Famodin hamilelikte kullanımı

D

Demetzxczxcv

Forum Okuru
Famodin hamilelikte kullanımı
Famodin hamilelikte kullanımı doğru mu zararları var mı

Merhaba

4 aylık hamileyim. 1 sene önce ağzıma mide suyu geliyor yanma oluyordu. Doktora gittim doktor talcid ve Famodin verdi. Famodini sürekli kullanmamı söyledi. Ben de reflü olduğunu bunun ilaçla bir tedavisinin olmadığını ilacı bıraktığında bir süre sonra tekrar edeceğini söyledi. Baharatlı acı ekşi şeyler yememi söyledi ve o günden beri Famodin i sürekli kullanmaya başladım ta ki hamile olduğumu öğrenince kadar. 4 aydır Famodin kullanmıyorum ama yine aynen rahatsız devam ediyor. Hamileliğim süresince Famodin kullanabilir miyim bir sakıncası var mı

erhaba Demet

Reflü mide kapakçığının çalışma masası ve açık kalması demektir bunun neticesinde mide suyu boğazımıza gelir Boğazı tahriş eder nefesiniz kokar yanma hissi oluşur sizi rahatsız eder bunu önlemenin yolu mide koruyucu ilaçlar ve mide asidini nötralize edecek talcit Rennie gibi antiasit tabletler kullanmaktır . reflüyü bildiğim kadarıyla ameliyatla tedavi edebibiliyorlar ancak hepsinde başarılı olduğu söylenemez. reflünüz varsa yediklerinize mutlaka dikkat etmeniz gerekir.
Uzmanların dediğine göre ve ilaç prospektüsünde yazdığına göre Famodin Nexium gibi mide koruyucu ilaçların bebeğe kötü bir etkisinin olmadığı söylenmekte. bütün ilaçlar anne sütüyle bebeğe geçer hamilelikte de yine bebeğin gelişimine etkiler her ne kadar uzmanlar hamilelikte Famodin Nexium ilaçların kullanılmasında bir sakınca görmez severdi ben hamilelik boyunca çok mecbur kalınmadıkça kesinlikle ilaç kullanılması taraftarı değilim. eğer yediklerine dikkat ediyor acı ekşi baharatlı yemiyorsan ve reflü seni rahatsız etmiyor ise Famodin kullanmanı tavsiye etmem

Geri