Facebook'ta sizi kimler silmiş

FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Facebook'ta sizi kimler silmiş
facebook, facebook yardımı, facebook üyeleri, daha önce facebook'da görüntülü konuşmayla ilgili konu açmıştık şimdiyse facebook'da sizleri kimin sildiğini öğrene bileceğiniz bilgileri yazıcaz , facebook'da sizi kimlerin sildiğini merak ediyormusunuz ?
Facebook, yeni "Timeline" yani "Zaman Tüneli" özelliği ile kullanıcılarına Facebook'ta şimdiye kadar yaptıkları tüm aktiviteleri bir arada görme imkanı veriyor. Bazı geliştiricler aynı zamanda bu yeni özellikler sayesinde hangi arkadaşınızın sizi sildiğini görmenize yarayan bir sistemi açıkladılar. İşte adım adım Facebook'un "Zaman Tüneli" özelliğini kurduktan sonra sizi kimin sildiğini görmenize yarayacak sistem. Fotoğrafların altında yer alan açıklamaları okuyarak 19 adımda Facebook'tan sizi kimin sildiğini görebilirsiniz. İlk başta biraz karışık gelebilir ama sonunda elde edeceğiniz bilgi çok değerli değil mi?Facebook'tan sizi kimler silmiş, kimler arkadaşlıktan çıkarmış.


Başlıyoruz


Öncelikle Facebook'un geliştiriciler sayfasına giderek kendi uygulamanızı yaratmanız gerekiyor.


Yazılıma izin verÖncelikle Facebook'un Geliştiriciler uygulamasına erişim vermek için
"izin ver" 'e tıklayın.


Yeni Uygulama Geliştir


Yeni Uygulama Geliştir'e tıklayın


Onay kodu


Facebook, uygulama geliştirmeniz için sizin gerçek bir kişi olduğunuzu anlamaya çalışır bu nedenle mobil veya kredi kartı ile onay talep eder. Kredi kartı ile işlem yapmak çoğumuzu ürküttüğü için "mobile phone" yazısına tıklayarak cep telefonunuza onay kodu talep edebilirsiniz.


Kısa mesaj ile onay kodu


Cep telefonu numaranızı girerek onay kodunun kısa mesaj olarak gelmesini bekleyin.
Onay kodunu gönder


Kısa mesaj ile gelen onay kodunu ilgili alana girin ve gönder'e basın.


Uygulama adı


Şekilde gördüğünüz gibi bir uygulama adı girin ve devam'a tıklayın. (Onay kodunu girdikten sonra şekil 4'teki, onay kodunu girmek için ayrıldığınız bu sayfaya geri dönüyor olacaksınız)
Güvenlik Kontrolü
Güvenlik Kontrolü'nden geçebilmek için sayfada çıkan rakam ve yazıları harfiyen girin (Büyük harf, küçük harf kullanımına dikkat edin) (şekli iyi seçemiyorsanız "başka bir metin" yazısına tıklayın)


Open graph


Open Graph sekmesine tıklayın


Uygulama amacı


Yaratacağınız bu uygulama halka açık olmayacağı için kendinize göre bir metin girebilirsiniz buraya. (örnek: testamacliuygulama) ("failed" uyarısı alırsanız başka br metin girmeyi deneyin)
Değişiklikleri kaydedin


Sayfanın altında yer alan "Save changes and next" 'e tıklayın.


Düzenleme


Bu sayfada herhangi bir işlem yapmayın sadece sayfanın altına doğru giderek bir sonraki şekilde göreceğiniz "Save changes and next" 'e tıklayın.


Kaydet ve ilerle


"Save changes and next" 'e tıklayın.
Kaydet ve bitir


sayfanın altindaki "Save and finish" 'e tıklayın.


Zaman tüneli kurulumunu tamamladınızŞekildeki sayfaya ulaştıysanız "Zaman Tüneli" (Timeline) kurulumu için gerekli olan geliştirici adımlarını tamamladınız demektir. Şimdi Facebook'taki profil sayfanıza gidin.

Zaman Tüneli'ni başlat


Profil sayfanıza gittiğinizde Zaman Tüneli özelliği ile ilgili bir uyarı belirecek. "Şimdi al" 'a tıklayarak kendi "Zaman Tüneli" sayfanıza yönlendirileceksiniz.


Yıllara göre arkadaş ekleme tarihçesi
Zaman tüneli sayfasına geldiğinizde sağ bölümde yıllar sekmesi göreceksiniz. Herhangi bir yıla tıklayın.


Arkadaşlar bölümünü bulun


Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda "arkadaşlar" bölümünü göreceksiniz. Bu bölümde kırmızı ile işaretli alana tıklayın.
Sizi Facebook'undan silen kişiler


Açılan pencerede o yıl eklediğiniz tüm kişileri göreceksiniz. Bunlarda bazıları "arkadaş ekle" şeklinde gözüküyorsa bu kişileri daha önce eklemişsiniz ama artık arkadaşınız değiller anlamına geliyor. Şayet siz bilerek listenizden çıkarmadıysanız işte bu kişiler sizi arkadaşlıktan çıkaran kişilerdir

 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
T
Cevaplar
2
Görüntüleme
3K
TİTAN
T
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
eylül
Cevaplar
7
Görüntüleme
64K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst