1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Facebook Zaman Tüneli Kapakları Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Facebook zaman tüneli kapakları yapımı Zaman Tüneli Kapakları Yap
  Zaman Tüneli Kapakları Nasıl Yapılır  Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere Facebook zaman tüneli kaldırma konusunda bir çok konu sunmuştuk ve bunun şuan için mümkün olmadığınıda zaman zaman sizlerin sorularına verdiğimiz cevaplarda aktarmıştık. Şimdi ise sizlere Facebook zaman tüneli kapakları yapımı hakkında bilgiler sunuyoruz ve Facebook zaman tüneli kapakları nasıl yapılır diyen tüm misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz.

  < Konu Resmi..>  Facebook zaman tünelindeki en büyük görsel değişiklik, bir kapak fotoğrafının olmasıdır. Biri sayfanıza girdiğinde sadece profil fotoğrafınızın küçük bir versiyonunu değil, daha önceden belirlediğiniz ve sayfanızın en üstünde duran kapak fotoğrafını da görür.

  Fotoğrafı yerleştireceğiniz yerin büyüklüğü gözünüzü korkutabilir ve profil fotoğrafının bulunduğu yerde bir boşluk olur. Ancak kendi zaman tüneli kapak fotoğrafınızı sadece birkaç dakikada biçimlendirebilir veya oluşturabilirsiniz.

  Öncelikle Bir Kapak Fotoğrafı Belirleyin

  Kapak fotoğrafı zaman tünelini enlemesine kaplar ama tarayıcıya bağlı genişliği değiştirmez. 720 piksel fotoğraflar kullanılabilir. Fotoğraf 250 pikseldir, ama profil fotoğrafı kutusunun eklenmesiyle biraz daha derinlik kazanır.

  Facebook, gereken ölçüden dolayı, kapak fotoğrafı için yüksek çözünürlüğü olan ve özellikle düşük çözünürlükteki diğer fotoğraflarla uyumlu bir fotoğraf yüklenmesini tavsiye eder.

  Ancak bu ölçülerle çalışmak biraz zor olabilir. Standart bir fotoğraf 6 inç genişliğinde ve 4 inç boyundadır. Bir kıyaslama olarak, Facebook zaman tüneli kapak fotoğrafının en-boy oranı; 4 inç genişlik ve 1,5 inç boydur. Kapak fotoğrafınızın boyunun hemen hemen yarısını keseceksiniz.

  Bir kapak fotoğrafı oluşturmanız için Facebook’ta, gereken ölçülerde bir fotoğrafınızın olmasına gerek yoktur. Fotoğraf uygun ölçülerde olduğu sürece, Facebook bu fotoğrafı kapak fotoğrafı kutusuna sürükleyip kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Ancak eski bir fotoğraf çarpıcı bir kapak fotoğrafı olmayacaktır.

  Zaman tüneli kapak fotoğrafı için yatay fotoğrafları değerlendirmelisiniz.

  Dijital fotoğraflarınız arasından sizi en iyi temsil edeni bulun. Sizin ve bir grup arkadaşınızın fotoğrafı veya seyahatlerinizden bir fotoğraf olabilir. Olabildiğince yatay bir fotoğraf olması gerektiğini ve sol alt köşesinin kapanacağını aklınızda bulundurun.

  Fotoğrafı Adobe Photoshop gibi fotoğraf düzenleme yazılımlarından birinde açın ve yazılımın kesme fonksiyonunu açın. Kesme aracı ile kesmeden önce fotoğrafınızın tam olarak nasıl görüneceğine bakabilirsiniz.

  Pek çok kişi bu işlemi inç olarak uygun en-boy oranı ile yapmayı daha kolay bulmaktadır. Kesme aracını seçin ve genişlik olarak 4 inç, boy olarak da 1,5 inç seçin. (Bu yöntemi kullanarak fotoğrafın alt ya da üst kısmını biraz keseceksiniz. Tam çözünürlük kullanarak kesme.

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>   
Facebook Zaman Tüneli Kapakları Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. facebook zaman tüneli nasıl yapılır ?

  facebook zaman tüneli nasıl yapılır ?

  facebook da zaman tünelini nasıl yaparım nasıl yapılır facede bir türlü yapamadım da
 2. Facebook Zaman Tüneli Nasıl Yapılır ?

  Facebook Zaman Tüneli Nasıl Yapılır ?

  facebook zaman tüneli nasıl yapılır facebook zaman tüneli facebook zaman tüneli nasıl yapılır facebook zaman tüneli nasıl kullanılır ile ilgili bilgiler burada melekler. Özellikle gençlerin hastalığı facebook yeni bir uygulamayla karşınızda melekler :) Facebook zaman tüneli uygulaması. Bu uygulamayla facebook hesabınızı açtığınız tarihten itibaren yaptığınız tüm etkinlikler bir albüm haline...
 3. Facebook Zaman Tüneli nasıl yapılır

  Facebook Zaman Tüneli nasıl yapılır

  facebook zaman tüneline giriş Facebook Zaman Tüneli nasıl aktif edilir Merhaba Sevgili Melek'ler, geçtiğimiz günlerde size Facebook zaman tünelini kapatmak için bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise tam tersi olan Facebook zaman tünelini aktif etme bilgilerini paylaşıyoruz. Siz de Facebookta zaman tüneline geçmek istiyorsanız öncelikle linke TIKLAYIN Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa...
 4. Facebook'ta Zaman Tüneli Nasıl Yapılır

  Facebook'ta Zaman Tüneli Nasıl Yapılır

  Facebook'ta Zaman Tüneli Nasıl Yapılır? Zaman tüneline geçmek istiyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum bir yardım lütfen!
 5. Facebook Zaman Tüneli Kapakları

  Facebook Zaman Tüneli Kapakları

  Zaman Tüneli Kapakları Komik Komik Zaman Tüneli Kapakları Çok Komik Zaman Tüneli Kapakları Her ne kadar çoğu kişi facebook zaman tünelinden hoşlanmasa da bu uygulamayı eğlenceli hale getirmeyi başaranlar da melekler :) Eğer siz de zaman tünelinize biraz neşe katmak istiyorsanız, aşağıda paylaşacağımız kapak resimlerinden birini zaman tünelinize koyabilirsiniz :D:D

Sayfayı Paylaş