Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  farklı çözümlerle şık yatak odası

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  küçük yatak odaları için çözümler duvara katlanır yatak alttan çekmeli yataklar alttan çekmeli Yatak odanızda farklı çözümler
  < Konu Resmi..>
  Giysilerinizin sayısı her geçen gün artıyor ve onları nerede saklayacağım diye kara kara düşünüyorsunuz. Yatak odanızın büyüklüğüne göre farklı çözümler yaratmanız mümkün.

  Giyinme odası iyi bir çözüm olabilir
  Giysileri nerede saklayacağınız sizin için sorun mu oluyor? Böyle bir durumda yatak odanızın ölçülerine göre değişik çözümler bulmanız mümkün. Eğer geniş bir yatak odasına sahipseniz, odanızın içinde ayrı bir giyinme bölümü oluşturup kıyafetlerinizi bu alanda saklayabilirsiniz.

  Odanın bir bölümünü kabin haline getirip panellerle bölerek kıyafetleriniz için kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz. Bu geniş bölümde kıyafetlerinizi düzenlemeniz de oldukça kolay olacaktır. Raşar, askılıklar, tekerlekli dolap üniteleri ve saklama kutuları sayesinde bu alanda herşeyiniz el altında olacaktır.


  Bu sistem herşeyi aynı anda görüp seçim yapmanızı da kolaylaştıracak. Yatak odanızda giyinme bölümü oluştururken dikkat etmeniz gereken nokta bu alanı yapacağınız bölümde pencere bulunmaması olmalıdır. Ayrıca ihtiyaçlarınızı belirlemeniz de çok önemli.
  Askı asacak yere mi yoksa raşara mı daha çok ihtiyacınız olacak? Ayakkabı ve çantalarınız nerede durmalı? Ayakkabılarınızı kutularında mı, yoksa açık mı saklıyorsunuz? Bunların hepsi giyinme bölümünü oluştururken önem kazanıyor. Tavsiyemiz ihtiyacınız olandan daha fazla askılık koydurtmanız, bir de kıyafetlerinizin boylarını göz önünde bulundurmanız.

  < Konu Resmi..>
  İyi bir gardırop için
  Yatak odanızda giysilerinizi düzenlemek için bir çözüm de gardıroplar. Gardırop seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz kıyafet ve diğer eşyalarınızın stillerini, boyutlarını, özelliklerini ve ne kadar sık kullanıldıklarını düşünerek seçim yapmalısınız.

  Ayrıca gardırobun bulunacağı mekanı, yerleştirileceği duvarın boyutlarını, duvardaki kapı ve pencere boşluklarını, kolon ve kiriş çıkıntılarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gardırop olarak toplu üretilen modüler bir sistemi seçebilirsiniz.

  Ya da bunlar isteklerinize cevap vermiyorsa sipariş vererek size özel bir dolap yaptırabilirsiniz. Bir gardıropta ayakkabılarınızı yerleştireceğiniz alt raşar. Palto ve uzun elbiselerinizi asacağınız yüksek askılıklar, kazaklar için açık raşar olmalıdır. Gardırobunuzun derinliğinin 60 cm’den daha dar olmamasına dikkat etmelisiniz.

  ölçüye göre doğru yerleşim planlaması yapmak
  Odanız kare ise oluşturacağınız üçgen formlu bir giyinme bölümü oluşturun. Giyinme odanızı hazır panellerle oluşturabileceğiniz gibi, böyle bir bölümü tavana ve yere sabitleyeceğiniz sürme kapı sistemleriyle de çözebilirsiniz.

  Böyle bir durumda karşılıklı iki kenarı kadın ve erkek için düzenleyebilirsiniz. Ama bu kenarların her birinin en az 250 cm uzunlukta olmasına dikkat edin.

  Dikdörtgen planlı yatak odalarında kare formunda bir giyinme bölümü oluşturabilirsiniz. Giyinme bölümünün alanının en az 130x130 cm olması gerekir. 60 cm derinliğindeki raf ya da çekmeceleri yerleştirdikten sonra içerisinde hareket edebileceğiniz 70 cm’lik bir alan olmasına dikkat etmelisiniz.

  Geniş bir yatak odanız varsa duvarınızın birini komple giyinme odasına dahil edebilirsiniz. Böylece üç kenarını da rahatlıkla organize edebileceğiniz bir alana sahip olabilirsiniz. Yeriniz müsaitse giyinme bölümünü ikiye bölerek yarısını kendinizin, yarısını da eşinizin kıyafetleri için kullanabilirsiniz.

  Eğer bölümün derinliğini 2 m’ye çıkartabilirseniz dört duvarı da kullanma olanağı ortaya çıkacaktır. Ortada kalan boş alana ise bir puf yerleştirebilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  kadın için, erkek için...
  Ceket, etek ve pantolonları asmak için minimum 110 cm’lik bir yükseklik gerekir. Ulaşacabileceğiniz yükseklikten daha yukarıya asmak durumunda kalırsanız asansör askı sistemini kullanabilirsiniz.

  Bluz ve kazaklarınızı raylı raf sistemleri içinde organize ederseniz ulaşmanız ve düzenli tutmanız çok daha kolay olacaktır. Aksesuarlarınızı kutularda saklayabilirsiniz. İç çamaşırları ve pijamalar için 30 cm yükseklikteki çekmeceler yeterli olacaktır. Bunlar için özellikle alt çekmeleri kullanabilirsiniz.

  Paltolar ve elbiseler için 1.60-1.70 cm yüksekliğinde bir bölüm oluşturabilirsiniz. Mevsim değişimlerinde kullanmayacaklarınızı büyük kumaş kutularda dolapların üst raşarında saklayabilirsiniz. Kazak, tişört ve hırkalarınızı renklerine göre ayırarak onlara ulaşmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

  Kravatlarınızı özel askılara asabileceğiniz gibi yuvarlayarak küçük bölmeli çekmecelere de yerleştirebilirsiniz. Pantolonların düzgün durmalarını istiyorsanız onları pantolon askılarında tutabilirsiniz.

  Tekerlekli sistemler işinizi kolaylaştırıyor
  Yatak odanızda farklı bir çözüm arıyorsanız tekerlekli sistemleri de kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman hareket ettirip başka yere taşıyabilirsiniz. Ayrıca tekerlekli olduğundan alt kısmını temizlemeniz de kolay olacaktır. Biraz yetenekliyseniz yapı marketlerden aldığınız parçaları birleştirerek bu sistemi kendiniz de yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan 4 askı borusu ve 4 tane tekerlek...

  Küçük mekanlara özel büyük çözümler
  Küçük mekanlarda büyük dolaplar kullanmak her zaman için sorun yaratır. Bu gibi durumlarda geniş kapaklı sistemler yerine dar, katlanabilir veya sürme kapaklı sistemleri tercih edebilirsiniz.

  Böylelikle dolabın önünü de rahatlatmış olacaksınız. Bir başka çözüm de ara duvarı kaldırarak boydan boya çift taraşı kullanım imkanı sağlayan dolap ünitelerinin oluşturulması olabilir. Ayrıca köşe alanları da değerlendirebilirsiniz. Küçük gardıroplar da bir diğer çözüm.

  Aksesuarları unutmayın
  Aksesuarlarınızın da ne kadar çok yer işgal ettiğini unutmayın. Kemerlerinizi özel askılara takabileceğiniz gibi, yuvarlayarak çekmecelere de yerleştirebilirsiniz. Takılarınızı ise bol kutucuklu çekmecelere ya da özel mücevher kutularına yerleştirmeniz mümkün.

  Ayakkabılarınızı kutularıyla saklıyorsanız raşı sistem şart. Ancak açıkta saklıyorsanız topuklu ayakkabılarınızı aparatlara takabilirsiniz. Spor ayakkabılarınız ise raşarın en alt katında kendilerine yer bulabilir.

  Kaynak: Evim Dergisi


   
 2. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Cevap: farklı çözümlerle şık yatak odası
  çok yerinde ve de faydalı bir paylaşım olmuş emeğine sağlık canım
   
farklı çözümlerle şık yatak odası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çok şık yatak odası takımları

  Çok şık yatak odası takımları

  yatak odası takımları şık yatak odası takımları en şık odaları odaları en Yatak odanızın değişme zamanı geldiyse bu modellerden birini secebilirsiniz:) alışılmışın dışında hoş ve farklı modeller var.Eşinizle rüya gibi geceler geçirmek istiyorsanız işte buyrun:D...
 2. Birbirin den şık yatak odası takımları

  Birbirin den şık yatak odası takımları

  yatak odası modelleri yatak odası takımları şık takımları mobilyaları Bir birinden şık,her zevke hitap eden, modern dizayn edimiş yatak odaları
 3. Şık yatak odası dekoasyonu

  Şık yatak odası dekoasyonu

  Şık yatak odası tasarımı Kahverengi ve beyaz yatak odası takımı Bu şık yatak odası takımı birbiriyle çok uyumlu. Koltuklarla zeminin rengi birbirine çok benziyor. Arada kahverenginin de kullanılması yatak odası dekorasyonuyla bütünleşmiş.harika bir uyum ortaya çıkarmış.
 4. Yatak odası için şık klopatra koltuk modeli

  Yatak odası için şık klopatra koltuk modeli

  bu konu;klopatra koltuk modeli,şık koltuk modelleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili hanımlar oldum olası şu klopatra koltuklara bayılıyorum.Özellikle yatak odası dekorasyonuna verdiği şıklığın yanında,duş sonrası üzerinde küçük şekerlemeler yapacağınız konfora sahip.Yatak odasına ayrı bir hava katan klopatra koltuk modellerini sizler için bira araya getirdik.Sizde yatak odasına...
 5. Enza Home yatak odası takımlarıyla yatak odası dekorasyonları

  Enza Home yatak odası takımlarıyla yatak odası dekorasyonları

  Enza Home şıklığı ile 2017 yılı içinde oda görünümlerinizde çığır açacak değişimler yakalama tercihinde bulunmaya var mısınız? Modern tasarım anlayışı ile ahşap sıcaklığı ya da daha farklı malzemelerin kullanımı ile harika görünümlere yatak odanızda yer açarken Enza Home mağaza ziyaretinde bulunmadan karar vermeyin. Enza Home özel formlu kulp tasarım zenginlikleri sürgülü ve kapaklı dolap...

Sayfayı Paylaş