. Öyleyse buyrun facebooktaki arkadaşları saklamayı resimli olarak anlatmaya çalışalım.
facebook (1).JPG


Facebook'a girdiniz ve isminize tıklayarak kendi duvarınıza gittiniz. "Arkadaşlar" yazan bölüme girip arkadaş listenizi komple görün. İşte oradayken resimde görüldüğü gibi sağda yukarda "düzenle"ye tıklayalım.


"Düzenle"ye tıkladıktan sonra "Zaman tünelinde arkadaş listeni kimler görebilir?" diye bir şey çıkacak karşınıza.
facebook (2).JPG


Buradan listenizi kimlere göstermek istediğinize dair seçiminizi yapın, eğer arkadaş listenizi herkesten gizlemek istiyorsanız "sadece ben" seçeneğine tıklayın. Ardından hemen altında "kapat" a tıklayın ve bir arkadaşınızdan hesabınızın nasıl göründüğünü kontrol ettirin.
 
Üst